tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

TheBociek1996    598

szczerze to moim zdaniem cypermentyna powinna go wziąć  nawet jeśli trzeba było by jechać 2 razy  to można ją dorzucić przy okazji innego zabiegu. Bi u mnie już drugi rok z rzędu nie potrafił zabić głupiej skrzypionki a cyperkill zwykły tani śm***dziel poradził sobie bdb. Oprócz mszycy i przylepionych martwych muszek na liściach nie zauważyłem nic innego.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

Orientujecie się może z czego wynika obniżenie zalecanej przez producenta dawki Navigatora do 0,2? 

Edytowano przez derek2223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23

Jednego roku pomyliłem dysze i wyszło mi 0,15 Navigatora i było czysciutko i od tamtej pory daje cały czas 0,2 .Środek w takiej dawce w zupełności sobie radzi 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maatiik    0

Mam bardzo nie równy rzepak że względu na skuszę jakieś 60% ma już 5-6 liści reszta 2-3 jechać już ze skracanie czy jeszcze czekac? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
000do000    0

Czy jest szansa utrzymać ten rzepak.? Trochę zbyt wcześnie zasiany i dzisiaj idze już drugie skracanie.

153718548192137851228.jpg

1537185510640142138737.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Na kolana i modlić się  o łagodną i śniezną zimę, to będziesz miał piekny plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaki rzepak bardziej reaguje na skracanie hybryda czy liniówka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140

Niech zgadnę, na wiosnę też tebu? Wiedziałeś, że trzeba będzie go mocno hamować i wybrałeś średnią opcję w małej dawce? Nie wspomnę o stosowaniu tej samej substancji pod rząd. Ogarnij się i walnij czymś pokroju caryxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Panie tak jak pisze elektryk,takie skraracanie to ja robiłem w tamtym roku jak było zimno i mokro a kws kadore na dodatek ma wolny wigor jesienią.to było średnie skracanie,bo mocniej nie było potrzeby,

W tym roku na twoim miejscu trzeba było polecieć np caramba+stabilan,albo caryx,a poźniej zostawić tebu,i ja w sezonie lece mocno bo idzie dobrze.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czym można skracać rzepak po fazie 6 liści ? 

Wcześniej skracane 0,5 l caryxu + 0,7 l tebu a rzepak pędzi jak głupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ja też będę dzielił, jutro pierwsza działka a druga musi jeszcze trochę poczekać


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164
Według mnie populację dużo ciężej się skraca, wszystko przez dużo większą obsadę. No chyba że zasieje się populację 40-50 sztuk na metr to bez różnicy 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

ja dzisiaj na części dopiero dwuliścienne zrobiłem , jutro robię ostatni kawałek a w środę/czwartek skracanie. Na najlepszych kawałkach rzepak ma po 6 liści

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Panowie dzisiaj pryskałem 0,7 Caryx, 0,6 Tebukonazol 250 do tego mikro i bor. Ostatni opryskiwacz zacząłem robić przed 19 jak już słonce schowało się za horyzontem. Jak skończyłem (19.10) to była już mala rosa na rzepaku. Po powrocie do domu ok 20 było 16*C.

Sąsiad który przyszedł do mnie stwierdził że taki zabieg jest nie skuteczny, że on to pryska w południe bo grzybówki lubią ciepło (w sumie racja), że ogólnie grzybówki potrzebują min 15 *C inaczej nie działają. Ja tam założyłem że lepiej pryskać wieczorem niż w szczere słońce i 24*C w cieniu - tak było przez cale popołudnie.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat bo po rozmowie z sąsiadem nabrałem wątpliwości czy dobrze zrobiłem???

Dodam że po zabiegu opryskany rzepak mocno odróżniał się od nie opryskanego (liść ciemniejszy i lepki) - chyba efekt pryskania z borem bo wyglądało jakby zabieg był z jakimś wspomagaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Rosa , podwyższone PH wody borem , na pewno skuteczność będzie gorsza.

13 minut temu, XTRO napisał:

( ...). Na najlepszych kawałkach rzepak ma po 6 liści

Moim zdaniem najskuteczniej jest w fazie 4-5 lisci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539
3 minuty temu, andrzej78 napisał:

Rosa , podwyższone PH wody borem , na pewno skuteczność będzie gorsza.

Moim zdaniem najskuteczniej jest w fazie 4-5 lisci.

czekałem z zabiegiem, bo niektóre rośliny rzepaku dopiero kiełkowały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
2 minuty temu, andrzej78 napisał:

Rosa , podwyższone PH wody borem , na pewno skuteczność będzie gorsza.

wiem że skuteczność gorsza ale chodzi mi czy lepiej taki zabieg wykonać w południe 24*C w cieniu czy lepiej po zachodzie słońca z małą rosą  - w jednym i drugi przypadku dawałbym bor więc tego nie biorę za zmienną

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
21 minut temu, Jarek22B napisał:

Panowie dzisiaj pryskałem 0,7 Caryx, 0,6 Tebukonazol 250 do tego mikro i bor. Ostatni opryskiwacz zacząłem robić przed 19 jak już słonce schowało się za horyzontem. Jak skończyłem (19.10) to była już mala rosa na rzepaku. Po powrocie do domu ok 20 było 16*C.

Sąsiad który przyszedł do mnie stwierdził że taki zabieg jest nie skuteczny, że on to pryska w południe bo grzybówki lubią ciepło (w sumie racja), że ogólnie grzybówki potrzebują min 15 *C inaczej nie działają. Ja tam założyłem że lepiej pryskać wieczorem niż w szczere słońce i 24*C w cieniu - tak było przez cale popołudnie.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat bo po rozmowie z sąsiadem nabrałem wątpliwości czy dobrze zrobiłem???

Dodam że po zabiegu opryskany rzepak mocno odróżniał się od nie opryskanego (liść ciemniejszy i lepki) - chyba efekt pryskania z borem bo wyglądało jakby zabieg był z jakimś wspomagaczem.

Bardzo dobrze zrobiłeś. Adiuwant dałeś jakiś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj