tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

przemek28_28    2096
8 godzin temu, 000do000 napisał:

Czy jest szansa utrzymać ten rzepak.? Trochę zbyt wcześnie zasiany i dzisiaj idze już drugie skracanie.

153718548192137851228.jpg

1537185510640142138737.jpg

Daj 1 litr caryx. Zobaczysz jak przysiadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

Jakie skutki uboczne może mieć zastosowanie Navigatora w późniejszej fazie niż 4 liście właściwe, które zalecane są na etykiecie? Pytam bo rzepak strasznie nierówno powschodzil i jak będę czekać na ten spóźniony to część na pewno przekroczy zalecaną fazę. Co się może wydarzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26
6 godzin temu, Tomek90 napisał:

Chwastu nie weźmie. 

Czyli dotyczy tylko zbyt słabego działania na chwasty? Ujemnych skutków bezpośrednio na roślinach rzepaku nie powinno być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

Witam dawałem w fazie 2-3 liści toprex. Rzepak ładnie zmienił kolor korzeń grubieje ale i już ma niktóry ponad 6 liści. Zastosować w nim jeszcze mepik? Rzepak to populacja Ilona i DaVinci siew bym około 15 sierpnia idealnie przed deszczem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23
2 godziny temu, derek2223 napisał:

Czyli dotyczy tylko zbyt słabego działania na chwasty? Ujemnych skutków bezpośrednio na roślinach rzepaku nie powinno być?

Rzepakowi nic nie będzie 😁😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

A jakieś opinie na temat środka Perenal 104 na samosiewy? Podobno można dawać razem z Navigatorem? Skuteczne to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anto1610    0

A co to może być? Ugryzł coś liście lub całe rośliny i kawałki wciąga do dziurek. Dopiero drugi rok sieje rzepak w ubiegłym roku nie było problemu. 

IMG_20180918_182722.jpg

Edytowano przez Anto1610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam wszystkich! Nie wiem co sie dzieje z moim rzepakiem!

 15 września opryskalem go Tebukenazolem w dawce 0,5l, oraz Pyrinex  w dawce 0,6l na hektar !

na dzien dzisiejszy moj rzepak zmienil kolor srodkowych lisci, zaniepokoilo to mnie , a w dodatku trafia sie jescze czarny robaczek, i dziwne źe po Pyrinexie jeszcze dzis jest , bo jak wiadomo to srodek ktory musi sie wchłonić! Jesli ktos moze cos poradzic ,prosze o sugestie

zamieszczam zdjecia

20180918_172851.jpg

20180918_180420.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pyrinex 0,6l/ha+ tebukenazol 0,5l/ha, 

Miale  dodać 03l stabilanu ale ze wzgl. ze rzepak miał nierowne wschody zrezygnowalem

Robaczki sie ruszają, a w srodku roslin tak jak przebarwienie jest cos takiego jak ziemia, mysle ze to ich odchody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

to dziwna sytuacja - u mnie zawsze wszystko leżało po pyrinex, ale wolę stosować dursban lub neptun

mój tak wygląda

17.09 (2).jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23

Może były za wysokie temperatury i pyrinex poprostu nie zadziałał.Te larwy to tantniś i zalecana dawka pyrynex na jego zwalczanie to 0,9l i jeśli żyje to go jak najprędzej zwalczyć bo zeżre cały rzepak!!mi tak zrobił z gorczycą 😥tylko łodygi zostały!!!

Edytowano przez Siemanr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja obstawiam, że to z foto to gnatarz rzepakowiec - gasienica tantnisia jest biała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    129

U nas dopiero rzepaki wschodzą

Powtórka z tamtego roku

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek59    4
23 minuty temu, aro1975 napisał:

ja obstawiam, że to z foto to gnatarz rzepakowiec - gasienica tantnisia jest biała

potwierdzam, to gnatarz, u mnie placami zostały same łodygi, zastosowałem sumi alpha 0,25/h . spadły wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/rosliny-oleiste/gnatarz-rzepakowiec,77686.html.       miałem go na myśli 😁 truć gnide!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A te przebarwione srodkowe liście to robota małych latw tego gnatarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38

Co moze byc przyczyna? Czego mu brakuje? Wystepuje placami cos takiego, dodatkowo zauwazylem takie male meszki na rzepaku od strony ziemii, co to moze byc i czy mu zaszkodzi?

IMG_20180917_184832.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38

Przed opryskiem wlasnie jest taki. Sa na tym polu takie miejsca "zakwaszone" gdzie w tym roku nie poradzil sobie jeczmien jary ale o dziwo wlasnie tam gdzie nie bylo jeczmienia rzepak jest ladny a te place rzepaku sa gdzie indziej, wiec ph bym wykluczal 

 

Podobne muszki znzlazlem w rzepaku ale niebzrobilem zdjecia.. co to moze byc?

00048IGMJHSH57MK-C122-F4.jpg

Edytowano przez szymonidas9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Panowanie co zastosować na szybko rozwijający się rzepak? Był stosowany Toprex w dawce 0,3 l/ha i teraz na dwóch działkach jestem zmuszony powtórzyć zabieg żeby jeszcze bardziej do przystopować.

Caryx 240 SL w dawce 1,0 l/ha da rade? Czy ponownie Toprex w zwiększonej dawce np. 0,4 l/ha?

Czy może Ambrossio 0,5 l/ha + Stabilan 750 SL 0,6 l/ha ?

Niektóre rośliny mają po 7 liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23
2 godziny temu, szymonidas9 napisał:

Przed opryskiem wlasnie jest taki. Sa na tym polu takie miejsca "zakwaszone" gdzie w tym roku nie poradzil sobie jeczmien jary ale o dziwo wlasnie tam gdzie nie bylo jeczmienia rzepak jest ladny a te place rzepaku sa gdzie indziej, wiec ph bym wykluczal 

 

Podobne muszki znzlazlem w rzepaku ale niebzrobilem zdjecia.. co to moze byc?

Muchówka śmietki kapuścianej która sklada jaja i wylęgają się larwy żerując w korzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj