tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

jahooo    9243

monolith1.thumb.jpg.827985dff145e12d3bdfb37fc62ae401.jpgTak wygląda mój Monolit zasiany 23 sierpnia 2,5kg/ha, trochę go burza spacyfikowała jak poszła woda w dół pola. To mój pierwszy zasiew dla siebie, brak mu czegoś tak na oko ?

 

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Pytam praktyków, bo dla mnie to on "wyglada OK" , nie był skracany (nie wiem, czy potrzeba go skracać), jakies odżywki jesienią potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak go nie skracałeś zapomnij że ustoi chybA  że celujeszw2,5 tonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Czy jest sens wzmocnić rzepak przed zimną odżywką typu Mikrokomplex w dawce 2,5 kg/ha? Czy może zastosować jakąś odżywkę z azotem w składzie?

Dodam, że rzepak na którym bym zastosował odżywkę rośnie, ale jakoś słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hecktor2    25

A to mój DK Sensei. Międzyrzędzia co 45 cm, obsada 41 szt/m2. Pierwszy raz sieję rzepak i nie  bardzo wiem czy określić go jako słaby, dobry, czy bardzo dobry🙄  
Skracanie 0,5l tebu + 0,4l CCC

PA010007.JPG

PA010012.JPG

PA010022.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Mój rzepak posiany jest w rozstawie 26cm i teraz żałuję, że nie robiłem ścieżek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
11 godzin temu, Fugeo napisał:

Czy jest sens wzmocnić rzepak przed zimną odżywką typu Mikrokomplex w dawce 2,5 kg/ha? Czy może zastosować jakąś odżywkę z azotem w składzie?

Dodam, że rzepak na którym bym zastosował odżywkę rośnie, ale jakoś słabo.

Ktoś podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Napewno nie zaszkodzi, ja sam dopiero będę dawał mikro


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, hecktor2 napisał:

A to mój DK Sensei. Międzyrzędzia co 45 cm, obsada 41 szt/m2. Pierwszy raz sieję rzepak i nie  bardzo wiem czy określić go jako słaby, dobry, czy bardzo dobry🙄  
Skracanie 0,5l tebu + 0,4l CCC

PA010007.JPG

PA010012.JPG

PA010022.JPG

Rozkładasz opryskiwacz do oprysku czy jedziesz na pół belki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Ja w ubiegłym sezonie nie skracalem żadnego rzepaku i nic nie wymarzlo nic nie polegało i nie byli 2,5 tony a zdecydowanie więcej. Wszystko zależy od tego jak się stożek wzrostu zachowuje anie czy był zabieg czy go nie było a z kolei w tym roku potrzebne były aż dwa zabiegi skracania,😁

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hecktor2    25
3 godziny temu, staszek131415 napisał:

Rozkładasz opryskiwacz do oprysku czy jedziesz na pół belki?

Raz przejazd na wszystkie 3 sekcje, powrót dwoma sekcjami. Zgrywa sie idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101
12 godzin temu, jahooo napisał:

Mój rzepak posiany jest w rozstawie 26cm i teraz żałuję, że nie robiłem ścieżek

Przy takim rozstawie obsadę zakładałeś jak dla normalnego wysiewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Zalecana norma wysiewu to 50-70 ziaren/m2, ja zasiałem bliżej 50. Od wielu lat siejemy z wujem w rozstawie 26cm z taką obsadą i u niego rzepak sypie nawet powyżej 4,5t/ha i nie ma problemów z chorobami.

Nie wiem, co rozumiesz przez normalny wysiew, dla mnie normalny to właśnie 26-30cm rozstaw, w instrukcji do siewnika mam minimum właśnie 26cm

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
6 minut temu, Music napisał:

Normalny wysiew, czyli co 12,5cm zwykłym siewnikiem

A co to normalny siewnik? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

On napisał "zwykłym siewnikiem" a nie "normalnym". Jeżeli już się czepiacie słówek to czytać dokładnie. Zborze też siejesz co 26 cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101

Czepiacie się szczegółów 😋 Nie napisałem normalny, a zwykły siewnik. Większość raczej sieje 3m po 25 redlic, więc rozstaw wiadomo jaki wychodzi. Przy takim rozstawie sądziłem, że może jakimś innym siewnikiem stąd było moje pytanie :-p 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Ja mam 2,5m 19 redlic, rozstaw 13,3 cm i wielokrotność.  Rzepak sieję co drugą, tak samo facelię, soję. Efekt na polu taki jak widać na fotce, mimo silnej burzy zaraz po siewie i niskiej obsady startowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tez takiego oststnio wyrwałem przy silosach sobie rósł to korzen gruby jak  moja reka :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

całe pole w pomidorach jest obsiane takim :D jeszcze ze 2 tyg i nie byłoby widać pomidorów tylko  rzepak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj