tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Cezar81    66

Witam kolegów

mam w rzepaku sporo gorczycy która właśnie zakwitła , idzie ją czymś zwalczyć

Edytowano przez Cezar81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

panowie powiedzcie czym wykonywaliście drugi zabieg skracania rzepaku pierwszy dałem toprex w 0,3 ale dalej rosnie i chce jeszcze raz skrócić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Miałem podobną sytuację 2 lata temu , wtedy na drugi zabieg dałem 0,4 CCC + 0,5 tebu. Moim zdaniem przyhamuje go , ale i tak szczególnie pokroju nie zmieni .W tym roku widząc ,że rzepak jest mocny w fazie BBCH 15 dałem Toprex 0,3 l + 160g CCC. na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko    15

Przy takiej pogodzie on sam przyhamuje. Gdzies czytałem ze od 15 października raps już nie idzie do góry. Ale niech wypowiedzą się co mają większe doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Mozna dodac do mocznika, siarczan magnezu bo planuje jeszcze odzywic rzepak przed zima go ukazuja sie juz male niedobory azotu.Planuje dac po 12kg mocznika

Edytowano przez androproteam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja może jutro na słabszy rzepak z 8 kg mocznika, i 10 siarczanu magnezu. Oczywiscie  w oprysku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Ja wysiałem przed siewem 80kg/ha mocznika i bałem się, że za dużo azotu, a tu widzę taki kozak

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    129

Tez wysialem tydzien temu żeby go podgonić. Nie wszedzie sa takie piękne rzepaki jak w forumowej galeri 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096
13 minut temu, darekchmiel1991 napisał:

Kolega tydzień temu wysiał mocznik 250kg/ha na rzepak też go podziwiam :)

To juz wiosna? Jak przyjdzie mróz to Ok, ale jak bedzie ciepła jesień to bedzie po kolana ten rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
A tam za dużo u mnie duże gospodarstwo na początku października zawsze sypie 150 kg saletry i rzepak zawsze im zimuje, widząc po tym roku jak skracalem rzepak caryxem to jest przybity do ziemi na wysokości 10 cm wyżej nic nie ma liscie ładnie się rozłożyły przy ziemi, dałem plw połowie września 100 l rsm'u, zrobił się ciemny ładnie wygląda, wcale go tak nie podgonilo, budować się za bardzo nie chce, początek października a wcale taki duży nie jest. Caryx zrobił w tym roku dużą robotę, wstawie zdjęcie porównania gdzie była kontrola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj