tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Artis    51

fioletowy liść to brak fosforu, widać po trawach rosnących przy miedzach, parę chłodniejszych nocy i zmieniły kolor 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7587

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/rosliny-oleiste/nie-skupuja-rzepaku-bo-czekaja-na-dostawy-z-ukrainy,45450.html

Jak to jest prawda może to ktoś potwierdzić ...

Rzepak z okolic Czarnobyla jest importowany do Polski, jego cena to 700 zł/t – tak nieoficjalnie poinformowali nas rolnicy z woj. kujawsko-pomorskiego.

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23
9 godzin temu, darek154 napisał:

Co mi go zjada? Kilka dni temu pryskane było od pchełki bo były liście dziurawe. 

_20181005_125934.JPG

Mszyca siedzi pod liśćmi i się zwijaja-ja pryskalem już drugi raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 5.10.2018 o 20:47, galan99 napisał:

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/rosliny-oleiste/nie-skupuja-rzepaku-bo-czekaja-na-dostawy-z-ukrainy,45450.html

Jak to jest prawda może to ktoś potwierdzić ...

Rzepak z okolic Czarnobyla jest importowany do Polski, jego cena to 700 zł/t – tak nieoficjalnie poinformowali nas rolnicy z woj. kujawsko-pomorskiego.

Ten z okolic Czarnobyla to może być zdrowszy od naszego czytając temat opryski w rzepaku to ochota na potrawyz dodatkiem oleju przechodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jestem tu nowa  ! W jakiej minimalnej tem dziala  toprex?? Pryskalismy rzepak tydzień temu w nocy wystapił przymrozek i tydzień chłodnej pogody, czy  powtarzac zabieg?? doradzcie cos:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Jak był przymrozek po skracaniu to dobra wiadomość jest taka że rzepakowi nic się nie stało napewno, zła jest taka że zabieg napewno nie zadziała bo była za niska temp, jeśli są u ciebie teraz dobre warunki tzn odpowiednią temp możesz powtórzyć zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

Powinno się dawać 0,3l/ha. Toprex niby powinien szybko się wchłaniać ale jak pojawily się przymrozki to róznie moze byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

IMG_20181008_154231.thumb.jpg.dd4f621d79871798c6f326f7042e4e36.jpgIMG_20181008_154238.thumb.jpg.e2ef4a0488608c1b39eb073200068850.jpgCzy to larwy śmietki? Rzepak ma odgryziony korzeń i lekko wychodzi z ziemi. Da się to jakoś zwalczyć jak już jest przy korzeniu?

 

 

IMG_20181008_154231.jpg

Edytowano przez derek2223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

a to ciekawe - identyczny robal niszczył mi korzenie w łubinie wysianym na poplon


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No dajta spokój . Nie prościej tego robaka zastrzelić ? No litr dursbanu na jednego robaka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26
1 godzinę temu, 0711piotrek napisał:

1 l dursbanu w deszcz powinno załatwić sprawę .

Niestety deszczu w najbliższym czasie nie zapowiadają, czyli dostępny pozostaje dursban, bez deszczu sobie poradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Wiem temat nawożenia wiosennego to jeszcze odległy temat, ale chciałbym się zapytać co zastosować na pierwszą dawkę.

Saletrosan 26, Kizeryt czy Korn Kali?

Saletrosanu co roku rozsiewałem 250 kg/ha. W drugiej dawce szła saletra amonowa 34 (150-180 kg/ha) i jeszcze mocznikiem dolistnie dwukrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

150 kg kizerytu i 300saltery, kizeryt najlepiej odpowiednio wcześniej


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Jak najwcześniej tzn kiedy? Połowa lutego?

Na zboża też stosować kizeryt zamiast saletrosanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Wg mnie saletrosan to przereklamowany nawóz, możesz dać kizeryt lub kornkali zależy co dajesz pod korzeń i jakie masz zasobności. Ja w tym roku kizeryt na wszystko sypałem i 3tyg przed azotem


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ktoś tu kiedyś liczył i saletrosan a kizeryt+saletra I wychodzi cenowo to samo a jeździć trzeba 2 razy. Moim zdaniem to wszystko zależy w jakiej cenie będzie saletrosan. Jak mniej 900 zł brutto To myślę, że w miarę ok  wyjdzie. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
0711piotrek    24
12 godzin temu, derek2223 napisał:

Niestety deszczu w najbliższym czasie nie zapowiadają, czyli dostępny pozostaje dursban, bez deszczu sobie poradzi?

To zostaje w nocy z rosą żeby trochę spłyneło do korzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Saletra wysiana 8dni po saletrosanie lepiej działa na jęczmień ozimy i do samego zbioru było widać różnice na tym 2ha polu. Wole jechać dwa razy a mieć dobry efekt


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj