cichyh32

Members
 • Ilość treści

  2094
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

165 Excellent

9 obserwujących

O cichyh32

 • Ranga
  Zaawansowany

Ostatnio na profilu byli

8222 wyświetleń profilu
 1. Glifosat podany na krótko przed wschodami kukurydzy może jej zaszkodzić, praktyka mówi do 3dni przed wschodami, podaje się go w bezorce gdzie cześć chwastów została na wierzchu, ja w tym roku tak robiłem, został rzepak i jęczmień ozimy z poplonu którego bezorkowiec nie przerzucił.
 2. Ta która jest w głębi nie ulega erozji, im dłużej nie ruszana tym jej lepsza struktura. No till nadaje się na gleby bardzo żyzne gdzie jest duza zawartość próchnicy w % w tedy gleba jak dostaje wody sama pracuje i się spulchnia.
 3. cichyh32

  rzepak samosiejka

  U mnie jednego roku samowiew plonowal 3.8t przy jednynym zabiegu na płatek, w drugim roku 1.5t także loteria ale już mnie kusi żeby gorsze pola obsiewać swoimi nasionami, cudów się nie zbierze a w razie czegoś to mniej boli przy niepowodzeniu.
 4. Czym pryskacie kukurydze przedwschodowo tak żeby można było po kukurydzy zasiać soję?
 5. Trudno będę musiał próbować mimo wszystko mam kilka ha zasypanych żwirowni i w takim beznadziejnym roku nic tam się nie będzie opłacało to chociaż zróżnicowaną strukturę sobie zrobię
 6. Planuję zasiać kilka ha łubinu, wszystkie stanowiska wypadają po kukurydzy która była pryskana mezotrionem, groch i soja odpadają a jak to wygląda przy lubinie i czym odchwaszczacie swoje uprawy łubinu?
 7. Z jakiego dwuteownika masz tutaj dach i słupy? Jaka szerokość magazynu?
 8. Z tymi rzekami to macie rację, w Polsce powinno powstać dużo nowych sztucznych zbiorników wodnych np po żwirowniach powinna być w ten sposób prowadzona rekultywacja.
 9. Ale nie takie przepisy że musisz błagać o własną studnię.
 10. Ja to myślę że pod kukurydzę to najlepiej na wiosnę ruszyć bezorkowcem, zawsze to trochę bardziej luźniejsza gleba, szybciej się będzie nagrzewać a wysychać mocno to raczej nie powinna bo wały dogniotą wierzch gleby.
 11. Niektóre firmy oferują, np batyra czy agrolift robią takie, a landstal np tylko ceownikowy
 12. Właśnie o taki turbo piach chodzi, mam tego trochę.
 13. cichyh32

  Rabewerk

  2.5 m to około 140-160 pójdzie, do 3m od 160 w górę, zależy od gleby
 14. cichyh32

  Rabewerk

  Tyle samo co rozrzutnik z poziomym adapterem. Z pionowymi wałkami to przeważnie pracuje sie z wałkiem ustawionym na 1000 obrotów, to przy takiej prędkości tnie pięknie.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj