Skocz do zawartości

Michal673

Members
 • Zawartość

  151
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutral

1 obserwujący

O Michal673

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 18.07.1995

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  WL

Ostatnio na profilu byli

1683 wyświetleń profilu
 1. Dopłaty bezpośrednie 2017

  30km od ,,warszawki" i dopłat nie ma. W zeszłym roku były 16 listopada, a ciekawe jak w tym roku będzie.
 2. Gryka

  Też miałem grykę o wilgotności 20-21% procent i musiałem wozić na suszarnię bo nikt jej nie chciał. Mam pytanko, odnośnie sprzedaży gryki. Sprzedaż będzie na fakturę i jaki dokument muszę otrzymać od kierowcy który odbierze grykę. Znam dokładną wagę gryki.
 3. groch siewny

  Npk pod groch siejecie jesienią czy na wiosnę ?
 4. Pszenżyto ozime i jare

  Ja u siebie już odpuściłem ozime. Jutro jadę do centrali nasiennej i jak się uda oddaję materiał który kupiłem, a też u siebie już pola mam przygotowane i nawozy rozsiane. W grudniu robię głębosz i jak ziemia dobrze zmarźnie to styczeń, luty będę chciał ją zgłęboszować bo znowu pod koniec maja dopiero będę mógł wjechać w pole. Na wiosnę albo pszenżyto jare albo owies, ewentualnie jakiś groch.
 5. Pszenżyto ozime i jare

  Planujecie jeszcze zasiać pszenżyto ozime ? Ja jeszcze nic nie zasiałem i nie wiem czy już nie jest za późno. Nasiona kupione, nawozy rozsiane ale w pole nie da się wjechać.
 6. Gryka

  No właśnie, a poza tym powinna się grzać. Agrest znasz firmę Bak-Rol ?
 7. Gryka

  Desykowana, a przed żniwami było 8 dni słonecznej i ciepłej pogody. Na jednym kawałku gdy kosiliśmy pod koniec dnia gryka była wilgotna ale to w sumie raptem jedna czy dwie przyczepy były. Później tą grykę wystawiałem na przyczepach na słońce i szuflowałem i już była sucha. W poniedziałek albo wtorek zawiozę próbki na skup i sam zobaczę jaki będzie wynik.
 8. Gryka

  Podobno ponad 21%. Ale nie jestem pewien co do wiarygodnośći pomiaru. Gryka była zapakowana w reklamówce i nie jestem pewien czy przypadkiem przez nią nie złapała zapaszku i wilgoci. W poniedziałek zawiozę próbkę gryki na skup niech zmieżą wilgotność. Ja niestety nie posiadam wilgotnościomierza do zboża.
 9. Gryka

  Cześć. Mam problem z gryką, bo już trzy firmy nie chcą jej wziąć bo ma za dużo wilgoci i podobno zaczyna już ,,pachnieć" z czym się w sumie nie zgadzam bo gryka pachnie jak gryka, ale na pewno nie pleśnią. Wolałbym już opchnąć taką niż bawić się w jakieś suszenie i nie mieć pewności, czy ktoś ją wgl. weźmie. Na pewno nie tylko ja mam ten problem bo każdy wie jak była pogoda i ciężko mieć super ekstra suchy towar. A swoją drogą skupujący też mają nie równo pod kopułą bo chcą towar 100% czystości, żeby był jak najbardziej suchy, zawieźć im 200 km w jedną stronę i proponują 1000zł... Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, ewentualnie zna kogoś kto skupuje mokrą grykę niech podzieli się numerem.
 10. Zakup Renault Ares - jaki model wybrać?

  620 nie mają turbo ! A odnośnie czwórki pługa to nie wiem kolego Pietras jak szeroko masz go rozstawionego. Jeśli 4x40 to okey ale jak 4x45 to już sporo. Fakt, wszystko zależy od gleby i ukształtowania terenu. 620 ma raptem 110km to nie jest jakoś strasznie dużo. Na miejscu autora tematu wybrałbym 610 RZ.
 11. Zakup Renault Ares - jaki model wybrać?

  W Twoim przypadku wybrałbym Ares 610 RZ, tylko pług to góra jakąś trójka obrotowa. Sam mam Ares-a 620 RZ i chodzi z pługiem agromaszu obrotowym rozstawionym na 3x50cm i nie wiem jak by sobie radził na glinach z czwórka obrotowa. Kabina obowiązkowo amortyzowana. Do reszty maszyn co posiadasz 620 a tym bardziej 630 będzie za duża. Tak poza tym 620 nie ma turbo...
 12. 100 zł Wyszków A na poprawę humoru wystawiłem na olx po 200zł. Ogłoszenie za darmo to nic nie stracę.
 13. Gryka

  Kolego, trzymałbym ale muszę trochę długów pospłacać. Tak to słoma sucha tylko jedną przyczepę gryki miałem mokrą i trochę zapaskudziłem pryzmę.
 14. Gryka

  Dzisiaj położyliśmy grykę. W sumie prawie 10ha. Zaczęliśmy o 13:30 a skończyliśmy o 18:30, także wydajność dobra (kombajn Lexion 420). Trochę czasami łapało ziemię przed hederem bo 3/4 gryki leżało ale kombajnista miał pojęcie i dobrze mu to szło. Plon chyba dobry dokładnie będę wiedział jak sprzedam. Teraz tylko pytanie czy czyścić grykę czy nie. Trochę kawałek łodyg jest a tak to chwastu nie ma. Pokosówek brak, tylko nie liczni grykę sieją i nie zarobiła by na siebie.
 15. Gryka

  Panowie, niech ktoś doświadczony powie jak to jest z koszeniem gryki gdzie w łodydze jeszcze jest trochę wody ? Kombajnista mówi, że nie da rady ciąć i trzeba czekać. Moje doświadczenie kończy się na obejrzeniu kilku filmów na yt gdzie rolnicy kosili nie dosuszaną grykę, że ściernisko zostawało zielone i jakoś to szło. Nikt nie jest w stanie przewidzieć jaka będzie pogoda na następny tydzień bo co chwilę mówią co innego, np. na polsacie i tvn praktycznie cały tydzień ma padać oprócz poniedziałku, na yr.no wygląda to trochę lepiej ale tam też co chwilę co innego pokazują, dosłownie idzie zwariować bo nie mam gryki hektar czy pół tylko jest 10 hektarów. Napiszcie jakie jest wasze doświadczenie.
×