tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

krystekc355    196
2 minuty temu, warchest napisał:

tzn sie z ta saletra leciec co nie a caryxem kiedy sie pryska rzepak ?

na początku wzrostu pędu głownego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Jak skończysz z salera to podczepiaj opryskiwacz 

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

tak wyglada ten rzepak to bylby juz wzrost pedu glownego ? rzadk ijest ten rzepak tylko go tyle ocalało .czyli co jak najszybciej by trzeba bylo dac saletre czy jeszcze za wczesnie bo to by 2 i ostatnia dawka byla by oszlo okolo 300 kg saletry . a najwiekszy ma 14 cm wysokosci inne sa mniejsze to niewiem czy na caryx nie zawczesnie by było ?

20180415_180852.jpg

20180415_180758.jpg

20180415_180816.jpg

20180415_180832.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

nie bo jeszcze nie ma chowacza u nas chyba jutro wystawie zółte naczynie . to by trzeba bylo caryxu dac troche i jakis dursban od robaka ale to do konca tyogdnia mam czas zeby to zrobic najwyzej zeby nie zawczesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Panowie planowałem jutro robić grzybówkę ale do tego pojawił sie słodyszek

czy taka mieszanina zbiornikowa nie była by za bogata???

25 kg mocznika na 600 l wody + Makro P (odżywka fosforowa) 1,7 kg/ha + Proelaf Max (mikro) 2l/ha + Tarcza łan 1 l + Pyrynex 0,6 l/ha + jakiś pyretroidy

drugie pytanie to czy ktoś stosował Perynex dwukrotnie wiosna w rzepaku w odstępie tygodnia - zakładam że już nie działa po 1 stosowaniu bo rośliny od zeszłego tygodnia mocno przyrosły a Pyrynex jak się nie mylę działa wgłębnie  a nie systemicznie???????????

Edytowano przez Jarek22B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

.

Edytowano przez master20002
pomyłka

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ale u mnie nierowny jest rzepak jeden ma 14 inny mniej i wtedy caryxu to mniejsza dawke z 1 litr na ha lub mniej dam najwyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Czytając informacje o Toprexie można znaleźć wzmiankę, że po zastosowaniu toprexu każdego dnia po oprysku to 1cm mniej na rzepaku (liczone do początku kwitnienia). Stosować trzeba na początku wybijania pędu. My trochę przespaliśmy w tym roku. Pędy tak około 12-20cm. Pytanie co gdy zastosujemy później. Rzepak czeka na deszcz. W tym roku zima strasznie mu zaszkodziła. Atora.

 

20180415_120208.jpg

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jk33    3

Mam pytanie czy jesli już pojawiają się żółte pąki niewielkie coprawda  ale widać że delikatnie jest juz żółto czy mogę jeszcze wjechać z tilmorem i caryxem? ,czy mu nie zaszkodzę , rzepak około 10 cm a juz sie wybija w pąk nie było jak wcześniej zrobic oprysku bo i nie było co skracać, czy jakieś inne środki na grzyba zastosowac które nie regulują wzrostu? odpowiedzcie w miare szybko bo dzis juz chyba ostateczny termin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

10cm i kwitnie? To raczej nic mu już nie pomoże. Trzeba było wrzucić zdjęcie coś byśmy uradzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie skracany był w piątek a dziś już pojawiają się żółte pąki... zdecydowanie za wcześnie to wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

Chciałem zapytać ile w praktyce działa dursban?. Rzepak pryśnięty w zeszłą środę a dzis sporo słodyszka... Zwalczy go jeszcze ten zabieg czy wykonać następny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598
5 godzin temu, Cihu napisał:

Czytając informacje o Toprexie można znaleźć wzmiankę, że po zastosowaniu toprexu każdego dnia po oprysku to 1cm mniej na rzepaku (liczone do początku kwitnienia). Stosować trzeba na początku wybijania pędu. My trochę przespaliśmy w tym roku. Pędy tak około 12-20cm. Pytanie co gdy zastosujemy później. Rzepak czeka na deszcz. W tym roku zima strasznie mu zaszkodziła. Atora.

 

20180415_120208.jpg

A ja w tym roku przespałem jeszcze bardziej temat bo u mnie podczas regulacji pęd miał wysokość 20-35cm ;) było to w ubiegłą sobotę. Dodam, że był to quartz i Adriana czyli odmiany stosunkowo niskie 


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

U mnie taka sytuacja . Nie wiem czy warto jeszcze sypnac saletra czy wg was za pozno i nie ma sensu ?

20180416_172802.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Tak z tydzień za późno przypomniałeś sobie o saletrze - biorę tu już poprawkę na to, że jesteś z zupełnie innego rejonu niż ja.

  • Like 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia dawka powinna pójść na 4 tygodnie przed rozpoczęciem kwitnienia. Myślę że niewielka dawka tj 100 kg saletry nie powinna zaszkodzić.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Też mam problem pyrifos zastosowany 5 dni temu już chyba nie działa bo słodyszka masa.... jutro zrobię poprawkę w dawcę 0,7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj