tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bartek933    5394

Zaczyna kwitnąć i pryskałem co było w szafie czyli titan


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Wyrywkowo powyrywałem rzepak i puszcza białe korzenie.

Co to jest padnięty główny korzeń?

Zaburzone stosunki wodno - powietrzne w glebie? 

Zrozumiałbym to w mokrych miejscach, ale to samo trafia się gdzie rzepak jest bardzo ładny hmm. 

Trudno to skomentować, Twój poziom wiedzy jest taki że jak najszybciej powinieneś zmienić zajęcie.

Uwierz bycie rolnikiem to nie jest zajęcie dla Ciebie :-( !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
Dnia 20.04.2018 o 17:01, MlodyRolikOn napisał:

Kolego tawotem to mówią osoby z takich wioch że nie powiem tak jak trajzega masakra taki smar nazywa się towot.

Brawo za składnię, brawo za interpunkcję, brawo za głębokość wypowiedzi... Panowie chyba jakiś wyszkolony Warszawiak nas zaszczycił! Słabe to kolego było.

5 minut temu, Tomek90 napisał:

No to słucham. 

Ty na serio? Roślina żyje to puszcza białe korzenie. Ciesz się, że są. Brak przyrostów = roślina martwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

No ja prdole, chyba wiem jak wyglądają nowe przyrosty korzeni. To jest BIAŁE, znajomi już dzwonią po likwidatorach kto miał ubezpieczone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34
10 minut temu, Cihu napisał:

Tomku czekamy na fotki.

Ja również chciałby zobaczyć te cuda ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Ale skoro rzepak kwitnie i rośnie to po co szukasz sobie problemu w korzeniach? Pilnuj górę tzn słodyszka itp, na pilnowanie korzeni była jesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34
11 minut temu, Tomek90 napisał:

Jutro zrobię jak będę miał jak, nie ma sprawy. 

Zdjęcia można zrobić telefonem 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Czym SKUTECZNIE walnąć Słodyszka w fazie luźnego pąka ? Wcześniej na chowacza poszedł dursban + cyperkill.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 godzin temu, Tomek90 napisał:

No ja prdole, chyba wiem jak wyglądają nowe przyrosty korzeni. To jest BIAŁE, znajomi już dzwonią po likwidatorach kto miał ubezpieczone. 

Ja też zauważyłem  chyba podobny objaw  na korzeniach pszenicy , nie wiem czy akurat o to chodzi ale niektóre korzonki są takie grubsze mechate / moherowe /dużo grubsze od pozostałych / białe , na chorobe to nie wygląda jest sucho jak byk i  może  dlatego roślina tworzy takie moherowe korzenie !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
22 minuty temu, PUSSY napisał:

Zdjęcia można zrobić telefonem 🙂

Telefon wpadł do baniaka jak ciecz robiłem i się rozpuścił. Ty jesteś trzeźwa czy trzyma cię jeszcze po świętach? 

 

@koniu szukam problemu bo coś ewidentnie jest nie tak, jesienią raps na 5t, a teraz mizernie to wygląda nie ma masy zielonej w ogóle jak w tamtym roku, nie równy strasznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Może problem związany z brakiem wody? Jeśli takowy występuje 


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
4 godziny temu, ordynator napisał:

Ja też zauważyłem  chyba podobny objaw  na korzeniach pszenicy , nie wiem czy akurat o to chodzi ale niektóre korzonki są takie grubsze mechate / moherowe /dużo grubsze od pozostałych / białe , na chorobe to nie wygląda jest sucho jak byk i  może  dlatego roślina tworzy takie moherowe korzenie !!!!

No nie... wy na prawdę piszecie to na serio. Jedyna rada orać i to szybko! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

On mówi o korzeniach przybyszowych! 

1 godzinę temu, losktos napisał:

Może problem związany z brakiem wody? Jeśli takowy występuje 

Wody nie brakuje, na pewno nie na mocniejszych glebach. Na szczerym piachu już się broni to widać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34
4 godziny temu, Tomek90 napisał:

Telefon wpadł do baniaka jak ciecz robiłem i się rozpuścił. Ty jesteś trzeźwa czy trzyma cię jeszcze po świętach? 

 

@koniu szukam problemu bo coś ewidentnie jest nie tak, jesienią raps na 5t, a teraz mizernie to wygląda nie ma masy zielonej w ogóle jak w tamtym roku, nie równy strasznie. 

Ty chłopie naprawdę się ogarnij w rzepaku cuda, 

w kieszeniach dziury telefon wypada,

ciecz w opryskiwaczu to jakiś „napalm” ja Ci telefon rozpuszcza.

Czrkam  z niecierpliwością na dalsze wpisy bo napięcie rośnie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

PO TWOIM NICKU WIDZĘ ŻE TO SAMO JESTEŚ W ŻYCIU. Daj mi odpowiedź i nie bądź uj, butelkę wyślę! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

na Górnym Śląsku w okolicach Tychów tragedia, na słabych glebach rzepak wybił szybko w pęd, brak masy liściowej, widziałem jedną plantację już przesianą w tym tygodniu kukurydzą, ogólnie bardzo kiepsko wygląda rzepak w naszych okolicach, zboża troche lepiej a nie padało od lutego, a w zimie całego śniegu góra z 10cm, czekamy na wodę bo jest tragicznie


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34
3 minuty temu, Tomek90 napisał:

PO TWOIM NICKU WIDZĘ ŻE TO SAMO JESTEŚ W ŻYCIU. Daj mi odpowiedź i nie bądź uj, butelkę wyślę! 

Widzę translator Google działa, bo jeszcze kilka komentarzy wcześniej byłem „ty jesteś trzeźwa”😭

Zrób zdjęcia i wstaw to zobaczymy, jednakże jeżeli korzeń nie ma oznak uszkodzeń mrozowych to uważam że nie ma problemu.

Podaj jeszcze ile i kiedy podałeś azotu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

I u mnie w tym roku wydaje się być po dobrym plonie. Rzepak z półtora tygodnia temu wyglądał tak. Byłem dobrej myśli ale ogólnie widzę że bardzo mało zawiazuje pędów bocznych. 

IMG_20180416_190437.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj