tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

markub24    3

Ja wczoraj pryskałem Helios w dawce 0.6l i do tego cyperkill w dawce 0.05l i dzis jak bylem na polu to jakby wogole nie działał ten oprysk żywego słodyszka nadal pełno na pąkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

u mnie w odmianie marathon na polach do południa sporo roślin zaczeło nieśmiało kwitnąć. Ogólnie bardzo nierówny 1/4 prawie po kolano ( sporo z niego zaczyna kwitnąć) 1/4 troche nad kostke a 1/2 pomiędzy. W tamtym roku też mi tak wystrzelił z kwitnieniem jednak była to mniejsza iloeść roślin i tylko jakiś tydzień przed pozostałymi a nie tak wcześnie jak teraz. Kolor ma mega ciemny, widać że dojedzony, myślałem może że te kwitnące rośliny mają uszkodzone korzenie i dlatego tak wystrzeliły ale w ziemi wszystko ok. Ogólnie dobrego plonu raczej nie bedzie, w dodatku deszcz omija nas ze wszystkich stron a już kilkanaście dni z rzędu powyżej 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
12 godzin temu, misio3p napisał:

Tak z tydzień za późno przypomniałeś sobie o saletrze - biorę tu już poprawkę na to, że jesteś z zupełnie innego rejonu niż ja.

 

12 godzin temu, grzesiekrolnik napisał:

Ostatnia dawka powinna pójść na 4 tygodnie przed rozpoczęciem kwitnienia. Myślę że niewielka dawka tj 100 kg saletry nie powinna zaszkodzić.

 

2 kwietnia to byl pierwszy dzien kiedy dalo sie wjechac i wyjechac z pola , dalem wtedy 200kg siarczanu amonu , za tydzien 9 kwietnia 200kg saletry i w tym tygodniu mialoby pojsc znow 200 saletry - w poprzednich latach ta taktyka sie sprawdzala a w tym roku pozno ruszyl a wczesnie pąków dostał .

Czy gdy dam za pozno 200 saletry to mogę mu jakos zaszkodzic ? Z drugiej strony podejrzewam ze te 200kg z 9 kwietnia jeszcze nie zaczelo dobrze dzialac bo od tamtej pory nie padalo i jest juz wrecz sucho .

Tak myslę ze jesli mu nie dam tych zakladanych 200kg saletry to moze nie bedzie glodowal bo na jesieni dostal pod korzen okolo 40ton obornika konskiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156

Lepiej późno niż wcale. Ja chciałem wczoraj dać drugą dawkę (trochę późno przez zasiewy jarych nie było kiedy) z tym że narazie nie ma szans przez deszcz który znów napadał 22 l/m² przez 16 godzin. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15

W zeszły czwartek pryskałem rzepak Mocznik 10kg, siarczan5kg, bormax 2L, toprex 0,5l, pyrineks 0,6l i delcaps jedno opakowanie . W piątek była mega burza wieczorem i chyba oprysk już nie działa Wczoraj patrzyłem na polu A w pąkach po 2-3 osobniki w niektórych w ogóle nie widać . czym teraz pojechać na 2 raz .?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Czy na lekko mokre rośliny mogę polecieć insektycydem? Wczoraj padało, teraz są chmury, jest mokrawo. Chowacz i słodyszek siedzą sobie w najlepsze na rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

U mnie też słodyszka dużo choć dawałam już cyperkil i delcaps.w tym tygodniu też miałem jeszcze polecieć ze 100 kg saletry i nie wiem czy już warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Czy mogę zmieszać ze sobą insektycyd z fungicydem? Dokładnie to: AmmoSuper 0,1l (zeta-cypermetryna) z Oriusem 1l (tebukonazol)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31
12 minut temu, azzadek napisał:

Czy mogę zmieszać ze sobą insektycyd z fungicydem? Dokładnie to: AmmoSuper 0,1l (zeta-cypermetryna) z Oriusem 1l (tebukonazol)?

Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a jak wczoraj w dzien poszla saletra na rzepak a pozniej w nocy porzadnie zlal deszcz wrecz ulewny to nie wymylo tej saletry ? pole niby rowne w miare jest a z poczatku deszczyk maly padał a pozniej zlalo ze az kalurze sa . i pytanie jak by za poznmo zastosowal caryx to co sie stanie ? tzn paka juz ma rzepak to jeszcze mozna caryxem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
2 godziny temu, warchest napisał:

panowie a jak wczoraj w dzien poszla saletra na rzepak a pozniej w nocy porzadnie zlal deszcz wrecz ulewny to nie wymylo tej saletry ? pole niby rowne w miare jest a z poczatku deszczyk maly padał a pozniej zlalo ze az kalurze sa . i pytanie jak by za poznmo zastosowal caryx to co sie stanie ? tzn paka juz ma rzepak to jeszcze mozna caryxem ?

to się ciesz że popadało bo u mnie ostatnie to były opady śniegu 28 marca 

co do caryx-u to nic się nie powinno stać poza ubytkiem kasy z portfela bo nie zadziała skracająco

Panowie co planujecie w tym sezonie na opadanie płatka? Musze sie szybko określić bo już końcówki Pictora u przedstawicieli(chyba przyczyna kuponów).  Czy raczej coś namieszać strobiluryna + coś - macie jakieś sprawdzone mieszanki???

Edytowano przez Jarek22B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

caryx i tak kupiony mam od jesieni czeka wiec cos dam ale do doradcy zadzwonic sporbuje rano co powie . a mi rzepaku zostalo tylko 1,5 ha bo reszta skasowana ponad 6 ha poszla sie je... jak caryx nie skracajaco to chociaz grzybobojczo zadziala i do niego dokladac dursban zeby od tych robaczkow bo cos sie kreci tych robakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
3 godziny temu, Jarek22B napisał:

to się ciesz że popadało bo u mnie ostatnie to były opady śniegu 28 marca 

co do caryx-u to nic się nie powinno stać poza ubytkiem kasy z portfela bo nie zadziała skracająco

Panowie co planujecie w tym sezonie na opadanie płatka? Musze sie szybko określić bo już końcówki Pictora u przedstawicieli(chyba przyczyna kuponów).  Czy raczej coś namieszać strobiluryna + coś - macie jakieś sprawdzone mieszanki???

I dobrze, bo on nie ma za zadanie działać skracająco. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czyli definitywnie jechac z tym caryxem i dursbanu na robaki dolozyc ? a caryxu tak z 1 litr na ha mimo ze gdzieniegdzie widac zielony pak nie zaszkodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Ja bym wolał caryx zostawić do jesieni a teraz dać albo zwykły tebukonazol koszt około 60zł albo trochę bogaciej i dać Tilmor koszt około 120zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a tebu ile dac ? i mieszac z dursbanem co nie ? bo widzialem ze sa jakies robaczki a wiosna teraz to by byl i tak pierwszy zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Standardowo 250g czystej substancji. Czyli 1l Tebu 250. Dursban możesz dać nic nie powinno się stać dawka 0.6l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Mnie zastanawia czemu rzepak się lekko powyginał, efekt jak by trochę po przymrozku, może jakieś braki ? Chowacz raczej odpada bo pryskane było dursbanem w dawce 0.6 w czwartek 12.04 więc nawet tygodnia nie ma, ale dzisiaj poprawiony. Może się wyprostuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

strasznie sucho, nie padało około 2tyg a że ziemia cięzka to jeszcze się jakoś trzyma

patrząc na te dane to nadzieja jeszcze w maju i w czerwcu

Optymalne dla rzepaku ozimego na glebach średnich ilości opadów* i średnie temperatury wynoszą w:

  • kwietniu 50 mm i 8oC
  • maju 70 mm i 13oC
  • czerwcu 75 mm i 16oC
  • lipcu I połowa 30 mm i 18oC

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj