tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

jk33    3

Rzepak jeszcze za niski ale robak już jest , czy do środka na robaka nurelle poza mikro, mogę dodać mocznik , siarczan i bor, czytałem że bor osłabia działanie środka na robaka ,???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Bor podwyższa pH wody a insektycydy (chloropiryfos szczególnie) "lubią" niższe pH cieczy 


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystekc355    196

Czy mozna do caryxu dodać jakiś nawóz dolistny np ''plonvit rzepak''  ? 

Edytowano przez krystekc355

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Tak można. Ja chyba dzisiaj zakończę ochronę rzepaku. Pójdzie tylko tebu i robak. Przy słabym stanie plantacji jakie mam  nie ma sensu sie pchać według mnie w koszta. Przesiewać też nie chcę bo bardzo sucho u mnie i z posianym zbożem jarym i tak będą problemy ze wschodami. Wole zebrać 2 t rzepaku ( oby przynajmniej tyle było ) niż 3 tony jęczmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

U mnie rzepak wyglada tak : 

 

Znalazlem slodyszka w pąku mimo oprysku na chowacza we wtorek .

20180414_115020.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak zaczyną wybijać w pęd to chyba już za pózno9_9

Ogólnie skracać to powinno się jesienią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
4 godziny temu, leszek59 napisał:

Bor podwyższa pH ale siarczan mg obniża

Siarczan magnezu jest obojętny dla cieczy roboczej. Robiłem testy. Co innego siarczan amonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek59    4

Sory, pomyliłem siarczany, ale od dawna mieszam siarczan magnez, bormax , dursban, cyperkili tebu i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Dzisiaj poszedł Toprex 0.5l + Siarczan Magnezu i Mocznik po 15kg/300l wody. Monolit pęd główny 8-15cm. Sherlock 15-20.  Na zdjęciu Sherlock.

WP_20180414_012.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzPaneQ    0

Witam. Może dość głupie pytanie, ale rzepak mam pierwszy raz i mam kilka pytań odnoście rzepaku. 
Otóż ostatnią dawke azotu wysiałem 07,04,2018 i teraz planuje polecieć takim zabiegiem:
- siarczan magnezu, bor, florovit, dursban, toprex
Dobra mieszanina? Jeżeli tak, to w jakiej kolejności mieszać i w jakiej ilości? Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Słodyszek i chowacz się pojawił i to sporo, prawie na każdym pąku po 1-2 szt. Czy Ammo Super (zeta-cypermetryna) w dawce 0,12l wystarczy? Zalecana dawka to 0,1l ale że sporo tego się pojawiło to dał bym 0,12l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

witam panowie 2 dawke azotu na rzepak dawac druga a zarazem ostatnia dawke pierwsza dawka w postaci saletrosanu poszla 19 marca a teraz widac juz powoli pak w rzepaku to dawac druga dawke czyli pojdzie saletra czy zawczesnie jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj