tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koniu    841

jakie to Tebu? Bo jest 250, 430 i 500. Raczej 0,1 amistaru to tyle Co nic. Amistar zostaw sobie na płatka. Ja bym dał toprex 0,3 + tebu 500 w dawce 0,4.

Ja w tym roku miałem część robić caryxem + tebu ale całe 30ha zrobiłem Dafne 0,5 + Ambrossio 0,5.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
8 godzin temu, Jarek22B napisał:

Panowie czy jest taka możliwość że za mocno skrócony/wyhamowany rzepak jesienią będzie słabo rósł na wiosnę? Mam taką 1 działkę co odróżnia się od reszty (bardzo słabo rośnie). Zabieg regulacyjny na pewno był zrobiony wcześniej niż zalecany (w okienko pogodowe).

Prędzej wyhamował środek command jeżeli stosowałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ciągnik z opryskiwaczem stoi, środki czekają w szafie a wiatr hula i pracować nie da

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67
1 godzinę temu, Bartek933 napisał:

Ciągnik z opryskiwaczem stoi, środki czekają w szafie a wiatr hula i pracować nie da

wszyscy tak mają, u mnie prognoza obiecuje mniejszy wiatr w sobotę, prawdopodobnie jedyna szansa w ciągu najbliższych kilku dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

u siebie planuje ruszyc z regulacją w sobotę

3 godziny temu, grzesiekrolnik napisał:

Zamierzam dac 0,25toprex + 0,4 teby i do tego chce dac może tylko 0,1 amistaru . Nie chcę zbyt mocno regulować. Może być taka mieszanka?

ja bym raczej zwiekszyl dawkę toprexu do 0,35 + tebu a amistar zostawil na platek

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
2 godziny temu, kamilc017 napisał:

Prędzej wyhamował środek command jeżeli stosowałeś.

stosowałem navigatora po wschodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
11 godzin temu, Bartek933 napisał:

Ciągnik z opryskiwaczem stoi, środki czekają w szafie a wiatr hula i pracować nie da

To czas zakupić końcówki eżektorowe ;) szczerze polecam, bo odkąd je mamy to nie wiem co to wiatr przy pryskaniu, no chyba, że ciężko lance rozłożyć bo tak wieje ;) Jedynie przy buraku dalej idzie płaskostrumieniówka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Mam jakieś na wiatr ale czy to są te o których mówisz to nie wiem. Ogólnie przy wymianie ze standardowych wyjechaliśmy ''na wiatr'' i różnica bardzo duża na korzyść nowych ale wiadomo że wszystko do jakiegoś stopnia.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Racja, ale jak dla mnie różnica bardzo duża zwykła końcówka a eżektor, ja mam Agroplastu w sumie najniższa półka ale jest ok.

Mam prośbę: 
Pierwszy raz posiałem rzepak. Dostał wiosną w 2 dawkach po 85kgN z rsmu. Teraz czas ruszyć z opryskami. Planuję podkarmić odżywką bor+miedź+mangan + fosfor ale czas już na skracanie. Co byście doradzili na plantację, która wygląda w miarę dobrze po zimie? Sam ccc + tebu wystarczy w dawce po litrze? Czy lepiej caryx/toprex + tebu? Czym sie różnią te dwa środki? I co polecacie teraz na szkodniki gdzie temp. są +20? 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ja osobiscie na jesień stosowalem toprex a teraz 0,5caryx i 0,5tebu, na robala insodex + titan dodatkowo siarczan magnezu, adob mikro i adob bor


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
13 godzin temu, Raptus902 napisał:

U was rzepaki tez zaczynają mocno iść w pęd. I ogólnie tez mniej liści jak w tamtym roku ?

Liście duże odpadły po zimowych mrozach. To co jest odbudowało się wiosną. U mnie dość ładny rzepak, z grubą szyjką korzeniową też idzie już w pęd. Nie wiem dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197
ile można bezpiecznie stsowac rsm dolstnie w rzepaku ? chodzi oto zeby go zamienić za mocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

dołączam się do pytania bo mam zamiar dać 10L/200L wody na ha i zastanawiam się czy lepiej dać RSM 28 czy dać RSM 26S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Jeżeli 15minut po oprysku na grzyba i robala wystąpił przelotny deszcz to ma to duzye wpływ na zabieg?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

No mogło trochę zmyć bo kostka na podwórku zrobiła sie mokra


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096

U mnie w zeszłym roku tak było na jesień. Było widać różnice tam gdzie szedł oprysk na początku a tam gdzie popadało na końcu. 15 minut to roślina jeszcze mokra byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
U nas też idzie w górę jak szalony. Może jutro się uda jak nie to poniedziałek caryx + tebu

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
And2ej1    4
Dnia 30.12.2017 o 19:35, piozz napisał:

Hriozon250 w dawce 0.4 plus Proteus na robala i do tego mikro będzie ok czy dawka hriozona za mała??

Edytowano przez And2ej1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj