Skocz do zawartości

Cihu

Members
 • Zawartość

  1944
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

122 Excellent

O Cihu

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 23.07.1986

Contact Methods

 • ICQ
  0

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Iława

Ostatnio na profilu byli

8359 wyświetleń profilu
 1. Pszenica Hondia

  trudno uwierzyć, pokaż zdjęcie całego pola
 2. Dziś kupiona saletra Pulan 34% - 1120zł brutto, W niektórych punktach już po 1200 wołają. Trzeba było kupować miesiąc temu a nie w stołek pierdzieć. Teraz jak poszły dopłaty to już taniej nie będzie. Przy kilkunastu tonach dobry tysiak straty.
 3. Autosan D-47

  Remontujesz, czy ktoś ci to zrobił. Jakie koszty takiej przyjemności?
 4. Rzepaki - porównanie korzeni - 23.10.2017

  Po siewie doglebówka, dawka obniżona do 0,15 i to jest pierwszy strzał na chwasty. Potem na 3-4 liście navigator, może być w dawce 0,25. Na polu czyściutko bez zielska i najważniejsze, żę rzepak nie ma objawów fitotoksyczności.
 5. Pszenica Ozima i jara

  A gdyby babcia miała wąsy byłaby dziadkiem... Jakieś dwa lata temu przeprowadzono pewną prowokację. Tą samą próbkę reprezentatywną gleby podzielono i wysłano do wielu ośrodków badania gleby. Wyniki oceny tej próbki były rozbieżne na maxa. Niby te 15 zł nie pieniądze ale ja bym raczej nie podniecał się tak bardzo tymi badaniami gleby jak co niektórzy na AF. Pytanie jak zrobić badanie na polu gdy co 20 metrów to inna ziemia. A to piach, kawałek dalej ił, górki gliniaste a dołki torfowe. Powodzenia z próbą reprezentatywną. Przecież ktoś mądry obliczył ile potrzeba Azotu, Fosforu i Potasu na tonę nasion pszenicy czy rzepaku. Wiadomo ile pozostaje w słomie i nawozach naturalnych. Wystarczy robić bilans i jazda.
 6. Rzepaki - porównanie korzeni - 23.10.2017

  A ja pryskam po siewie i jest super. Bo pryskać to trzeba umieć hehe
 7. Rzepak Taifun

  W naszych stronach jest niewiele ładniejszych rzepaków. W sumie od Iławy do Kwidzyna to sama lipa.
 8. rzepak ozimy

  Jakie znowu mszyce? Przede wszystkim trzeba dać rzepakowi papu i zadbać o to żeby gleby nie zamulić. Orka, raz uprawka i siew. Musi być efekt. Ten rok jest tak paskudny, zimny i zlewny. U nas w regionie tak wyglądają rzepaki, które nie dostały odpowiednio jeść, albo pod które ziemia była uprawiana bez końca. My natomiast zasieliśmy w bryły wielkości pomarańczy i rzepak jest super. Dla porównania na poprzeczniakach gdzie ziemia bardziej zjeżdżona już tak nie chce rosnąć. Fota rzepaku w galerii jakby ktoś nie wierzył.
 9. Do demontażu linki od strony pedału musisz wykręcić zegary. Odkręć 4 wkręty i zegary wyciągniesz do góry. Odpinasz przewody i odkręcasz "szósteczki", które trzymają boczną osłonę. Wywalasz ją i masz dostęp do linki. Od spodu natomiast opuszczasz bak. Po opuszczeniu baku masz super dostęp do linki. Inaczej się tego nie da zrobić. W tym roku wymieniałem. Czas maksymalnie 2 godziny.
 10. Do demontażu linki od strony pedału musisz wykręcić zegary. Odkręć 4 wkręty i zegary wyciągniesz do góry. Odpinasz przewody i odkręcasz "szósteczki", które trzymają boczną osłonę. Wywalasz ją i masz dostęp do linki. Od spodu natomiast opuszczasz bak. Po opuszczeniu baku masz super dostęp do linki. Inaczej się tego nie da zrobić. W tym roku wymieniałem. Czas maksymalnie 2 godziny.
 11. Pszenica Ozima i jara

  Prędzej zmarznie ta osłabiona, z głębokiego siewu. Już to kiedyś przerabiałem.
 12. Rzepak samosiewy

  Po prostu na polach gdzie już kiedyś rzepak był można liczyć, że w razie czego jakaś część pola uzupełni się samosiewami. Tam gdzie rzepaku nie było wzejdzie tylko to co wsialiśmy, a czasem tylko połowa tego. W galerii Atora siana w ilości 42 ziarna na polu, które nigdy nie widziało rzepaku - na glinach wzeszło może 20 sztuk
 13. Rzepak samosiewy

  Zdjęcie w tej kategorii specjalnie dla tych, którzy chwalą się wysiewem rzepaku w bardzo małych ilościach. (od razu zaznaczam, że też jestem zwolennikiem niskiej normy siewu rzepaku) Na zdjęciu jest pszenica 3 rok po rzepaku. Rzepak na tym polu był tylko raz na 25 lat, dalej nie sięgam pamięcią. Samosiewy występują w ilości 10-30szt/m2 Wychodzi na to, że nie siejąc nic miałbym bardzo ładne pole rzepaku. Zapraszam do dyskusji :) Dodam, że w okolicy pewien gospodarz przygotował pole pod rzepak, jednak ze względu na ciągłe opady siewy się opóźniały i w efekcie obsiał tylko część. Co ciekawe ładniejszy rzepak rośnie tam gdzie nie zdążył go jeszcze zasiać.
 14. Rzepak Atora

  w najtańszych: mocznik, fosforan amonu, sól potasowa
 15. Atora F1

  spoko kolorek
×