tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
proxy8441    248

Górny Śląsk wczoraj 1mm a przedwczoraj jakoś w nocy 2mm przedtem nic, marzec też prawie nic i do tego jakoś 3cm śniegu w lutym a w zimie całej jakos z 10cm może

co do 2. dawki N myślę że zastosowałem w punkt, rozsiałem 2.04 parę dni po tym zabiegu najlepsze rośliny rozpoczęły wybijać w pęd, pod względem rozwoju roślin jak i kalendarza u mnie na Śląsku się zgrywa, zawsze obserwuję rośliny a na kalendarz patrzę przez palce ale też uwzględniam, narazie na zwięźlejszych piaskach jest ok ale lekkie wzniesienia z V klasą to już sucho w zbożach, rzepaku itd podzielcie się tym deszczem z innych regionów, choć z 10mm by się przydało na ozywienie roślin


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096

U mnie był mróz i rzepaki wyglądają słabo ale przed wczoraj 6 litrow a tydzień temu 15 litrow spadło na metr. Wody nie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziwny rok, w rzepaku luźny pąk. Gdzie ci co twierdzili że wszystko dwa tygodnie opóźnione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57
1 godzinę temu, Zapracowany napisał:

Dziwny rok, w rzepaku luźny pąk. Gdzie ci co twierdzili że wszystko dwa tygodnie opóźnione?

To zobacz jak mało masy zielonej rzepaki zbudowały a juz mają pąki i czy to dobrze czy żle?

Edytowano przez slonju77
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Źle co nie zmienia faktu że będzie kwitł jeszcze szybciej niż rok temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Nie koniecznie . Trochę sie ochlodzilo wiec moze tak "stać" jakis czas zanim zakwitnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

na Śląsku długo tak nie postoją" bo jeżeli mowa o ochłodzeniu to góra 2stopnie :) co do masy zielonej to źle bo przecież z niej po zawiązaniu łuszczyn transportowane i wbudowywane w nasiona są asymilaty, im krótszy okres wegetacji tym mniejszy plon a że wiosna przyszła później to tego nic nie zmieni

  • Like 1

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Panowie kiedyś zawsze wiosna przychodziła dopiero koniec marca czy początek kwietnia. Dopiero ostatnie kilka lat jest tak popierniczone, że nie ma zimy a w lutym rośliny wznawiają wegetację, która właściwie i tak trwa prawie całą zimę. Największym problemem nie jest późna wiosna tylko uszkodzenia spowodowane dwiema falami mrozów bez okrywy śnieżnej. Na jesieni miałem piękny rzepak, teraz mogę napisać jedynie, że żyje. Ale i to dobre bo 30-40% rzepaków w moim regionie zlikwidowane. I nie ważne czy orka czy striptill. Wszystko wygląda kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Czlowiek robi co moze by plon byl jak najwiekszy ale nie mamy wplywu na naturę - przed naszymi rzepakami jeszcze wiele zagrozeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

A według mnie wygląda jak by mu wody brakowało. Liscie są takie woskowane czy suche??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

pewnie wszystkiego po troche

wystarczy aby za późno podać azot i rzepak szybciej pójdzie w pęd i będzie wcześniej kwitł

podejrzewam że kluczowe w tym roku są termin i dawka podania pierwszej dawki azotu - kto się mocno nie spóźnił ten możne mieć nadzieje na względny plon

w mojej wsi większość rolników aplikowała 1 dawkę po świętach i nie wygląda to u nich najlepiej

 

 

 

Edytowano przez Jarek22B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
a ja z innej beczki -jak u was cenowo i z kontraktami bo w mojej okolicy LBI robia kontrakt po 1380 i cos strasza kupiec ze bedzie spadala cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    557

Mam takie pytanie czy jechać teraz z borem 2 dawka czy można pojechać razem ze słodyszkiem i wtedy dać  bor ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Bor razem z insektycydem to nie za dobry mix, lepiej pojechać osobno 


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ja skolei insektycydy dodaję już jak dojadę na pole. Wlewam, pomieszam pare minut i jazda. Całą resztę rozpuszczam na podwórku.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
9 godzin temu, Jarek22B napisał:

pewnie wszystkiego po troche

wystarczy aby za późno podać azot i rzepak szybciej pójdzie w pęd i będzie wcześniej kwitł

podejrzewam że kluczowe w tym roku są termin i dawka podania pierwszej dawki azotu - kto się mocno nie spóźnił ten możne mieć nadzieje na względny plon

w mojej wsi większość rolników aplikowała 1 dawkę po świętach i nie wygląda to u nich najlepiej

 

 

 

Pewnie zalezy od regionu ale u nas w okolict są tacy co rozsieli przed sniegami pierwsza dawkę a sa tacy ze po swietach i jakiegos szalu nie widac po tych wczesniej zasilonych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj