tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Mari82    275
31 minut temu, Tomek90 napisał:

I co byś lepszego posiał? 

No nic jedynie kuku,i dlatego zapadła decyzja,że został,choć zdjęcie tego nie oddaje,bo na fotce wygląda oki,ale połowa jest jakby 2 tygodnie do tyłu,a niektóre dalej i to mnie martwi,połowa nie ma jeszcze pąków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52
A czemu w ostatnich latach ciężko spotkać pszczoły, każdy mówi że ich nie ma, o wszystkie uprawy chodzi. Słyszy się że rolnicy wytruli a jaka jest główna przyczyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

U nas też rzepaki mega słabe, rok temu miałem łan jeden z ładniejszych w okolicy (wizualnie), a oddał 3,9t, a jak będzie w tym roku? Łany niskie, nierówne, jakby bez wigoru, do tego ślimaki na jesieni zrobiły robotę... Jestem mega ciekawy żniw, albo będzie klęska, albo coś z tego będzie, trzeba walczyć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

To ja też ponarzekam na rzepak. Jest to mój pierwszy rzepak i jak dla mnie jest on słaby. Nie równy, część już się zażółca a część jeszcze w zwartym pąku. Nie wiem jak to się będzie miało do żniw, czy te niższe rzepaki nadgonią czy nie.  Nie wiem kiedy i z czym się spóźniłem że on taki nie równy. Azot miał, bor miał, siarkę miał, skracanie miał. Co o nim sądzicie? Jak to będzie z nim w żniwa?

20180427_100147.jpg

20180427_100236.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11

Witam czy w tej fazie jechać jutro proteusem bo trochę siedzi słodyszka 

IMG_20180427_112120.jpg

IMG_20180427_112132.jpg

Edytowano przez adam19750609

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel002d    7

pryskać od Słodyszka czy nie? W sumie jeszcze nie osiągnięto progu szkodliwości, a słodyszek jest na pojedynczych roślinach. A co do siarczanu magnezu to ja bym pryskał.. pąki jeszcze się rozwijają. Wcześniej z 2 tyg. temu był Pyrifos i Sherpa

20180427_181839.jpg

20180427_182043.jpg

20180427_181820.jpg

20180427_182043.jpg

20180427_181637.jpg

Edytowano przez daniel002d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
11 godzin temu, daniel002d napisał:

 

20180427_181637.jpg

U mnie na wsi to takie rzepak pryskają już na płatek. Nie wiem czym to spowodowane - może chęcią wolnej majówki.

Ja się jeszcze wstrzymuję  - słusznie???

KIEDY NAJLEPIEJ WYKONAĆ TEN OSTATNI ZABIEG bo zawsze mam z tym problem (a wszyscy po wsi jezierzą i robią ciśnienie)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Jakich środków używacie na płatek jeżeli chodzi o fungicyd? I jaki mniej więcej koszt? Wolicie mieszaniny swoje czy odrazu środki typu Pictor, Propulse itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

wczesniej glownie gotowe mieszaniny ale w tym roku zastanawiam sie czy nie dac amistar+tebu dla lepszego i czy nei wyjdzie trochę taniej niz gotowe srodki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
3 minuty temu, Przem00 napisał:

wczesniej glownie gotowe mieszaniny ale w tym roku zastanawiam sie czy nie dac amistar+tebu dla lepszego i czy nei wyjdzie trochę taniej niz gotowe srodki

Jeszcze taniej wyjdzie zamiennik amistara której jest prawie o połowe tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
Panowie warto jechac teraz desha +zeus na robaczka oraz siarczan magnezu bor i mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42
Czym ratować "przypalony" rzepak?? Mam takiego pas o szerokości 3m i tak jakby zaczynal umierać. Kwiatki wypuszcza ale zmienił kolor na jasno zielony i brązowy. Parę stron wstecz kolega tez mial taki przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Panowanie prawdopodobnie popełniłem błąd podczas opryskiwania od grzyba i zastosowałem za dużą dawkę.  Wszystko pryskałem Toprexem w dawce 0,5 l/ha.

Jak widzicie rzepak nie ma zamiaru kwitnąć, a dosłownie obok na tej samej działce, gdzie nie został przedawkowany Toprex powoli zaczyna się robić żółto.

Będzie coś z tego?  Potraktować go jakimiś odżywkami?

 

IMG_20180428_135024_HDR.thumb.jpg.ca035680883ad9f7f8aae8a7633a4192.jpg

 

IMG_20180428_135035_HDR.thumb.jpg.fa3266d0ca0e8e78a05a9b0d60d1ea59.jpg

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
5 godzin temu, piotr4255 napisał:

Najlepiej to zrobić 2 zabiegi teraz i na koniec kwicia poprawić plochlozarem i jeszcze raz robaka 

Z tych co wczoraj prykali to może tylko 1 będzie robił na 2 zabiegi (ma odpowiedni sprzęt, belka w opryskiwaczu 28 m). Pozostali na pewno tylko 1 zabieg. Ogólnie nasze rzepaki (na wsi) nie rokują na wielkie plony bo tylko 1 krótki deszcz przez cały kwiecień - to nikt raczej nie będzie wykonywal 2 zabiegów na "płatka".

Ponawiam pytanie. Jak już jestem zdecydowany na 1 końcowy zabieg to w jakim momencie go najlepiej wykonać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Jak chcesz zwalczyć suchą zgniliznę kapustnych,  zgnilizne twardzikową, szarą pleśń to przy pierwszych opadaniach płatków, a jeżeli główniej czerń krzyżowych to tak jak już roślina wytworzy pare łuszczyn. Ale najlepiej jak pierwsze płatki opadają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj