tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mich18    89

przeważnie własnie przy łodyce sie trafiają a nie które  w połowie sie urywaja i zgnite, co poradze mogłem posłuchac dziadka i była by kukurydza a tak nakładu nawaliłem na 4+t a będzie tragedia tylko zeby sie koszta pokryły to bedzie dobrze, ale mam nauczke teraz bede wiedział co robic po takich mrozach bez sniegu nawet niech sobie odbija tak jak w tym roku  bez wachania przesiew 
 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38
4 minuty temu, mich18 napisał:

przeważnie własnie przy łodyce sie trafiają a nie które  w połowie sie urywaja i zgnite, co poradze mogłem posłuchac dziadka i była by kukurydza a tak nakładu nawaliłem na 4+t a będzie tragedia tylko zeby sie koszta pokryły to bedzie dobrze, ale mam nauczke teraz bede wiedział co robic po takich mrozach bez sniegu nawet niech sobie odbija tak jak w tym roku  bez wachania przesiew 
 

Opryskaj sobie płatka bo całkiem nic nie namlocisz , zostawiliśmy to trzeba pryskać trudno to nie tylko u Ciebie,zima j**ana a jęczmień zimowy wręcz przeciwnie za***isty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Ja raz miałem taką nauszke i teraz bez zawachania przesiewam gdy widzę uszkodzony rzepak. Zostawiam pasek dla ubezpieczyciela i jak najszybciej go niszczę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

W Opolskim rzepaki ładne pszenice też oprócz tych późno sianych(słabo się rozkrzewiły)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11
11 godzin temu, Jarek22B napisał:

z której strony Chełma?  jak okolice Wierzbicy - dwie burze  przeszły o kilka kilometrów od mojej miejscowości - rzepaki słabe nawet ścieżki stoją po pryskaniu zetorkiem 5245 (nisko przedni most i z reguły kładł rzepak) - pszenice na słabszych stanowiskach zaczynają usychać - jak na dniach nie spadnie deszcz to będzie tragedia

Z drugiej strony pokrowka wszystkie burze nas też ominęły a rzepak wysokości równo z  maską w 3-P. Na jesień poszedł toprex bodajże a teraz zwykły tani środek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10
Dnia 3.05.2018 o 18:45, Macius napisał:

OD kiedy Siarczan parzy rzepak?? Sparzyło Ci od czegoś innego. I kolego co ma wiek od spedzania czasu przed komputerem <haha>

nic innego nie było i to własnie siarczan w dużej ilości może jak bym dał 2-3 kg\h to może by było dobrze  ale mam nauczke i nie stosuje w tej fazie a dożyjesz moich lat to zobaczysz czy bedziesz siedział prze kompie haa haa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kujawy, mamy to samo, rzepak wyłamuje się przy szyjce lub na korzeniu, wygląda na zbutwiały :( Mrozy zrobiły swoje. Zawsze orałem i było to najlepsze rozwiązanie, teraz miałem nadzieję, bo obsada była super, rzepak był żywy, to głupio było orać. 25 hektarów kwitnie ładnie, ale mam pełne pory, bo stan roślin mnie przeraża. Co tu teraz robić? Susza straszna, na likwidację za późno, koszmar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Zasiać kukurydzę w popiół wyssany z wilgoci przez rzepak i przy poniesionych nakładach mija się z celem. W ogóle nie wiem czy i dynia da takie zyski aby pokryć wszystkie poniesione koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
mowie o tej bezlupinowej dyni ..ale waldi dobrze mowi tyle kasy wsadziles w rzepak a w dynie tez trzeba liczyc kupno nasienia ,nawozy ,oprysk od chwastow nielicze juz siania zbioru i suszenia..pod kuku tak samo wszystko od nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188
czyli rzepak musi zostać i tyle, u nas ludzie pozostawiali takie rzepaki że nie wiadomo czy patrzeć czy wzrok odwracać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
no chyba ze jeszcze jeczmien by wyszedl ale jak bedzie sucho to marnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188
ja przesiewalem tydzień temu jęczmieniem i już na wierzchu jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60
5 godzin temu, toomi30 napisał:

nic innego nie było i to własnie siarczan w dużej ilości może jak bym dał 2-3 kg\h to może by było dobrze  ale mam nauczke i nie stosuje w tej fazie a dożyjesz moich lat to zobaczysz czy bedziesz siedział prze kompie haa haa

No widzisz ja daje po 10kg siarczanu i jeszcze nigdy nie popaliłem :) Coś się czepił tych lat?? Mam 2 dzieci 100ha i jakoś znajduje chwile czasu na kompa czy aplikacje telefonioe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Witam. Planuje dać na płatek 200g tebukonazolu + 288g prochlorazu. Wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Dać można ale pytanie po co tebukonazol na płatka przed czym ci go ochroni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Wydaje mi sie ze bardziej działa wyniszczajaco niż zabezpieczająco. Przykładowa tabelka od osadowskiego

tmp_29909-tabela1-3604691621240.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Pozostały mi resztki z poprzednich zabiegów. Początkowo miałem tebukonazol dać solo w pełnej dawce. Za namową sąsiada zacząłem się zastanawiać czy może nie zmniejszyć dawki tebu i dołożyć prochloraz (też leży w magazynie stąd pomysł). Rzepak słaby stąd nie za bardzo chcę nakład zwiększać. Raczej zrobić ""czyszczenie magazynów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2099

Witam. Z racji tego, że przez ostatnie 3 miesiące obserwowałem ten temat oraz przeczytałem kilkanaście stron wstecz mam kilka pytań odnośnie jesiennych zabiegów. W tym roku mam zamiar zmierzyć się z uprawą tej rośliny, stanowisko już wybrane, niestety dość hmm... problematyczne. Jest to mozaika III-V klasy, od przyjemnej w uprawie lekkiej ziemi do czerwonej gliny. W tym momencie skupiam się na zaplanowaniu zabiegów herbicydowych. Na jednoliścienne to wielkiego problemu ze środkiem nie ma (walczę głównie z wyczyńcem polnym, agil czy leopard myślę, że dadzą radę) ale mam pytanie odnośnie zwalczenia chwastów dwuliściennych - na tym polu głównie muszę walczyć z chabrem oraz w mniejszym stopniu z fiołkiem i przytulią. Co polecacie, oprysk przed- czy powschodowy oraz jeśli możecie to podpowiedzcie jakich substancji do tego celu użyć? Pozdrawiam.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

jest sucho jak przejdzie dzeszcz w najbliższych dniach planuję dosypać po 25 kg N w formie saletry czy to będzie ekonomiczne czy raczej odpuścić/rzepak taki sobie nie cudowny/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Zakwitnie 2 raz i tyle z tego będzie, ewentualnie jeśli jeszcze kwitnie to pokwitnie jeszcze z miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj