tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miwigos    3520
Przed chwilą, Fugeo napisał:

Panowanie prawdopodobnie popełniłem błąd podczas opryskiwania od grzyba i zastosowałem za dużą dawkę.  Wszystko pryskałem Toprexem w dawce 0,5 l/ha.

Jak widzicie rzepak nie ma zamiaru kwitnąć, a dosłownie obok na tej samej działce, gdzie nie został przedawkowany Toprex powoli zaczyna się robić żółto.

Będzie coś z tego?  Potraktować go jakimiś odżywkami?

 

IMG_20180428_135024_HDR.thumb.jpg.ca035680883ad9f7f8aae8a7633a4192.jpg

 

IMG_20180428_135035_HDR.thumb.jpg.fa3266d0ca0e8e78a05a9b0d60d1ea59.jpg

 

 

Żle nie wygląda ,przedawkowałeś to znaczy ile dałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Panowie na płatek będę pryskał Tazer 0,5-0,6l + Topsin 1-1,2l (+ oczywiście proteus) - sprawdziło się w zeszłym roku

Moje pytanie jest takie czy mogę do tego dorzucić Prochloraz - Mondatak  (mam na stanie i termin się kończy wiec trzeba by było zużyć). No i w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Prawdę mówiąc to nie pamiętam, ale jak wszędzie dawałem 0,5 l/ha to tu około 0,65 - 0,70.

Jest trochę niższy, ale ma dość dużo pąków, które zaczynają się jakieś 10 cm nad ziemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszekl    4

czy środek zamir 400 ew  w rzepaku będzie dobry na płatek czy troszke ma  mało tebukonazolu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Na płatka co najmocniejszego polecacie? Wczoraj, a właściwie dzisiaj w nocy poszła inazuma, a na płatka co dać, Proteus, Biscaya, Mavrik co będzie najmocniejsze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
ja pytalem bo sąsiad stosowal mocznik i siarczan i mowilem mu ze na odzywke to raczej teraz za puzno..mi na platka z agroloka przyslali Azyl i Inazuma ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
32 minuty temu, toomi30 napisał:

na płatka polecam MONDATAK + PIKTOR dla mnie najlepsze długie działanie

 

W jakich dawkach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15

jak ktos da siarczanu siedmiowodnego na platka po 3-4kg/ha to nic złego się nie stanie, przecież pryskamy wieczorem lub nocą. Ja tak robie i efektów ubocznych nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
a ja wam powiem za jakis czas bo sąsiad stosowal 4 kg siarczanu i 10 kg mocznika a ja nic tylko sam oprysk taki sam (zeus i desha)a jego pole graniczy z miom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maatiik    0

Dodawal ktoś z was do zabiegu na płatka agravita Activ 70? Dodam że od zimy nie spadł prawie wgl deszcz, rzepaki słabe, jest sens podać ta agravite czy szkoda kasy porostu. I czy to wgl da coś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Panowie a dodawał ktoś z was rsm 32% do zabiegu na płatka ? Jeśli tak to ile ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34
1 godzinę temu, Igor03 napisał:

Panowie a dodawał ktoś z was rsm 32% do zabiegu na płatka ? Jeśli tak to ile ? 

 

15 litrów RSM 32 na 200 l wody 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327
a po co to jeszcze na płatek? to nic nie da ostatni zabieg rsm byl 3 tyg temu i wlasnie teraz dziala najpuzniejszy azot wz rsm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

Daje 1 l azylu i zamiast mondatak (prochloraz) mogę dać mirage 1l i proteus 0.6  ktoś stosowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, maatiik napisał:

Dodawal ktoś z was do zabiegu na płatka agravita Activ 70? Dodam że od zimy nie spadł prawie wgl deszcz, rzepaki słabe, jest sens podać ta agravite czy szkoda kasy porostu. I czy to wgl da coś? 

Nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfeusz212    4

Witam. Co polecacie na płatka? Wystarczy yamato? Bo zostały mi 3 butelki? Czy lepszy będzie zamiennik amistara? Do tego oczywiście 0,6 proteusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Tak wyglądają prawie wszystkie pędy główne, 2 rok uprawiam rzepak i nie wiem czy to przez slodyszka czy chowacza? Robić wcześniejszy zabieg na płatek razem z robakiem czy poczekać? Z głównych pędów i tak juz łuszczyn nie będzie, reszta aż się boję 

1525075296893715801638.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

@Mareg

chyba słodyszek ale co za różnica, efekt taki że zjedzone i trzeba było zadziałać insektycydem

 

Panowie na płatek będę pryskał Tazer 0,5-0,6l + Topsin 1-1,2l (+ oczywiście proteus) - sprawdziło się w zeszłym roku

Moje pytanie jest takie czy mogę do tego dorzucić Prochloraz - Mondatak  (mam na stanie i termin się kończy wiec trzeba by było zużyć). No i w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Było pryskane w fazie zielonego pąka 2 razy pyrinexen ale za 3 dni od zabiegu był od nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Wygląda na słodyszka. Chowacz nie niszczy pąków ani łuszczyć tylko łodygę.  Słodyszka trzeba jechać jak jest nawet dzień po oprysku jeśli dalej jest.  Ja jednego roku pryskałem 4 razy na słodyszka bo były takie naloty. W jakiej dawce jechałeś tym Pyrinexem?? dodawałeś coś jeszcze do zabiegu?? Obstawiam że masz rzepak obok jakiś zadrzewień??

Edytowano przez Macius
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Do samego pyrinex warto dodać sumi alpha 05 i czusto na polu. Miałem dziś pryskać na płatek bo juz zaczyna opadać i do tego chowacza masa ale burza powstrzymała mnie. Jak pozwoli pogoda to jutro z samego rana pojadę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj