zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

PRIMO    8062

Można smarować maśćmi chłodzącymi które zawierają w składzie octan lub mentol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Alta derm lub Balderm N, nie chce mi się sprawdzać która jest chłodząca, ale chyba ta pierwsza. Na 2-3 tyg przed porodem zabierz lizawki solne. Sód powoduje większy obrzęk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8062

Thomas ta pierwsza jest chłodząca a druga rozgrzewająca, ja nie stosuje lizawek solnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2216

 Zaraz dostanę po uszach,ale jak poważny obrzęk odetnij wodę i ,,reglamentuj ją''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Za takie porady powinni głowe urywać albo co najmniej banować. Nie odcinaj wody. Spokojnie wymię jej nie pęknie. Odstaw sód i czekaj az się wycieli, a potem jeżeli faktycznie długi czas po wycieleniu obrzek nie bedzie ustawał stosuj specjalnie maści albo wezwij wet niech da jej zastrzyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    257

Ocet pół na pół z wodą i pryskaj po wymieniu to to samo co maść octowa a po wycieleniu zastrzyk na stęchnięcie wymienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angus    0

Nie znam sposobu z octem, ale u nas nie zaleca się dotykania, masowania wymienia przed porodem,

przepuszczanie mleka nie jest pożądanym zjawiskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    257

Nie trzeba tego wymienia dotykać tylko spryskać bo jak pisali poprzednicy żeby smarować Altaderm to ten sposób przed ocieleniem jest gorszy moim zdaniem niż samo spryskanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angus    0

Ok, dlatego napisałem, że nie znam tego sposobu.

Z pewnością wypróbujemy przy najbliższej okazji, bo też bywały z tym problemy. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Dzisiaj wycieliła mi się krowa (dała jałoszkę) i podczas wieczornego pojenia cielaka z pępowiny zaczeła lecieć krew i to dużo krwi (pewnie ponad pół litra). Jałoszce nic nie jest i trzyma się dobrze. Wie ktoś z skąd ta krew mogła się wziąc?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zawiąż pępowinę i po problemie. A myślisz, że jak płód jest odżywiany wewnątrz krowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Na pewno nie przez du*ę (pisze to w żartach żeby nie było że prowokuję do kłótni ) ;) Wiem jak jest odżywiany płód. A po za tym ja się nie pytam jak jest odżywiany płód tylko skąd ta krew...   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie przez krew pępowinową jest odżywiany dzięki zjawisku osmozy, więc teraz wiesz skąd się wzięła. U ludzi ta krew jest bardzo ważna i przydatna w leczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7245

No i dopadła nieszczęsna wirusowka, dziś rano się zaczęło hfki leją dalej niż widzą mleko spadło i apetyt. mieszance z mo i nrf jeszcze się trzymają nie ma spadku, chyba nie ma co kombinować? Słomę chętnie jedzą teraz na noc dostały pod nos i siano 3pokos zamiast sianokiszonki. Żal patrzeć leją aż po ścianie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

3 pokosem to ich nie zagęścisz raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj wycieliła mi się krowa (dała jałoszkę) i podczas wieczornego pojenia cielaka z pępowiny zaczeła lecieć krew i to dużo krwi (pewnie ponad pół litra). Jałoszce nic nie jest i trzyma się dobrze. Wie ktoś z skąd ta krew mogła się wziąc?  

 

Na przyszłość to jak zobaczysz, że leci krew to zawiąż jakąś dratwą, czy zwykłym sznurkiem. Rzadko się to zdarza ale czasem cielak krwawi z pępowiny. W skrajnym przypadku mógłby się nawet wykrwawić. Ja widziałem kilka razy coś takiego, i zawsze wtedy zaciskam supeł na pępowinie. 

No i dopadła nieszczęsna wirusowka, dziś rano się zaczęło hfki leją dalej niż widzą mleko spadło i apetyt. mieszance z mo i nrf jeszcze się trzymają nie ma spadku, chyba nie ma co kombinować? Słomę chętnie jedzą teraz na noc dostały pod nos i siano 3pokos zamiast sianokiszonki. Żal patrzeć leją aż po ścianie

 

Czy kreda pastewna nie zagęszcza przypadkiem kału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7245

Właśnie dlatego pytam, więc wrzucić 1 pokos suchszej sianokiszonki?
krede dostają cały czas, coś tam czytałem o tym zagęszczanie kału. Ale nie wiem czy to cokolwiek daje. na to niestety nie ma lekarstwa, trzydniówka swoje musza przechorować


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

3 pokosem to ich nie zagęścisz raczej.

 

jakie to ma znaczenie w sianie? Sianokiszonka to, rzeczywiście mogłaby być jakaś  cięższa i mokrzejsza, czy słabiej zakiszona. Jednak siano jak byłoby dobrze wysuszone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nieraz obserwuję jak krowy jedzą sianokiszonkę z I pokosu to kał jest jasny i zwięzły a już II to czarny i rzadki. 3 raczej będzie podobny. Jak nie przejdzie szybko to zostają wlewki przeciwbiegunkowe z kory dębu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trawa z każdego kolejnego pokosu ma mniej cukru, a więc gorzej się zakisza, ale siano to chyba całkiem co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witold19861    6

Zakladam temat o problemach z krowami (choroby itd)

 

Napisze tu od siebie na 4 przypadki ostatnie przezylo mi 2 cielaki ( w tym jedna krowa miala blizniaki) 2 krowy poronily w 8 miesiacy, jedna sie szczesliwie ocielila ale teraz cos sie z nia dzieje nie je ( napewno ketoza) a wczoraj ocielila sie jedna miala blizniaki jedno przezylo a drugie nie (napilo sie plynow w srodku) a dzisiaj zachodze o 6 do obory zaczac odpasac patrze a ona zdechla szok po prostu dostala przed snem wapna i byl weterynarz a rano kip ;/ musiala dostac porazeniapoporodowego jak z tym walczyc co jest zle pasza?? skladniki??

 

Kolego skad jestes problemy o ktorych piszesz to albo bvd lub losowe zdarzenia

Na pewno nie przez du*ę (pisze to w żartach żeby nie było że prowokuję do kłótni ) ;) Wiem jak jest odżywiany płód. A po za tym ja się nie pytam jak jest odżywiany płód tylko skąd ta krew...

Pepowina sie nie zamknela zawiazac ja i zdezynfekuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7245

Kryzys zażegnany mleczko wraca, jeden byczek tylko jeszcze trochę nie domaga. Potwierdziła się większa zdrowotnosc mieszancow, mo i nrf tylko z jednej się lało reszta nawet mleka nie urwały. Ale bez ofiar się nie obyło poszło po kieszeni wczoraj jedna powtórka po meridianie nie poprawialem bo nie wydobrzała do końca, dziś powtórka po balisto poprawiona. Możliwe, ze to przez tego wirusa? Krowy były sprawdzane, pewne, ruje ładne regularne mogły nie dac rady utrzymać


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj