Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ws71    1847
2 godziny temu, mirro napisał:

Nasi źle robią. Zamiast pisać prośbę o pomoc, trza było wysmarować kwit że w związku z wykorzystaniem w pełni  możliwości przeładunkowych i magazynowych w polskich portach informujemy iż od dnia 15,04,2023 każda ciężarówka przekraczająca granicę automatycznie zostanie przekierowana na port w Roterdamie, albo Hamburgu. Jednocześnie informujemy, że na terenie Polski transporty zostana objęte nadzorem elektronicznym, zaś po opuszczeniu terenu naszego kraju dalszy nadzór w gestii krajów sąsiadujących. Strona Polska oczekuje potwierdzenia odbioru w którymś z wymienionych portów i nie przewiduje zwrotu przesyłki do nadawcy. W przypadku braku współpracy wstrzymane zostanie wpuszczanie transportów ze zbożem, do czasu zbudowania systemu kontroli w krajach sąsiadujących. Z poważaniem Rząd RP i pocałujta w d. pę wójta.🤣

Węgrzy to przerabiali, tydzień czasu zajeło Unii przywrócenie ich do szeregu, u nas niektóre firmy za magazynowanie przytuliły dużą kasę [100000 t X 150 zł t],  niejedną firmę uchroniło to od problemów finansowych

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, jacus napisał:

a oni placza po nocach z tego powodu....

ale dobrze że ktoś nazywa rzeczy po imieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1847
1 godzinę temu, szzone napisał:

Nie pozostaje nam już nic tylko protesty w całym kraju. Blokować ją za św.  pamięci Lepera. Blokowałem wtedy to zablokujemy granice a jak będzie trzeba to Polskę. Społeczeństwo już wie o co chodzi i nas popiera. Problem stał się medialny i teraz trzeba być stanowczym i nie odpuszczać ani na moment. To jest nasze być albo nie być.

Co dały te blokady z perspektywy lat? co zrealizowano z tamtych ustaleń postulatów?,gdzie znajdują się obecnie organizatorzy z tamtych lat? szczególnie sektor trzody chlewnej jest tego jaskrawym przykładem pierwsze protesty ok 1999 roku , liczba stad w Polsce ponad 150 tys[ponad 22mln szt], obecnie liczba stad łacznie z nakładczym coś ponad 50 tys liczba świń ok 9mln szt. Jakie społeczeństwo popiera polskiego rolnika jak jedynym jego kryterium jest cena danego produktu, może być najwiekszy szajs byle byłaby niska cena[ilu tu było co zachwalało wspaniały promocyjny towar z marketów ]

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398
15 minut temu, ws71 napisał:

Co dały te blokady z perspektywy lat? co zrealizowano z tamtych ustaleń postulatów?,gdzie znajdują się obecnie organizatorzy z tamtych lat? szczególnie sektor trzody chlewnej jest tego jaskrawym przykładem pierwsze protesty ok 1999 roku , liczba stad w Polsce ponad 150 tys[ponad 22mln szt], obecnie liczba stad łacznie z nakładczym coś ponad 50 tys liczba świń ok 9mln szt. Jakie społeczeństwo popiera polskiego rolnika jak jedynym jego kryterium jest cena danego produktu, może być najwiekszy szajs byle byłaby niska cena[ilu tu było co zachwalało wspaniały promocyjny towar z marketów ]

Idź potulnie jak Baran na żeź ja nie zamierzam poddać się bez walki. Robię to już nie dla siebie bo ja sobie dociągnę do emerytury ale dla przyszłości swoich dzieci.

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meg5    125

Nie ma jedności ...tym co lepiej mają gdzieś tych co mają gorzej ,a prawda taka , że my wszyscy łącznie z nieświadomym konsumentem na czele ,na jednym jedziemy wozie . 

Dziś ludzie wolą żyć promocją w biedronce czy fb ,a nie tym co nierząd wyprawia ( ,,w końcu daje'' ) ...nikt nie myśli przyszłościowo i większość żywność traktuje jak coś oczywistego .... nie zdając sobie sprawy ,że tlen ,woda i żywność to podstawa egzystencji ,a dziś w Polsce jak i w tej chorej Uni jest na nią zamach ,byle kasa się zgadzała .

18 minut temu, ws71 napisał:

Co dały te blokady z perspektywy lat? co zrealizowano z tamtych ustaleń postulatów?,gdzie znajdują się obecnie organizatorzy z tamtych lat? szczególnie sektor trzody chlewnej jest tego jaskrawym przykładem pierwsze protesty ok 1999 roku , liczba stad w Polsce ponad 150 tys[ponad 22mln szt], obecnie liczba stad łacznie z nakładczym coś ponad 50 tys liczba świń ok 9mln szt. Jakie społeczeństwo popiera polskiego rolnika jak jedynym jego kryterium jest cena danego produktu, może być najwiekszy szajs byle byłaby niska cena[ilu tu było co zachwalało wspaniały promocyjny towar z marketów ]

 

  • Like 3

"Śpij NARODZIE zniewolony, taki jesteś wciąż zmęczony!
Śpij NARODZIE snem głupiego, gdy się obudzisz nie będzie niczego"
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7652

Lubecko protest rolników 1999 r.

Protesty były są i będą .

Rolnika nikt nie słuchał i nie słucha od lat .

Też rolnicy krzyczeli do skutku, i lata  przeminęły , a problemy pozostały .

 

 

Edytowano przez galan99
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346
6 minut temu, Wicherek napisał:

To już się pogubiłem, z jednej strony sztab kryzysowy a z drugiej twierdzą, że nie ma żadnego problemu, kryzysu. I tylko nam strata rośnie z dnia na dzień. 

Żadnych 100 dni, żadnego dnia ulgi. Tylko blokady i protesty. Tego tylko się boją. Inaczej będzie tak jak przez długie miesiące, że będą udawać, że wszystko jest cacy.

Gra na czas i tyle!

A w wybory pamiętać te dzisiejsze nerwy i straty! Nie dla PIS !

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398
11 minut temu, galan99 napisał:

Lubecko protest rolników 1999 r.

Protesty były są i będą .

Rolnika nikt nie słuchał i nie słucha od lat .

 

 

I tu się kolego mylisz mamy rok wyborczy a temat stał się medialny i to bardzo. Ga...ie bardzo się boją bo synkom, szwagrom, ciotkom, wnuczkom, kolegom pokończą się intratne posady w spółkach a to są grube miliony dla rodzin.

Edytowano przez szzone
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Już widzę jakby tusk albo lewactwo  z przystawką psl  poradzili sobie z tym kryzysem🤣 dziękuję wolę PiS 🇵🇱

  • Haha 1
  • Confused 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1847
2 minuty temu, szzone napisał:

Idź potulnie jak Baran na żeź ja nie zamierzam poddać się bez walki. Robię to już nie dla siebie bo ja sobie dociągnę do emerytury ale dla przyszłości swoich dzieci.

Z kim walczysz możesz to określić? z ekonomią,rentownością czy narastającą biurokracją, dalej nie odpowiedziałeś na pytanie co te protesty dały polskim rolnikom z perspektywy 24 lat, ewentualnie wskaż branże które zyskały na nich ,  określił bym to  powiedzeniem ,,psy szczekają karawana idzie dalej'', cały czas następuje dokręcanie śruby i nikt w dającej przewidzieć sie przyszłości nie zmieni, jedynie ogólnoświatowy konflikt zbrojny może wywrócić ale to już bedzie problem nielicznych, którzy go przetrwają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4129
9 minut temu, sthil007 napisał:

Już widzę jakby tusk albo lewactwo  z przystawką psl  poradzili sobie z tym kryzysem🤣 dziękuję wolę PiS 🇵🇱

Nigdy nie głosowałem na PSL ale jestem przekonany ze takiego bur.delu by nie zrobiło , głosowałem na pis i jest mi dzisiaj przed Wami wstyd  !

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1496

Na godzinę 20 zwołałem sztab kryzysowy w sprawie produktów napływających do Polski z Ukrainy i u nas zostających. Jutro pojadę na granicę. Zrobię wszystko, aby kontrole były dokładne - powiedział w czwartek podczas konferencji prasowej nowy minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus.

Czyli nie maja zamiaru zamykać granicy, jedynie co to po raz 100 zacisnąć kontrole

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32
2 godziny temu, szzone napisał:

Nie pozostaje nam już nic tylko protesty w całym kraju. Blokować ją za św.  pamięci Lepera. Blokowałem wtedy to zablokujemy granice a jak będzie trzeba to Polskę. Społeczeństwo już wie o co chodzi i nas popiera. Problem stał się medialny i teraz trzeba być stanowczym i nie odpuszczać ani na moment. To jest nasze być albo nie być.

Racja. Blokować granicę i wszystkie duże miasta. niech cała Europa zobaczy i usłyszy jaki mamy problem. Inaczej za rok lub dwa już nas nie będzie.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398
18 minut temu, ws71 napisał:

Z kim walczysz możesz to określić? z ekonomią,rentownością czy narastającą biurokracją, dalej nie odpowiedziałeś na pytanie co te protesty dały polskim rolnikom z perspektywy 24 lat, ewentualnie wskaż branże które zyskały na nich ,  określił bym to  powiedzeniem ,,psy szczekają karawana idzie dalej'', cały czas następuje dokręcanie śruby i nikt w dającej przewidzieć sie przyszłości nie zmieni, jedynie ogólnoświatowy konflikt zbrojny może wywrócić ale to już bedzie problem nielicznych, którzy go przetrwają

Największym szkodnikiem rolnictwa jest niestety nasza władza i nie mów mi że nic nie mogą zrobić. Jak unia nakłada kary za nie wykonywanie wyroków to im to lotto. Jak chodzi o produkty rolne to nic nie mogą bo unia nie pozwala żenada i chipokryzja.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62
18 minut temu, Wicherek napisał:

Nigdy nie głosowałem na PSL ale jestem przekonany ze takiego bur.delu by nie zrobiło , głosowałem na pis i jest mi dzisiaj przed Wami wstyd  !

A co Pawlak zrobił z umową gazową, jakie były cyrki w elewarze? Motorowerami po 25 ton przywozili w kolejce dwie doby się czekało żeby po 100euro sprzedać ale tutaj dużo osób w wieku gimnazjalnym to co mogą wiedzieć.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    150

Egipt kupuja pszenicę z Rosji

FOB @ $275 with freight at $18-19, so $293-$294 on a landed basis (pseudo C&F)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398
2 minuty temu, sthil007 napisał:

A co Pawlak zrobił z umową gazową, jakie były cyrki w elewarze? Motorowerami po 25 ton przywozili w kolejce dwie doby się czekało żeby po 100euro sprzedać ale tutaj dużo osób w wieku gimnazjalnym to co mogą wiedzieć.

100 Euro powiadasz, a przypomnij ile wtedy kosztowały nawozy, paliwo i chleb tym gimnazjalistom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robik557    51

Czy ktoś tu słucha TOK FM? Od 20 dwugodzinna audycja dla słuchaczy o rolnikach i żaden rolnik nie zadzwonił, żeby przedstawić swój punkt widzenia. Porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj