Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukejro    229
16 minut temu, szumi napisał:

Już ogłosili, że Teletubiś nowym ministrem rolnictwa i już PIS ogłasza, że to rolników uspokoji. Przez PIS straciłem już lekko licząc 120 tys. zł. a ta zmiana ma mnie uspokoić. W wybory NIE dla PIS. A teraz protesty, blokada granicy i blokada Warszawy. Tylko tego się boją "nasi" rządzący.

Lubelskie 800 zł/t

 

 

 

 

Bo im się wydaje że problemem był Kowalczyk a nie zauważają że to oni są problemem. Mogą sobie nominować Telusa, Pudę czy Ardanowskiego, nie zmieni to ich polityki. Grają na czas a w rzeczywistości zwiększają import żywności w cenach dumpingowych z Ukrainy. Jak to ładnie Andrzejek powiedział rozwijają wymianę towarową z Ukrainą. Będziemy mieli nowe przejście kolejowe? Po co? Wiadomo...

Fermy Drobiu Woźniak

Lasocice

JĘCZMIEŃ 780.00  ZŁ 

RZEPAK ZRÓWNOWAŻONY - CENA WOLNORYNKOWA 1 980.00  ZŁ 

PSZENŻYTO 890.00  ZŁ 

PSZENICA KONSUMPCYJNA 1 010.00  ZŁ 

ŻYTO 710.00  ZŁ 

KUKURYDZA 910.00  ZŁ 

PSZENICA 920.00  Z

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398
11 godzin temu, GABBER85 napisał:

nie wiem po ile chodzą buraki /t nie zajmuje sie tym, ale jesli ceny sa podobne/stabilne jak w poprzednich latach to bym sie nad takim rozwiązaniem bardzo zastanowił

w co jeszcze można iść, co siać?

"Hybryda kalifornijska"to przyszłość polskiego rolnictwa.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal26    12

Właśnie nasz kochany duduś oznajmił w radiu, że nie wie czego chcą rolnicy gdyż pszenica jest droższa niż rok temu o tej samej porze:(debil.

  • Like 3
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9024
14 minut temu, jacus napisał:

po ile pszenica paszowa bo znajoma chce kupic 50 kg- pozamiatalem magazyn i niewiele wiecej zostalo ..

wiecie ze w szkolach juz przerwa swiateczna i temu posty znikaja od rana.

Na ,,zacofanym" wschodzie w detalu 130-140 za 100kg.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
6 minut temu, michal26 napisał:

Właśnie nasz kochany duduś oznajmił w radiu, że nie wie czego chcą rolnicy gdyż pszenica jest droższa niż rok temu o tej samej porze:(debil.

Pokażcie na wyborach co o tym myślicie. 

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7651

TVN - od 8 rano były wypowiedzi ekspertów , po wczorajszej wizycie Prezydenta Ukrainy .

Zachwalają wizytę i podpisano , współpracę wojskową i gospodarczą . 

Jeden z ekspertów tak , że Ukraina będzie potrzebowała silnej gospodarki , potrzeba będzie dostarczyć sprzed rolniczy .

Żeby Ukraina się mogła odbudować musi mieć silną gospodarkę .

Wiec nasza gospodarka jest na dalekim planie .

Posłuchajcie w TVN jak się zachwycają się  wizytą, jaka była merytoryczna , wojskowi zadowolenie .

 

 

 

 

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
16 minut temu, jacus napisał:

po ile pszenica paszowa bo znajoma chce kupic 50 kg- pozamiatalem magazyn i niewiele wiecej zostalo ..

wiecie ze w szkolach juz przerwa swiateczna i temu posty znikaja od rana.

Też bym kupił kilka ton, ale ceny w ogłoszeniach jakby nie było spadków. 😉

Edytowano przez Nintendo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, jacus napisał:

po ile pszenica paszowa bo znajoma chce kupic 50 kg- pozamiatalem magazyn i niewiele wiecej zostalo ..

wiecie ze w szkolach juz przerwa swiateczna i temu posty znikaja od rana.

Nawet nie zdążyłem przeczytać co tam skometowales

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1389
9 minut temu, Nintendo napisał:

Też bym kupił kilka ton, ale ceny w ogłoszeniach jakby nie było spadków. 😉

Sprzedam Ci po 1300 myślę że to uczciwa cena 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5397

Piast Lewkowiec skup nadal wstrzymany, ciężarówek też mało.

Panowie, oczy krwią jak się czyta co niektórzy piszą. Niech się ktoś nie zdziwi jak screeny z jego mądrościami trafią na policję bo życzliwych nie brakuję, choć może niektórym by się należało.

Piszcie na temat i wokół tematu a z polityką do innego tematu, nienawiść, spam i obrażanie od teraz będę nagradzał świątecznym urlopem od forum

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
25 minut temu, jacus napisał:

po ile pszenica paszowa bo znajoma chce kupic 50 kg- pozamiatalem magazyn i niewiele wiecej zostalo ..

wiecie ze w szkolach juz przerwa swiateczna i temu posty znikaja od rana.

Kurde mojego nie widzę co chyba nawet zareagowałeś z Dastanem na niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, Bartek933 napisał:

Piast Lewkowiec skup nadal wstrzymany, ciężarówek też mało.

Panowie, oczy krwią jak się czyta co niektórzy piszą. Niech się ktoś nie zdziwi jak screeny z jego mądrościami trafią na policję bo życzliwych nie brakuję, choć może niektórym by się należało.

Piszcie na temat i wokół tematu a z polityką do innego tematu, nienawiść, spam i obrażanie od teraz będę nagradzał świątecznym urlopem od forum

Ja nie neguje  twojego stanowiska jako porządkowego.Ale ludzie są wku.....cała sytuacją i próbami usprawiedliwiania tego że chce się ich doprowadzić do bankuctwa poprzez urojoną w głowach naszych rządzących przyjaźnią z Ukrainą.Wiec nie dziw się że temat polityki pomieszał się z tematem cen płodów rolnych.A jak wygląda rozmowa w temacie o polityce to chyba wiesz.

Edytowano przez marcin19071980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
23 minuty temu, jajonasz napisał:

Sprzedam Ci po 1300 myślę że to uczciwa cena 

Tak zgadzam się, że to uczciwa cena. Ale... Przy mleku w okolicach 3zl mogłem bez problemu tyle dać. Teraz mam 2, a skupy też nikomu tyle za zboże nie zapłacą (lubelskie) więc kupię jak ktoś wystawi w mojej okolicy za około tysiaka. 

Edytowano przez Nintendo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomciu86    130
49 minut temu, Stach123 napisał:

trochę się jeszcze powstrzymam  , ale jak nie sprzedam to faktury nie ma i nici z doplaty a 200 może do maja nie podrozec

Ja słyszałem że do ha pszeni u MMA być dopłacanie 850 zł czy coś co się składało we nioski do ARiMR w 22 roku ale nie wiem jak bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545

Sachajko ,,wyjaśnił" w TVPINFO dlaczego zboże jest tak tanie, to nie wina rządu, to nie wina unii, to wina Putina.Rosja podwajając eksport zbóż zdołowała cenę do poziomu z września 2001 roku (nie wiem czy się nie przejęzyczył), niepotrzebnie kopaliście Kowalczyka i usunęli ze stołka, Putina trzeba wymienić bo tam jest źródło zła🥴

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4129

Solidarność rolnicza zgłosiła protest na granicy w Dorohusku od 12 ,04 ,23 ,   czekam na więcej szczegółów    , to podam , ma tez być totalna blokada granicy w Dorohusku rolników razem z transportowcami , zero przejazdu , to będzie koło 20, 04, 23 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141

Najlepsze jest to ukraina ma kupić 100 pojazdów opancerzonych od polski ale zapłaci za nie usa i unia Europejska normalnie brak słów na to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4129
8 minut temu, witejus napisał:

Sachajko ,,wyjaśnił" w TVPINFO dlaczego zboże jest tak tanie, to nie wina rządu, to nie wina unii, to wina Putina.Rosja podwajając eksport zbóż zdołowała cenę do poziomu z września 2001 roku (nie wiem czy się nie przejęzyczył), niepotrzebnie kopaliście Kowalczyka i usunęli ze stołka, Putina trzeba wymienić bo tam jest źródło zła🥴

Sachajko chce żeby go pis na liście do sejmu umieścił i włazi im w cztery litery , trzeba go kopnąć tak jak KowalczUka   !

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, witejus napisał:

Sachajko ,,wyjaśnił" w TVPINFO dlaczego zboże jest tak tanie, to nie wina rządu, to nie wina unii, to wina Putina.Rosja podwajając eksport zbóż zdołowała cenę do poziomu z września 2001 roku (nie wiem czy się nie przejęzyczył), niepotrzebnie kopaliście Kowalczyka i usunęli ze stołka, Putina trzeba wymienić bo tam jest źródło zła🥴

Traktory na Moskwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
4 minuty temu, marcin19071980 napisał:

Traktory na Moskwe.

Chyba zapomniał dodać wina TUSKA🥴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1847
20 minut temu, witejus napisał:

Sachajko ,,wyjaśnił" w TVPINFO dlaczego zboże jest tak tanie, to nie wina rządu, to nie wina unii, to wina Putina.Rosja podwajając eksport zbóż zdołowała cenę do poziomu z września 2001 roku (nie wiem czy się nie przejęzyczył), niepotrzebnie kopaliście Kowalczyka i usunęli ze stołka, Putina trzeba wymienić bo tam jest źródło zła🥴

Na tzw,, zadupiach'' w Rosji cena spadła do ok 450zł, jeżeli się weźmie pod uwage 2004 i dziś to kto wie czy produkcja samej pszenicy nie wzrosla o 100%. Sama Rosja obecnie przeprowadza skup interwencyjny do do 10mln t , takich cudów jeszcze w Rosji nie bylo żeby przy końcu sezonu przeprowadzać interwencję, wychodzi na to że zbóż z samej interwencji maja min ok 13mln t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Co to za tajemne rozwiązanie ? Czy oni liczą na wstrzymanie exportu przez Rosje na morzu czarnym?  Czy ma być jakieś nowe zarzewie wojny? W obecnej sytuacji rolnicy nie dadzą sobie niczego wmówić co nie będzie realne!  Może mają jakiś cynk z giełdy i czekają.. albo przyjdzie wiosna każdy wyruszy w pole a jak trzymali do maja to kasę mają to czego chcą pazerne chłopy? Jesteśmy w czarnej dziurze a doprowadził do tego rząd kto sie z tym  nie zgadza jest botem.. Niech mi ktoś wytłumaczy co to za tajemny plan ? zaczarowany ołówek ?

  • Like 3

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodziak81    189
24 minuty temu, Marcin34 napisał:

Najlepsze jest to ukraina ma kupić 100 pojazdów opancerzonych od polski ale zapłaci za nie usa i unia Europejska normalnie brak słów na to wszystko

Zapłacą nam w płodach rolnych.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
1 minutę temu, MarekUA napisał:

Niech mi ktoś wytłumaczy co to za tajemny plan ?

Nowe przejścia i nowe szerokie tory lub normalne tory na Ukrainie, taki to ,,tajemny" plan, do tego silosy i dopłaty do transportu ukraińskiego zboża plus zniesienie kontroli na granicy , czego ukraińcy domagają się od Urszuli wode Leje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7651

Zatwierdzone już do końca 2023 ma być zrealizowane jak cena pszenicy na 800 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj