Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ulman    5593
14 minut temu, czarnys napisał:

idzie turysta i widzi jak Baca pierze kota ,,,, Baco kota sie nie pierze ,,,,baca ,,pierze sie pierze , wraca turysta z gór i widzi że kot zdechł . i mówi do bacy ,, a mówiłem wam Baco że kota sie nie pierze ,, nato Baca ,,,,,,pierze sie pierze ino sie nie wyżyma   ,,, Polskich Rolników pis i pierze i wyżyma ,,,i tak jak w MIŚU ,, ,,nie mam pańskiego  płaszcza i co mi pan zrobisz ,,,,,,,,,,,,,,,krzyżyk w wyborach , tylko wskażcie  na kogo bo błędów popełniłem już wiele

PIS, PO PSL czy lewica to wszystko są upaińskie dupowłazy. Ja zawsze głosowałem na Korwina i jego srodowisko. Uważam że obecnie tylko Konfederacja i organizacje rolnicze rozumieją że trzeba upainę kopnąć w d*pę żeby swoją d*pę ocalić. Nasi kretyni gotowi są doprowadzić do zapaści naszego rolnictwa by jak im się  wydaje , zrobić na złość Rosji

  • Like 4

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4129
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

@Wicherek Tak się zastanawiam czy to nie ten sam koleś co protestował w sprawie zbóż z Ukrainy? Ciekawe czy z GA dalej filmiki nagrywa🤔

 

Protestuje załoga zakładów , dzisiaj byłem na spotkaniu i to co tam usłyszałem to dramat   ! wszyscy rolnicy myślą ze to zakłady rżną  rolników  a pracownicy mówią że to rząd wykańcza zakład tak jest jak za fachowców ma się tylko ministrantów   !

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukejro    229
4 godziny temu, szumi napisał:

... Duda podkreślił na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim w Warszawie, że dzisiaj Polska jest największym partnerem gospodarczym Ukrainy. — Jeżeli chodzi o wymianę handlową, ta wymiana handlowa Ukrainy dzisiaj największa jest z Polską, mamy nadzieję, że tak będzie również i w przyszłości — powiedział Duda...

Jest sukces, więc o co ci chodzi "ciemny chłopie" ?!

To jednak jest ich sukces, a nam wmawiają że to wina Komisji Europejskiej 🤣 Chyba trzeba pakować walizki i wracać do Irlandii.🤣

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1318

Ludzie Wielkanoc idzie ,trzeba odpocząć od tej pszenicy.U mnie takie małe zawodniki na ogród przywędrowały.

IMG20230405191217.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

sawicki u gozdyry w polsacie mowil ze jest 7-9mln ton zboza do wywiezienia a wporcie ani jednego statku i zeby nie myslec ze uda sie do zniw wywiesc to zpolski jest przeciwny wozeniu zboza do elektrocieplowni bo takie pomysly juz maja w rzadzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80marcin    28
51 minut temu, Wicherek napisał:

Protestuje załoga zakładów , dzisiaj byłem na spotkaniu i to co tam usłyszałem to dramat   ! wszyscy rolnicy myślą ze to zakłady rżną  rolników  a pracownicy mówią że to rząd wykańcza zakład tak jest jak za fachowców ma się tylko ministrantów   !

A czy to prawda że pulawy stoją i nic nawozu nie robią,  a na Litwie rosyjski nawozy są pakowane w polskie worki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4129

Tego nie słyszałem                             

 

Te ceny ze żniw to ja akceptuję 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5593
24 minuty temu, slawekz1975 napisał:

sawicki u gozdyry w polsacie mowil ze jest 7-9mln ton zboza do wywiezienia a wporcie ani jednego statku i zeby nie myslec ze uda sie do zniw wywiesc to zpolski jest przeciwny wozeniu zboza do elektrocieplowni bo takie pomysly juz maja w rzadzie

Jeśli jest 7 mln ton i mamy 3 miesiące na wywóz to wychodzi nam 2,3 mln ton na miesiąc czyli 76tys ton dziennie. O ile się orientuje to statki są ładowane Szczecinie i Gdańsku. Na taki masowiec o ile mi wiadomo wchodzi ok 20tys ton , czyli do zasypania są 4 takie statki na dobę w dwóch portach. Jeśli ktoś zna temat to może podpowie czy taki port ma w ogóle taką przepustowość na załadunku by taką ilość przeładować. 

No i temat kolejny - żeby przemieścić taka ilość zboża codziennie jest potrzebne prawie 3tys tirow dziennie. Daje to 1500 tirów na lokalizację dziennie czyli 62 tiry do rozładowania na godzinę czyli jeden ma na rozładunek niecałą minutę. 

Uważam że nie mamy nawet 30% tej wydajności bo nigdy w historii nie eksportowaliśmy ta olbrzymich ilości czegokolwiek. No i do tego dochodzi fakt że nie ma zadnych kontraktów, a statek to nie taksówka na telefon.

Nie mam żadnych złudzeń - te barany nie są w stanie wywieźć nawet połowy tego a zważywszy na ciągły dopływ zboża z upainy to kompletnie NIC się nie zmieni.

Edytowano przez Ulman
  • Like 3

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7652

1 milion na miesiąc mogą wywieść , przy dobrych obrotach .

Potrzeba czasu około 8 miesięcy , jak nie dojedzie w ciągu tych miesięcy parę milionów następnej pszenicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    157
29 minut temu, marek1977 napisał:

Ludzie Wielkanoc idzie ,trzeba odpocząć od tej pszenicy.U mnie takie małe zawodniki na ogród przywędrowały.

IMG20230405191217.jpg

Ee kurna nie dość że jajeczko swoje swierzynka na stole to i pasztet będzie ehh jak to mówią bogatemu to i byk się ucieli, to tylko dla śmiechu 🍻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9024
13 minut temu, galan99 napisał:

1 milion na miesiąc mogą wywieść , przy dobrych obrotach .

Potrzeba czasu około 8 miesięcy , jak nie dojedzie w ciągu tych miesięcy parę milionów następnej pszenicy .

Mogą wywieść jak bedzie chętny kupujący☝️

Pytanie za ile? Ardek tłumaczy  w jakiej cenie na Afrykę można  wysłać...jeszcze Polska będzie dokładać do tego interesu🤦‍♂️

Edytowano przez GRZES1545
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9024

Nie wiem czy będzie, takiego sezonu chyba jeszcze nie było...przeżyliśmy rekordy wysokich cen to pewnie przyjdzie szykować się na rekordowe spadki w żniwa 😑

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1363

część przeznaczyłem na poplony/przeugorzenie od jesieni - mi sie nie opłaca przy tych cenach nawozów [teraz troche spadły], a teraz jestem przed N2 i sie zastanawiam bardzo, praktycznie przez pół roku rynek bedzie zapchany, po co mi to, wiem ze niektórzy z tego żyją i nie mają nic więcej...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1315
1 godzinę temu, Ulman napisał:

PIS, PO PSL czy lewica to wszystko są upaińskie dupowłazy. Ja zawsze głosowałem na Korwina i jego srodowisko. Uważam że obecnie tylko Konfederacja i organizacje rolnicze rozumieją że trzeba upainę kopnąć w d*pę żeby swoją d*pę ocalić. Nasi kretyni gotowi są doprowadzić do zapaści naszego rolnictwa by jak im się  wydaje , zrobić na złość Rosji

Typowe polskie myślenie. Kopać w d*pę wszystkich dookoła, tylko to potraficie jeden z drugim a potem jak się kopani skrzykną i razem Wam nakopią to płacz. Tak było jest i będzie. 

Ukrainę trzeba wykorzystać, interesy robić, handlować, sensowne umowy zawrzeć i żyć jak z normalnym sąsiadem tylko zadbać o swoje interesy.  Już rzygam tym waszym kopaniem jak nie unii to ukraincow bo banderowcy a teraz rzygam konfederacją w onucach i ciemniak ich wybierze, na szczęście nigdy większości nie zdobędą. 

Wiecie co? Nie umiecie się dogadać, inteligencji brakuje i doświadczenia a wtedy  jedyne wyjście to wojna i kłótnie, ileż razy to widziałem - Polaczki wojaczki, chociaż i ja Polak, to jednak wolę inteligencję i rozum. 

Dziś dowiedziałem się że jest pomysł wybudowania portu zbożowego zamiast PCK i powiem Wam, to byłaby inwestycja dla całego społeczeństwa, niczym elektrownie atomowe, tylko czy konfederacja Wam to wybuduje? Was pytam, co Wam konfa oczy zamydliła pospolitymi i niezwykle chwytliwymi  hasełkami. Pieprzycie o tej konfederacji jak 8 lat temu o PiS 

Edytowano przez ravoj
  • Like 1
  • Haha 2

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1363
4 minuty temu, Mateusz1q napisał:

Orać i siać buraki? Co mówicie bo mam możliwość

nie wiem po ile chodzą buraki /t nie zajmuje sie tym, ale jesli ceny sa podobne/stabilne jak w poprzednich latach to bym sie nad takim rozwiązaniem bardzo zastanowił

w co jeszcze można iść, co siać?

  • Like 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5593
34 minuty temu, ravoj napisał:

Typowe polskie myślenie. Kopać w d*pę wszystkich dookoła, tylko to potraficie jeden z drugim a potem jak się kopani skrzykną i razem Wam nakopią to płacz. Tak było jest i będzie. 

Ukrainę trzeba wykorzystać, interesy robić, handlować, sensowne umowy zawrzeć i żyć jak z normalnym sąsiadem tylko zadbać o swoje interesy.  Już rzygam tym waszym kopaniem jak nie unii to ukraincow bo banderowcy a teraz rzygam konfederacją w onucach i ciemniak ich wybierze, na szczęście nigdy większości nie zdobędą. 

Wiecie co? Nie umiecie się dogadać, inteligencji brakuje i doświadczenia a wtedy  jedyne wyjście to wojna i kłótnie, ileż razy to widziałem - Polaczki wojaczki, chociaż i ja Polak, to jednak wolę inteligencję i rozum. 

Dziś dowiedziałem się że jest pomysł wybudowania portu zbożowego zamiast PCK i powiem Wam, to byłaby inwestycja dla całego społeczeństwa, niczym elektrownie atomowe, tylko czy konfederacja Wam to wybuduje? Was pytam, co Wam konfa oczy zamydliła pospolitymi i niezwykle chwytliwymi  hasełkami. Pieprzycie o tej konfederacji jak 8 lat temu o PiS 

Dziadów trzeba kopać w d*pę. Interesy robi się z tymi co maja pieniądze a nie z bankrutami i złodziejami.

My robimy łaskę dziadom a z tymi co powinniśmy robić biznes to toczymy wojenki.

Port zbozowy zamiast CPK? CPK jest pomysłem dla debili ale to już bije wszystko. Wybudujesz upaińskiemu zbożu port na naszym wybrzeżu i przez następne dziesięciolecia bedzie ich pszenica jechać bez ograniczeń? Daj mi jakiś racjonalny argument za tym bo jestem gotowy pomyśleć że masz jakiś uraz głowy.

  • Like 5

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj