Polecane posty

witejus    8545

Dopłacać do transportu ukraińskiego zboża, wybudować dla nich port zbożowy, co jeszcze możemy dla nich zrobić?

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5593

może jakieś dopłaty bezpośrednie im zafundujemy? Może nawet jakieś PROWy na nasz koszt...... Jak szaleć to szaleć.😆 

  • Like 2
  • Haha 2

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346
2 godziny temu, Wicherek napisał:

No to po naszych problemach ... znaleźli rozwiązanie podczas dzisiejszej wizyty, "nasz" premier i ich prezydent. Tylko nie dopowiedzieli, że chodzi o problem małej przepustowości wpływu ukraińskiej pszenicy do nas. Czas otworzyć nowe przejścia, zbudować nowe tory:

.... "Szef rządu oświadczył ponadto, że dowodem na nową polsko-ukraińską współpracę jest planowane otwarcie nowego kolejowego przejścia granicznego między Rawą Ruską a Hrebennem"...

Brawo premier, brawo PIS !

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salata96    25
ravoj napisał:

1 godzinę temu, Ulman napisał:

PIS, PO PSL czy lewica to wszystko są upaińskie dupowłazy. Ja zawsze głosowałem na Korwina i jego srodowisko. Uważam że obecnie tylko Konfederacja i organizacje rolnicze rozumieją że trzeba upainę kopnąć w d*pę żeby swoją d*pę ocalić. Nasi kretyni gotowi są doprowadzić do zapaści naszego rolnictwa by jak im się  wydaje , zrobić na złość Rosji

Typowe polskie myślenie. Kopać w d*pę wszystkich dookoła, tylko to potraficie jeden z drugim a potem jak się kopani skrzykną i razem Wam nakopią to płacz. Tak było jest i będzie. 

Ukrainę trzeba wykorzystać, interesy robić, handlować, sensowne umowy zawrzeć i żyć jak z normalnym sąsiadem tylko zadbać o swoje interesy.  Już rzygam tym waszym kopaniem jak nie unii to ukraincow bo banderowcy a teraz rzygam konfederacją w onucach i ciemniak ich wybierze, na szczęście nigdy większości nie zdobędą. 

Wiecie co? Nie umiecie się dogadać, inteligencji brakuje i doświadczenia a wtedy  jedyne wyjście to wojna i kłótnie, ileż razy to widziałem - Polaczki wojaczki, chociaż i ja Polak, to jednak wolę inteligencję i rozum. 

Dziś dowiedziałem się że jest pomysł wybudowania portu zbożowego zamiast PCK i powiem Wam, to byłaby inwestycja dla całego społeczeństwa, niczym elektrownie atomowe, tylko czy konfederacja Wam to wybuduje? Was pytam, co Wam konfa oczy zamydliła pospolitymi i niezwykle chwytliwymi  hasełkami. Pieprzycie o tej konfederacji jak 8 lat temu o PiS 

To zagłosuj na Tuska albo Jarka mnie h.j obchodzi na kogo ty będziesz głosował szykuje się Grecja 2 , czy dawniej matka twoja brała na cb 500 plus nie i jakoś cie wychowała więc skończ pierdolic tu o polityce tylko pisz cene pszenicy a nie głupoty w głowie

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5593
15 minut temu, szumi napisał:

No to po naszych problemach ... znaleźli rozwiązanie podczas dzisiejszej wizyty, "nasz" premier i ich prezydent. Tylko nie dopowiedzieli, że chodzi o problem małej przepustowości wpływu ukraińskiej pszenicy do nas. Czas otworzyć nowe przejścia, zbudować nowe tory:

.... "Szef rządu oświadczył ponadto, że dowodem na nową polsko-ukraińską współpracę jest planowane otwarcie nowego kolejowego przejścia granicznego między Rawą Ruską a Hrebennem"...

Brawo premier, brawo PIS !

Ci ludzie doszczętnie zidiocieli. 

Czy jest ktoś normalny co tych bałwanów popiera? 

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Port zbożowy  z prawdziwego zdarzenia to bardzo dobry pomysł, bo to co mamy to głęboki PRL. Oczywiście za każdą tonę trzeba zapłacić... Nie wpadliscie na to? Cpk również jest potrzebny, wiem w berlinie mamy lotnisko ale jednak wolałbym Polskie w Polsce.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukejro    229
1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

Orać i siać buraki? Co mówicie bo mam możliwość

Na burakach masz kontraktację, do tego pewna wysoka dopłata do produkcji. Ja bym się nie zastanawiał.

1 godzinę temu, GABBER85 napisał:

nie wiem po ile chodzą buraki /t nie zajmuje sie tym, ale jesli ceny sa podobne/stabilne jak w poprzednich latach to bym sie nad takim rozwiązaniem bardzo zastanowił

w co jeszcze można iść, co siać?

Oprócz buraków najlepiej w soję. Ma małe wymagania, są do niej dobre dopłaty. Jak mi się uda wykręcić z zamówienia na nasiona kukurydzy to zamiast niej posieję soję. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5593
12 minut temu, sthil007 napisał:

Port zbożowy  z prawdziwego zdarzenia to bardzo dobry pomysł, bo to co mamy to głęboki PRL. Oczywiście za każdą tonę trzeba zapłacić... Nie wpadliscie na to? Cpk również jest potrzebny, wiem w berlinie mamy lotnisko ale jednak wolałbym Polskie w Polsce.

Ja też bym wolał mieć własną Rope i nie płacic komuś za zbiór buraków. Tylko po jaka cholerę ma na to wywalać kasę?

Port zbożowy to może niech w Elblągu zbudują? Przekop zrobiony więc aż się prosi o pełnomorski port😆

Te porty które mamy nam w zupełności wystarczą  a upaińce nie się martwią o siebie. Maja swoje porty i niech sobie radzą. Generalnie to na upainie się z nas smieją że tak im d*py miodem smarujemy, wpuszczamy wypuszczamy, dajemy darmochę i przywileje. Ostatnio na topie jest podobno doradztwo w zakresie uzyskiwania jak najwiekszego socjalu w Polsce. Mniej więcej tak jak doradcy od PROWów. Gdzie iść , co powiedzieć, jakie zaświadczenie zdobyć i ile można zgarnąć od tych naiwnych Polaczków.  Musze się upewnić i jeszcze sprawdzić ale już w 2 miejscach słyszałem że na topie jest trauma wojenna. Przyjeżdza się do Polski, trzeba odczekać jakieś 2 tygodnie a potem do psychologa. Mówi się że pomimo przyjazdu do Polski, bycia bezpiecznym , na terenie gdzie wojny nie ma,  to czuję zagrożenie , niepokój, mam koszmary zwidy itp. Pan psycholog diagnozuje traumę wojenną i w ramach wsparcia jest coś ok 4tys/mc. Można wziąć i wracać na upainę. 

Polska to kraj wielkich możliwości😆

  • Like 3

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1315

Jak ja mam tłumaczyć po co port i jakie są tego plusy, to nie mamy zbytnio o czym rozmawiać. 

Co do rządów PiS, socjalu, rozdawnictwa a także rudego Tuska naprawdę nie musicie mnie uświadamiać. Ja tylko ostrzegam przed konfą jak kiedyś przed PiS a konfa jest jeszcze bardziej prawicowa i popierdolona z braunem na czele,  to skrajność totalna, grupka biznesmenów o niebezpiecznych poglądach z ruskim rublem w kieszeni. Dajecie się łatwo omamić, bardzo łatwo. 

7 godzin temu, Ulman napisał:

Dziadów trzeba kopać w d*pę. 

Zastanów się przypadkiem czy Ty już jesteś "nie dziad" bo widzę że co niektórzy uważają się za nie byle kogo,  trzeba mieć duże mniemanie o sobie żeby kogoś od dziadów wyzywać. To też polska cecha, zresztą Ukraińcy mówią podobnie o nas.

Niczym się nie różnimy od Ukraińców poza tym że u nas nakazano przestrzegania standardów zachodnich. Wpłacamy kasę do Unii a potem odbieramy i wydajemy pod nadzorem unii, nie ma zbytnio  przekrętów, falszerstw, łapówek bo unia sprawdza. Bez tego Polaczki rozkradli by połowę i dalej śmierdziałoby u nas onucą bo ta kasa by przepadła. Pracuje gdzie pracuje to widzę jakich to praworządnych mamy obywateli, już na zbożu pokazali jak rżnąć własnego sąsiada żeby tylko kasę zrobić. 

Nie bądź taki chojrak i spójrz w lustro czy przypadkiem masz prawo kogoś dziadem nazywać. 

 

  • Like 4
  • Haha 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6460

Panowie szanowni. Sama Konfederacja, tzn sama w sobie, jeszcze problemem nie jest. Problemem stanie się to, co przylepi się do Konfederacji. Pułapka taka sama jak z PiSem. Chęć rządzenia zmusza do jakiejś koalicji, czyli ściągnięcia do siebie kogo się da. Kogo ściągnął PiS ? Ano widać. Kogo ściągnie Konfederacja? Ano obawiam się że może być jeszcze gorzej. Dla nas, obywateli priorytetem jest stworzenie stabilnego rządu. Rządu, który będzie współpracował w ramach ministerstw i w którym lewa ręka będzie wiedziała co robi prawa ręka. ( jak widać na przykładzie zboża obecnie tak nie jest) 

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1389

Uuu Szymek znowu leki przestał brać, tak wiemy Szymuś że masz państwową posadę i jesteś jedynym sprawiedliwym, a reszta to ograniczone tłumoki. Powtórzę jeszcze raz, Szymek ma państwową posadę jest kimś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, sthil007 napisał:

Port zbożowy  z prawdziwego zdarzenia to bardzo dobry pomysł, bo to co mamy to głęboki PRL. Oczywiście za każdą tonę trzeba zapłacić... Nie wpadliscie na to? Cpk również jest potrzebny, wiem w berlinie mamy lotnisko ale jednak wolałbym Polskie w Polsce.

Mam nadzieję że tory kolejowe prowadzące do tego CPK przebiegają przez twoją kuchnię.Bo ja akurat znam takich ludzi i całe gospodarstwa pójdą się je..... Koniecznie musisz im to wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
8 godzin temu, witejus napisał:

Dopłacać do transportu ukraińskiego zboża, wybudować dla nich port zbożowy, co jeszcze możemy dla nich zrobić?

ravoja oddajmy im bo to ich człowiek 🤭

11 minut temu, marek1977 napisał:

A co tam zboże , przytulmy się ,jakoś to będzie .

chrome_screenshot_1680757238270.png

Bracia w wierze 

32 minuty temu, mirro napisał:

Panowie szanowni. Sama Konfederacja, tzn sama w sobie, jeszcze problemem nie jest. Problemem stanie się to, co przylepi się do Konfederacji. Pułapka taka sama jak z PiSem. Chęć rządzenia zmusza do jakiejś koalicji, czyli ściągnięcia do siebie kogo się da. Kogo ściągnął PiS ? Ano widać. Kogo ściągnie Konfederacja? Ano obawiam się że może być jeszcze gorzej. Dla nas, obywateli priorytetem jest stworzenie stabilnego rządu. Rządu, który będzie współpracował w ramach ministerstw i w którym lewa ręka będzie wiedziała co robi prawa ręka. ( jak widać na przykładzie zboża obecnie tak nie jest) 

Nie ma takich żeby chcieli coś dla Polski dobrze 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
7 godzin temu, Ulman napisał:

Ja też bym wolał mieć własną Rope i nie płacic komuś za zbiór buraków. Tylko po jaka cholerę ma na to wywalać kasę?

Port zbożowy to może niech w Elblągu zbudują? Przekop zrobiony więc aż się prosi o pełnomorski port😆

Te porty które mamy nam w zupełności wystarczą  a upaińce nie się martwią o siebie. Maja swoje porty i niech sobie radzą. Generalnie to na upainie się z nas smieją że tak im d*py miodem smarujemy, wpuszczamy wypuszczamy, dajemy darmochę i przywileje. Ostatnio na topie jest podobno doradztwo w zakresie uzyskiwania jak najwiekszego socjalu w Polsce. Mniej więcej tak jak doradcy od PROWów. Gdzie iść , co powiedzieć, jakie zaświadczenie zdobyć i ile można zgarnąć od tych naiwnych Polaczków.  Musze się upewnić i jeszcze sprawdzić ale już w 2 miejscach słyszałem że na topie jest trauma wojenna. Przyjeżdza się do Polski, trzeba odczekać jakieś 2 tygodnie a potem do psychologa. Mówi się że pomimo przyjazdu do Polski, bycia bezpiecznym , na terenie gdzie wojny nie ma,  to czuję zagrożenie , niepokój, mam koszmary zwidy itp. Pan psycholog diagnozuje traumę wojenną i w ramach wsparcia jest coś ok 4tys/mc. Można wziąć i wracać na upainę. 

Polska to kraj wielkich możliwości😆

Coś mi to przypomina, a tak już wiem - nas kilkanaście lat temu wyjeżdżających po socjal na zachód. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1795
18 minut temu, marek1977 napisał:

A co tam zboże , przytulmy się ,jakoś to będzie .

chrome_screenshot_1680757238270.png

Jakbyś miał tyle na miesiąc co Duduś i jeszcze w perspektywie europarlament to też miałbyś wszystko gdzieś.

Najedzony głodnego nie zrozumie.

Spotkanie icków

Edytowano przez PAN88
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
7 godzin temu, Dziadek1187 napisał:

101 euro

Jeśli unia uruchomi skup interwencyjny, a skupowi podlega tylko pszenica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
28 minut temu, witejus napisał:

tfu

Jak gościowi w swetrze i takich buciorach można przyznać najwyższe odznaczenie państwowe.I jeszcze za co zostało ono przyznane.Tez takie chce, muszę napisać może wysyłkowo uda się pozyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj