Polecane posty

tomek222    676

"Cła na zboża z Ukrainy. Europosłowie PiS zignorowali ważną debatę. Nikt z nich nie zabrał głosu by bronić polskich rolników. O pomoc apelował natomiast M.Belka w imieniu S&D i rumuński poseł z EPP"

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-cla-na-zboza-z-ukrainy-europoslowie-pis-zignorowali-wazna-de,nId,6700015#crp_state=1

Minister Henryk Kowalczyk argumentował, że podaje się do dymisji, ponieważ KE opublikowała projekt rozporządzenia w sprawie przedłużenia bezcłowego importu zbóż z Ukrainy na kolejny rok i jak twierdził, już widać, że podstawowy postulat rolników dotyczący wprowadzenia ceł na ziarno nie zostanie spełniony. 

Tymczasem KE opublikowała ten projekt nie teraz, ale prawie dwa miesiące temu (23 lutego). Było więc sporo czasu na negocjacje z Komisją. W dodatku rozporządzenie nie zostało jeszcze ostatecznie przyjęte przez UE. Dopiero 19 kwietnia odbędzie się głosowanie na szczeblu unijnych ambasadorów. Tak więc Polska, jeżeli by bardzo chciała, to wiąż mogłaby próbować wpłynąć na ostateczną decyzję Komisji.

Na poziomie Parlamentu Europejskiego, w komisji ds. handlu międzynarodowego (INTA) eurodeputowani PiS już jednak zaprzepaścili okazję, by zgłosić uwagi i przedstawić swoje stanowisko w sprawie pomocy dla polskich rolników. Sprawa była dyskutowana 21 marca. 

"Na posiedzeniu tej komisji poświęconemu właśnie kwestii przedłużenia bezcłowego handlu z Ukrainą nie pojawił się tzw. sprawozdawca-cień z grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) (do której należy PiS). A mógłby informować o trudnościach polskich rolników. Jak dowiedziała się nasza korespondentka, żaden z europosłów PiS nie zabrał głosu w tej sprawie."

 

  • Thanks 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajanek1    320

pis winą za obecną sytuację obarczył  unie , kowalczyk podaje powód dymisji unia i są czyści teraz tylko wystarczy w tppis zastosować trik stosowany od lat pokazać moherom twarz uni DONALDDA tłuska i 10 % poparcia do góry , a mają gdzie pokazywać hahah

dzięki obronie papieża i nadmiernemu importowi jak to mówią  mają wygraną  w  wyborach  zagwarantowaną i te protesty im służą

jak jeszcze dadzą pare groszy do ziarna rolnikom  i dalej będziecie podskakiwać z protestami to pokażą miastu przed wyborami ze rolnikom się pier... w glowach hahah i kolejne 10 % i nawet parti ziebry im nie potrzeba żeby rządzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukejro    229
37 minut temu, jahooo napisał:

Wąsacz stanął przed trybunałem, włos mu z głowy nie spadł, za te przekręty co narobił jako minister skarbu

Zobacz kto razem z Wąsaczem zasiadał w rządzie AWS-UW. Ile tam znajomych nazwisk z dzisiejszego PiS i PO. Także się nie dziw że nikt nie pozwolił aby koledze włos z głowy spadł, poza tym jakby się wkur... to by jeszcze zdradził jakieś kulisy prywatyzacji i wtedy by była dopiero chryja. 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rząd_Jerzego_Buzka

11 minut temu, Wicherek napisał:

Kukiz to teraz pis

Kukiz ma nawet startować z list PIS. Podobnie Sachajko. 

MATIF aktualnie pszenica 1187zł netto za tonę. U mnie 890 zł 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
1 godzinę temu, jajanek1 napisał:

pis winą za obecną sytuację obarczył  unie ,

A Sachajko Putina

 

1 godzinę temu, lukejro napisał:

Zobacz kto razem z Wąsaczem zasiadał w rządzie AWS-UW. Ile tam znajomych nazwisk z dzisiejszego PiS i PO.

Ile ? 3, 4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Dopóki politycy nie będą odpowiadać za swoje zakłamanie do puty nie będzie dobrze. Najgorsze w tym wszystkim ze polityk może pier**lic wszystko co mu się podoba a i tak za to nie odpowie. 

Wychodzi na to że trzeba skupować zboże z Ukrainy jako rolnicy oczywiście i i dostaniemy pomoc żeby ją wywieść. Hora sytuacja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3061

i to jedno najwazniejsze-dzieki temu ministerstwu bracia po latach politycznego niebytu wrocili do polityki..gdyby nie to to pewnie 10 razem by swietowali wielkanoc w tym roku 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Wicherek napisał:

!

Widzisz,a nie mówiłem że nasi g....mogą a nawet się nie starają aby coś mogli.Te strajki nic nie dają.Zadne okrągły stoły a nic takiego nie pomoże.Trzeb wyj.....całe towarzystwo inaczej nic się nie zmieni.Z tym że nie ma kim ich zastąpić i to jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042

Pytanie do protestujących przedwczoraj koło Hrubieszowa, to prawda że policja zablokowała wjazd na kolej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
8 minut temu, Damianek20 napisał:

Pytanie do protestujących przedwczoraj koło Hrubieszowa, to prawda że policja zablokowała wjazd na kolej ?

coś właśnie też  słyszałem że policja jakieś tory tam poobstawiała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
34 minuty temu, 85Tomekkk napisał:

coś właśnie też  słyszałem że policja jakieś tory tam poobstawiała

Takie doszły mnie sluchy że wszyscy wiedzieli że rolnicy chcą wjechać na kolej i ustawili zapory i nie wpuścili ich. O 14 ponoć koniec protestu już a o 10 miał się zacząć 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
2 minuty temu, Wicherek napisał:

Szykujcie jajka na Częstochowę     ! to skandal co on tu plecie, kto im te wykresy robił    ? pewnie Telus

Ja już wam mówiłem co jedynie może pomóc zachowanie jak we Francji, warszawa blokada sejmu Belwederu i chałup posłów piętnowanie ich za działanie na niekorzyść polski. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Ja nie oczekuję że ta zmiana ministra poprawi w jakikolwiek sposób naszą sytuację.. Pis wtym momencie ucieka się do motania nas i grania na czas... Nawet nie ma sensu oglądać tvp , zamazują obraz obecnej sytuacji w rolnictwie. Dla nich rolnik-to zło konieczne. Nie mam złudzeń po wczorajszych wystąpieniach prezydenta żę chcą nas dobić ukrainskim rolnictwem, osłabią żeby łatwiej nami móc sterować i bardziej upodlić . Byłem na strajku w czerniczynie tak łatwo im nie pójdzie ludziom nerwy zaczynają puszczać.. Przewiduje powszechny zryw- warszawa manifestacja strajki nie dajmy się podzielić..

PS. Tam coś ruskie wnosili żądanie przywrócenie handlu maszynami i częściami rolniczymi zachodnich producentów  , jakaś nadzieja jest że to jebnie nie dadzą sobie rady bez tego ich rolnictwo wyłoży się...

Edytowano przez MarekUA
  • Like 1
  • Thanks 2

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4129

Ja mam nadzieję że blokada ( totalna ) granicy razem z transportowcami coś zmieni   !

  • Like 1
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    971

Naszej sytuacji   już nikt nie poprawi , sęk w tym czy nie będzie jeszcze gorzej , bo po wczorajszym słodzeniu jeden drugiemu wygląda na to że pewne sprawy już zapadły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

Wg mnie to możemy sobie blokować warszawę, ale zablokowanie przejść z ukrainą da to co potrzebujemy. Zablokowanie przejść będzie widoczne w całej europie i zboże przy okazji nie będzie wjeżdźać.

  • Like 1
  • Thanks 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj