superfarmer02

Znalezione na Allegro, olx i nie tylko 2023

Polecane posty

hubertb    4007
2 godziny temu, Strongman napisał:

Panowie te złącze detusch jak w lampach led ma oznaczenie 1 i 2 nie plus minus w którym oznaczeniu 1 czy 2 powinien iść plus prawidłowo.

 

226826bd97fdca8e596f09635547c074.jpg

żarówka nie ma plusa i minusa to dla niej bez znaczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25723

Każda starą pompa P60 jest raczej więcej warta niż nowa biardzki czy coś w ten deseń.

Tanie w remoncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3241
Napisano (edytowany)
6 minut temu, hubertb napisał:

żarówka nie ma plusa i minusa to dla niej bez znaczenia. 

Led nie będzie świecił na odwrut.

Ale doszłem w 1 plus a w 2 minus 

Edytowano przez Strongman
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1458
15 minut temu, Strongman napisał:

Led nie będzie świecił na odwrut.

Ale doszłem w 1 plus a w 2 minus 

Odwrót. Doszedłem. Ku... mać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2216

  Jak do niej doszedłem ,to doszłem 😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    791
szymon09875 napisał:

A do testu bez kolanka nie założysz ?

No właśnie niebo muszę zamknąć układ a to jest króciec na ciśnieniu.

Strongman napisał:

To głupota metalowe kolanko do opryskiwacza,dobieraj plastikowe

To raczej jakiś mosiądz

Agrest napisał:

Idź do sklepu i dobierz plastik za parę zł. https://www.bima.pl/pl/p/Kolano-pompy%2C-P120-32-mm/7351?gclid=EAIaIQobChMIvNGBkPSI_QIVpAIGAB1mag9-EAQYAyABEgJa3_D_BwE

No właśnie byłem, ale nie ma nic podobnego i tylko internet. Gwint drobnozwoisty a samo kolanko ma 19mm. No nic będę musiał kupić nowe. Kurcze, króćce na ssący mam 4 z dawnych zapasów a tego żadnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121
57 minut temu, izydor6280 napisał:

super, szkoda że nie wie co sprzedaje, bo to jest prawdopodobnie 7611 lub 7631

Papier pewnie od nowszego . Bo coś ten gril i maska mi nie pasowała . Lampy itp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Pany 80tka na rozruszniku szybkoobrotowym łatwiej pali? Mam w niej tylko 1 akumulator i ma trudno zagadać. Muszę jej kable dopinać. Jesli tak to z jakiej firmy szukać. Nie chodzi to codziennie więc nie wiem czy inwestycja ma sens ale ostatnio była mi potrzebna i mnie wkurwila na maksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
7 minut temu, Grzechooo napisał:

No właśnie niebo muszę zamknąć układ a to jest króciec na ciśnieniu.

To raczej jakiś mosiądz

No właśnie byłem, ale nie ma nic podobnego i tylko internet. Gwint drobnozwoisty a samo kolanko ma 19mm. No nic będę musiał kupić nowe. Kurcze, króćce na ssący w mam 4 z dawnych zapasów a tego żadnego...

W hydraulice rozmiary "normalne" są calowe a nie metryczne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9264
15 minut temu, Grzechooo napisał:

No właśnie niebo muszę zamknąć układ a to jest króciec na ciśnieniu.

To raczej jakiś mosiądz

No właśnie byłem, ale nie ma nic podobnego i tylko internet. Gwint drobnozwoisty a samo kolanko ma 19mm. No nic będę musiał kupić nowe. Kurcze, króćce na ssący mam 4 z dawnych zapasów a tego żadnego...

Tam nie ma wielkiego ciśnienia, zmierz rozmiar gwintu , z rurki miedzianej sobie dorób instalacyjnej, jak pryskasz to ile tam masz , max 4-5 bar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121

W lesie to nie przelewki , ognia się daje , zakopują się dęba stają, szarpią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1786
Dnia 7.02.2023 o 22:07, hubertb napisał:

Najlepiej włożyć duże z mostka samochodowego. 

albo jakiś gotowy mostek wylutować z jakiegoś mocnego falownika zasilanego jednofazowo, mocne to i lepsze jak chińskie gotowe  typu "KBPC..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367
daron64 napisał:

https://www.olx.pl/d/oferta/ciagnik-ursus-914-CID757-IDT3QzX.html

"Darek nigdy, ale to k**wa nigdy, nie kupuj ciągnika, który robił w lesie"

Malo nie chcą

 

moje bliskie okolice maja jeszcze 1224 tylko glupiec za to tyle zaplacil


Grzechooo napisał:

szymon09875 napisał:

A do testu bez kolanka nie założysz ?

No właśnie niebo muszę zamknąć układ a to jest króciec na ciśnieniu.

Strongman napisał:

To głupota metalowe kolanko do opryskiwacza,dobieraj plastikowe

To raczej jakiś mosiądz

Agrest napisał:

Idź do sklepu i dobierz plastik za parę zł. https://www.bima.pl/pl/p/Kolano-pompy%2C-P120-32-mm/7351?gclid=EAIaIQobChMIvNGBkPSI_QIVpAIGAB1mag9-EAQYAyABEgJa3_D_BwE

No właśnie byłem, ale nie ma nic podobnego i tylko internet. Gwint drobnozwoisty a samo kolanko ma 19mm. No nic będę musiał kupić nowe. Kurcze, króćce na ssący mam 4 z dawnych zapasów a tego żadnego...

wiem że gdzieś w czeluściach graciarni jest stara pompa z tym kolankiem , ale ja dla testu bym ten przewód gumowy nagrzal i założył na gwint skręcić ze 2 opaski i musi być szczelne

  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    791

właśnie wcześniej była jakaś rzeźba, była dorabiana jakąś rurka i dwie opaski, no i zrzucało przewód i nie przetestowałem. Teraz dałem nowy rozdzielacz i nowe przewody i pasowałoby mi sprawdzić tą pompę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9264
2 minuty temu, hubertb napisał:

@jahooo 

Znalazłem przez przypadek tańszą alternatywę dla przedstawionej kiedyś skrzynki:

PUSZKA SKRZYNKA elektryczna przyczepy 8x4 konektor V1585 za 34,99 zł z Kargowa - Allegro.pl - (13201383946)

takie kupowałem już , ze 2 lata temu były po 20zł

a jak robię porządnie po swojemu, to idzie złącze raychem hermetyczne i nikt tam nie będzie zaglądał następne 20 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67

Takiej nie stosowałem ale podobna miałem z Lidla i jest tragedia. Kolega miał taką jak na dole to ramę roweru piaskowal że 3 godziny i musiałem papierem wykończyć. Nie wiem co masz do piaskowania ale lepiej oddać firmie i mieć zrobione raz a dobrze. Poza tym spory kompresor jest potrzebny i piasek odpowiedni. 

Screenshot_2023-02-10-06-59-10-938_com.android.chrome.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271
13 godzin temu, izydor6280 napisał:

Mam szczerą nadzieję, że tego i podobnych ogłoszeń nawet nikt nie zadzwoni. 

13 godzin temu, izydor6280 napisał:

Mam szczerą nadzieję, że tego i podobnych ogłoszeń nawet nikt nie zadzwoni. 

12 godzin temu, migacz napisał:

Pany 80tka na rozruszniku szybkoobrotowym łatwiej pali? Mam w niej tylko 1 akumulator i ma trudno zagadać. Muszę jej kable dopinać. Jesli tak to z jakiej firmy szukać. Nie chodzi to codziennie więc nie wiem czy inwestycja ma sens ale ostatnio była mi potrzebna i mnie wkurwila na maksa.

Powiem Ci, że w 8145 mam stary zwykły i nowy szybkoobrotowy Magnetona(kupiony przez błędna diagnozę elektryka) W szybkoobrotowym dość szybko padł bendiks. Założyłem znowu stary, a jak odebrałem szybkoobrotowy, to pożyczyłem go dla wujka, bo jego rozrusznik w 914 padł. U mnie na starym jak jest ciepło, to pali bardzo lekko. Jak jest zimno i teraz zima odpalany raz na tydzień, to i tak grzałka najpierw, to też bardzo lekko pali. U wujka na zwykłym nowym (chyba polskim) rozruszniku - ma problemy z paleniem, a na pożyczonym odemnie magnetonie mówił, że pali leciutko. Obaj mamy ciągniki na jednym Aku. Jaki morał z tej historii? Chyba żaden, a przynajmniej ja go nie znam 😅 co najwyżej, że nie tylko rozrusznik chyba gra tu rolę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    791
Janeczko napisał:

Takiej nie stosowałem ale podobna miałem z Lidla i jest tragedia. Kolega miał taką jak na dole to ramę roweru piaskowal że 3 godziny i musiałem papierem wykończyć. Nie wiem co masz do piaskowania ale lepiej oddać firmie i mieć zrobione raz a dobrze. Poza tym spory kompresor jest potrzebny i piasek odpowiedni. 

Screenshot_2023-02-10-06-59-10-938_com.android.chrome.jpg

Ogólnie to nie wina piaskarki tylko dokładności piaskującego, wiem po sobie mam cos podobnego tylko własnej produkcji. Piaskowanie wymaga dużej ilości czasu i kompletnego sprzętu. Sama piaskarka to jedno kompresor o ogromnej wydajności to drugie, ale trzeba też mieć kombinezon a przynajmniej ten dziwaczny hełm- bo ważna rzecz to widzieć co się robi, sam hełm też sprawy w 100% nie załatwi bo fajnie mieć do niego doprowadzenie powietrza bo szybka paruje i po robocie. Piaskowanie to ciężka robota, jak nie ma się czym to się nie robi i tyle. Piasek to kupowałem w markecie lub na składzie budowlanym i daje rade.

6465 napisał:

Użytkuje ktoś coś takiego. Proszę o opinie. https://allegro.pl/oferta/reczny-pistolet-do-piaskowania-2dysza-12450287965

lepiej za tą kasę kupić piwo albo czekoladę - w zależności co kto lubi.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Micpan
      Czy ktoś wie co to za błąd? 
      Nic w instrukcji nie mogę znaleźć o tym błędzie. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj