asaledr

Dopłaty za susze

Polecane posty

Leszy    5226
5 godzin temu, matisz napisał:

Mi przyszedł tylko jeden plik zawierajacy Dane producenta i Informacje o uprawach i szkodach w wyniku suszy a zadna kalkulacja do mnie nie dotarła. Logowac sie od nowa do aplikacji i probowac generowac albo probowac zeby wysłali jeszcze raz?? 

Mi to przyszło w dwóch mailach w różnych terminach.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekstremalny    7

do czego im dwa raazy protokół oszacowania szkód ?

Wymagane załączniki:

"Kopia protokołu oszacowania szkód...."  
"Uwierzytelniony przez członka rodziny ubiegającego się o pomoc wydruk protokołu oszacowania szkód"

......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175
27 minut temu, Ekstremalny napisał:

do czego im dwa raazy protokół oszacowania szkód ?

Wymagane załączniki:

"Kopia protokołu oszacowania szkód...."  
"Uwierzytelniony przez członka rodziny ubiegającego się o pomoc wydruk protokołu oszacowania szkód"

......

Przeczytałeś kiedyś więcej niż jedną linijkę tekstu?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kimas    1

Mam problem z wygenerowaniem protokołu PDF. Udało mi się wygenerowac i dostałem na maila kalkulację oraz zestawienie upraw lecz przy próbie generowania protokołu wyskakuje "błąd generowania PDF". Czy ma ktoś takie problemy? czy to po mojej stronie jest coś nie tak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4334

Człowieku, ile masz % w kalkulacji, jak masz poniżej 30% to jaki protokół chcesz generować? Ludzie myślcie trochę bo cienko to widzę!!!!!! niby jesteście po szkołach, ja się pytam w którym miejscu my jesteśmy, to jest XXI wiek.

Edytowano przez Desperado
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kros    8
6 godzin temu, Kimas napisał:

Mam problem z wygenerowaniem protokołu PDF. Udało mi się wygenerowac i dostałem na maila kalkulację oraz zestawienie upraw lecz przy próbie generowania protokołu wyskakuje "błąd generowania PDF". Czy ma ktoś takie problemy? czy to po mojej stronie jest coś nie tak? 

A skąd próbujesz  wygenerować ten protokół? Jest jeszcze tam trzeci plik obok kalkulacji i zestawienia upraw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekstremalny    7
7 godzin temu, piotrp88 napisał:

Przeczytałeś kiedyś więcej niż jedną linijkę tekstu?

Przeczytałem, dalej rozumiem że to i to to ten sam dokument

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kimas    1
4 godziny temu, Desperado napisał:

Człowieku, ile masz % w kalkulacji, jak masz poniżej 30% to jaki protokół chcesz generować? Ludzie myślcie trochę bo cienko to widzę!!!!!! niby jesteście po szkołach, ja się pytam w którym miejscu my jesteśmy, to jest XXI wiek.

Jak nie ma Pan/ Pani nic mądrego do napisania to lepiej nie pisać.

 

Spełniam warunki do złożenia papierów i chce je złożyć. Jednak potrzebuje protokołu który sie nie generuje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1401
1 godzinę temu, Ekstremalny napisał:

Przeczytałem, dalej rozumiem że to i to to ten sam dokument

Nie ten sam, chłopie przeczytaj ze zrozumieniem co tam jest napisane, nawet dam Ci podpowiedź, jeden protokół jest nie tylko z suszy. Bo ta zapomoga nie jest tylko za suszę. 

48 minut temu, Kimas napisał:

Jak nie ma Pan/ Pani nic mądrego do napisania to lepiej nie pisać.

 

Spełniam warunki do złożenia papierów i chce je złożyć. Jednak potrzebuje protokołu który sie nie generuje

Co Ty tam chcesz jeszcze generować, jak wszystko co potrzebne już masz, to tylko Ty wiesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TryTony0    7
8 godzin temu, Kimas napisał:

Mam problem z wygenerowaniem protokołu PDF. Udało mi się wygenerowac i dostałem na maila kalkulację oraz zestawienie upraw lecz przy próbie generowania protokołu wyskakuje "błąd generowania PDF". Czy ma ktoś takie problemy? czy to po mojej stronie jest coś nie tak? 

Kalkulacja = Protokół 

Kalkulacja - otrzymujemy w przypadku strat w gospodarstwie do 30% 

Protokół - masz powyżej 30% strat w gospodarstwie 

 

Załączniki do wniosku:

1. Protokół z gminy wszystkie szkody BEZ SUSZY (grad, deszcz, przymrozki itd) 

2. Protokół Suszy czyli masz straty w gospodarce powyżej 30%

3. Kalkulacja Suszy poniżej 30%

4. Współwłasność 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    509

Dziś telefon z agencji, muszę dołączyć fry sprzedaży od 1 stycznia 2021 do 30 września 2022.

Tzn. Jedną fre z tego okresu na min. 5 tyś. Zł.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I tak się dzieli rolników...

2 minuty temu, toooomaszewski napisał:

Dziś telefon z agencji, muszę dołączyć fry sprzedaży od 1 stycznia 2021 do 30 września 2022.

Tzn. Jedną fre z tego okresu na min. 5 tyś. Zł.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2216
2 minuty temu, toooomaszewski napisał:

Dziś telefon z agencji, muszę dołączyć fry sprzedaży od 1 stycznia 2021 do 30 września 2022.

Tzn. Jedną fre z tego okresu na min. 5 tyś. Zł.

za bydło wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 14 listopada 2022 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

 

1) w ust. 2 w pkt 3 kropkę zastępuje się średnikiem i dodaje pkt 4 w brzmieniu:

„4) która wykaże sprzedaż produktów rolnych z gospodarstwa rolnego, o którym mowa w pkt 2, od dnia 1 stycznia 2021 r. do dnia 30 września 2022 r. w wysokości co najmniej 5000 zł brutto.”;

 

§ 3. 1. Członek rodziny, który złożył wniosek o przyznanie pomocy, o której mowa w § 13zs ust. 1 rozporządzenia zmienianego w § 1, przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia, jest obowiązany złożyć do biura powiatowego Agencji, do którego został złożony wniosek o przyznanie tej pomocy, kopie faktur, o których mowa w § 13zs ust. 7 pkt 4 rozporządzenia zmienianego w § 1, do dnia 23 listopada 2022 r. Za datę złożenia tych kopii faktur uważa się datę ich wpływu do biura powiatowego Agencji, do którego został złożony wniosek o przyznanie tej pomocy

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Czyli zaczęło się kolejne dzielenie rolników, przecież jeśli chodzi o zboże to nie wszyscy sprzedają, bo jest grupa takich co dla bydła wszystko obsiewają... U mnie kolejka na 15m na chodniku wczoraj była, w zeszłym tyg jak składałem o 7 rano byłem już 3 kolejce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4717

Ej no od 1 stycznia 2021 to naprawdę nie jest źle. Jak ktoś nie sprzedaje zboża to sprzedaje mleko zwierzęta nie wiem co kolwiek. Naprawdę z prawie 2 lat nie macie nic a nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj sporo rolników nie ma żadnych faktur.

Pola w dzierżawie, zero hodowli, albo plony z kilku ha w obrocie sąsiedzkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    509
8 minut temu, Bercik92 napisał:

składał ktoś z was (kawaler) mieszkający z rodzicami na suszowe?

Tak, ja tak składałem. I właśnie jak wyświetlił się nr myślę sobie oho, będą mi tłumaczyć kawaler i się nie należy, a już miałem gadkę przygotowaną o Jarosławie 😅 na szczęście tylko fakturka. Czyli wniisek ok.

Przed chwilą, Pafnucy napisał:

Oj sporo rolników nie ma żadnych faktur.

Pola w dzierżawie, zero hodowli, albo plony z kilku ha w obrocie sąsiedzkim.

Najlepszym rozwiązaniem teraz dogadać się z vatowcem, żeby wystawił rrke, tylko musi teraz złożyć korektę minimum za wrzesień i korektę deklaracji. Dla niego powinno sie opłacać bo zryczałtowany vat jeszcze może sobie doliczyć do podatku naliczonego jak dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, toooomaszewski napisał:

Tak, ja tak składałem. I właśnie jak wyświetlił się nr myślę sobie oho, będą mi tłumaczyć kawaler i się nie należy, a już miałem gadkę przygotowaną o Jarosławie 😅 na szczęście tylko fakturka. Czyli wniisek ok.

Najlepszym rozwiązaniem teraz dogadać się z vatowcem, żeby wystawił rrke, tylko musi teraz złożyć korektę minimum za wrzesień i korektę deklaracji. Dla niego powinno sie opłacać bo zryczałtowany vat jeszcze może sobie doliczyć do podatku naliczonego jak dobrze pamiętam.

I się potwierdza. kazdy socjal prowadzi do patologii.

Edytowano przez Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I w końcu zacznie się prawdziwy podział. od rolników, a właścicieli ziemi. 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5406

I bardzo bardzo dobrze że chcą faktury, okres z którego ma pochodzić jest bardzo długo więc nie powinno być problemu jak ktoś rzeczywiście utrzymuję się z gospodarstwa.

W naszym BP wczoraj około 1,5h czekania było, osoby z wygenerowanym jednym mailem proszono aby poczekać na drugiego a jeżeli nie nadejdzie do 20stego to składać z czym jest 

  • Like 2

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez luke999
      Cześć, 
      posiada ktoś wniosek lub link do wniosku do dopłat do zboża https://gazetawroclawska.pl/doplaty-do-pszenicy-jeczmienia-i-innych-zboz-kiedy-ruszy-nabor-co-trzeba-dolaczyc-do-wniosku-juz-teraz-przygotuj-te-dokumenty/ar/c8-18544879
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj