asaledr

Dopłaty za susze

Polecane posty

Desperado    4231
1 godzinę temu, Miran napisał:

Wymóg faktur to zmiana bardzo na plus w tym momencie. Dobrym rozwiązaniem byłoby jeszcze uzależnienie wysokości pomocy od tego czy dany rolnik miał ubezpieczone uprawy.

I raczej będzie uzależnienie od ubezpieczenia, tylko w przyszłym roku, typowa pomoc suszowa za 2022 ma być w przyszłym roku, oczywiście kto dostanie teraz tą dla rodziny, będzie to o tyle pomniejszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4691

Rzucą przed wyborami. W sierpniu albo wrześniu 2023 ogłoszą pomoc suszową za 2022. Oby w 2023 nie było suszy bo będą za dwie susze na raz dawać heheheh.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    655

Opozycja robi wszystko by kasy nie było dla polskich rolników, więc jest duże prawdopodobieństwo że w przyszłym roku nie będzie :)

  • Haha 5

Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4691

Tak ci w tvp powiedzieli? A o Zbyszku coś mówili? Bo już większość w sondażach mówi, ze to przez niego. Ale widać są jeszcze tacy jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15422

Dodzwoniłem si do sekretarki ministranta

Powiedziałem co i jaki ze nie na taki pis głosowałem

Jak nie zmienia albo umowa kupna sprzedaży albo faktura do 23 lustopada to podziękuję ja i ci ryczałtowi co nie będą mogli kupić zboza za taki pis

Przekazać ma ministrowi problem.

 

 

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zara zrobią nowelizację i będzie brzmieć;

Pomoc suszową dostanie rolnik z fakturą i...Rysiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1696
1 godzinę temu, marcin19071980 napisał:

Jak na codzien to wszyscy  szczekaja na PIS jaki okropny i nie dba o rolnika i ogólna tragedia.Ale jak już gdzieś choćby 100zl dawali to każdy leci jak mucha do g....a.Ludzie zdecydujcie się.Nie składałem i mam święty spokój ale jak by tak ktoś poboczny poczytał ten temat to normalny dom wariatów.Jak tą Unia kiedyś pier......e w kalendarz to wielu widzę zasili liczna grupę bezrobotnych.W jakim stanie musi być wiele gospodarstw że takie cyrki i kombinację chce wam się robić dla 5tys

To z moich pieniędzy za moją pracę na etacie i podatki które co miesiąc oddaje do US. Dlaczego nie mogę sobie skorzystać z jakiejś zapomogi w końcu i ja a nie wszystko dla patologii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3061
50 minut temu, tracker napisał:

Idz zapal sobie na łopacie węgiel.

sa tacy co lopata wala sie po glowie...susza  w malopolsce-w ktorym rejonie ??

mi de heus przysyla faktury do podpisu- musze podpisac kopie i wyslac do leczycy- z karteczka ze nieodeslanie kopi skutkuje opznieniem platnosci.

jesli wielka miedzynarodowa firma tak postepuje to cos jest na rzeczy, teoretycznie mozna bez podpisu ale jednak lepiej podpisac,gdy mam mozliwosc to podpisuje.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1445
52 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

Dodzwoniłem si do sekretarki ministranta

Powiedziałem co i jaki ze nie na taki pis głosowałem

Jak nie zmienia albo umowa kupna sprzedaży albo faktura do 23 lustopada to podziękuję ja i ci ryczałtowi co nie będą mogli kupić zboza za taki pis

Przekazać ma ministrowi problem.

 

 

Gdzie  się dodzwoniłeś   do ,,MINISTRANTA''     🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2474
8 godzin temu, EmilPlayP napisał:

Czyli zaczęło się kolejne dzielenie rolników, przecież jeśli chodzi o zboże to nie wszyscy sprzedają, bo jest grupa takich co dla bydła wszystko obsiewają... U mnie kolejka na 15m na chodniku wczoraj była, w zeszłym tyg jak składałem o 7 rano byłem już 3 kolejce :)

Pewnie już ktoś dalej na to odpisał , ale na razie jestem przy tym poście , więc teraz to napiszę , CZY WY ROZUMIECIE CO TO ZNACZY FAKTURY SPRZEDAŻY Z GOSPODARSTWA?  bo wydaje mi się ze nie , to bydło też na lewo sprzedajesz beż żadnych kwitów że nie posiadasz żadnej faktury z prawie 2 ostatnich lat?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Dzwoniła i do mnie Pani z powiatowej placówki arimir, faktura wystarczy jedna z wiadomego zakresu jeśli chodzi o czas, a przechodzą również i te za mleko czy za bydło także nie jest źle, ale wiadomo będą i tacy za i tacy przeciwko. Szykuje się na kolejne stawiennictwo 7:00 bo później to w kolejce minimum godzinę u nas.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

Dodzwoniłem si do sekretarki ministranta

Powiedziałem co i jaki ze nie na taki pis głosowałem

Jak nie zmienia albo umowa kupna sprzedaży albo faktura do 23 lustopada to podziękuję ja i ci ryczałtowi co nie będą mogli kupić zboza za taki pis

Przekazać ma ministrowi problem.

 

 

nie zapominaj że picce zjadłeś z całą rodziną za to co pisda ł. . czy to nic nie znaczy?

23 minuty temu, jacus napisał:

sa tacy co lopata wala sie po glowie...susza  w malopolsce-w ktorym rejonie ??

mi de heus przysyla faktury do podpisu- musze podpisac kopie i wyslac do leczycy- z karteczka ze nieodeslanie kopi skutkuje opznieniem platnosci.

jesli wielka miedzynarodowa firma tak postepuje to cos jest na rzeczy, teoretycznie mozna bez podpisu ale jednak lepiej podpisac,gdy mam mozliwosc to podpisuje.

a co do łopaty. chyba miałeś robić doświadczenie. robiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15422

Wczoraj też jadłem i schabowego za bon.

No ale jak by Twój najlepszy kumpel wyr🥖uchał Ci żonę todalej byś z nim browara pił.

Zdradził i tu nie chodzi o kasę ale to jak potraktowali sprzedaż między ryczałtowymi.

Jak by dali okres faktur do dnia przyjmowania wniosków nic bym nie mówił, zawiózł na skup i jest faktura, a nie na wstecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Rolnik1973 napisał:

No ale jak by Twój najlepszy kumpel wyr🥖uchał Ci żonę todalej byś z nim browara pił.

o ja pierdziu... to aż tak to odbierasz???

co ten pis z rolnikami zrobił.... ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12225
Rolnik1973 napisał:

Wczoraj też jadłem i schabowego za bon.

No ale jak by Twój najlepszy kumpel wyr🥖uchał Ci żonę todalej byś z nim browara pił.

Zdradził i tu nie chodzi o kasę ale to jak potraktowali sprzedaż między ryczałtowymi.

Jak by dali okres faktur do dnia przyjmowania wniosków nic bym nie mówił, zawiózł na skup i jest faktura, a nie na wstecz.

masz tych kumpli 🤣🤦‍♂️

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5147
1 godzinę temu, tracker napisał:

Opozycja robi wszystko by kasy nie było dla polskich rolników, więc jest duże prawdopodobieństwo że w przyszłym roku nie będzie :)

Niech ta wredna opozycja odda w końcu władzę. Ile może rządzić? 

33 minuty temu, EmilPlayP napisał:

a przechodzą również i te za mleko czy za bydło także nie jest źle

a co w tym dziwnego?? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Na początku myślałem że tylko za sprzedaż płodów rolnych tzn zboża, źle to zinterpretowalem, ale spokojnie sprzedaje i zboże i bydło także jeśli chodzi o mnie to o nic się się martwię tylko z jednej strony kolejny raz podział, a z drugiej strony brak "słupów" co tylko biorą dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25828
42 minuty temu, mysza103 napisał:

Pewnie już ktoś dalej na to odpisał , ale na razie jestem przy tym poście , więc teraz to napiszę , CZY WY ROZUMIECIE CO TO ZNACZY FAKTURY SPRZEDAŻY Z GOSPODARSTWA?  bo wydaje mi się ze nie , to bydło też na lewo sprzedajesz beż żadnych kwitów że nie posiadasz żadnej faktury z prawie 2 ostatnich lat?

Widzisz tu wyjdzie kolejny temat.

Jak kupuje to jest vatowiec ale sprzedaż to na ojca ryczałtowca🤭😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5147
Przed chwilą, Agrest napisał:

Jak kupuje to jest vatowiec ale sprzedaż to na ojca ryczałtowca🤭😜

Pierwszy rok przejdzie, a potem skarbówka grzecznie wytłumaczy, że tak nie wolno. Zresztą by otrzymać zwrot, to i trzeba wykazać sprzedaż. Chociażby symboliczną.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1696

To nie mogę sobie trzymać troszkę kurek i krówki na mleczko? Wiecie taka sprzedaż bezpośrednia prosto od rolnika niedawno była zachwalana itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5371

Patrzta jak nic to Rysiek napisał do redakcji tego portalu 

Rolnik z lubelszczyzny z powiatu bialskiego ,sprzedaje dla ryczałtowców i ma 30%  

Na 100% to on 😂

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/wiesci-rolnicze/pozostale-wiesci-rolnicze/29005-wiekszosc-rolnikow-bedzie-wykluczona-z-pomocy-suszowej-trzeba-przedstawic-fakture-vat-na-5-tys-zl

Edytowano przez marulekk
  • Haha 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2474
25 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Wczoraj też jadłem i schabowego za bon.

No ale jak by Twój najlepszy kumpel wyr🥖uchał Ci żonę todalej byś z nim browara pił.

Zdradził i tu nie chodzi o kasę ale to jak potraktowali sprzedaż między ryczałtowymi.

Jak by dali okres faktur do dnia przyjmowania wniosków nic bym nie mówił, zawiózł na skup i jest faktura, a nie na wstecz.

Jak by tak zrobili , czy nawet do końca pazdziernika , to każdy cwaniak co tylko bierze dopłatę , a pola na oczy nie widzi , załatwiłby sobie fakturę ,bo teraz dopiero jest rozliczenie faktur vat za pazdziernik , więc myślę że to dobra decyzja że sprzedaż do końca września .                                                                                                                                     W twoim przypadku to jest jeszcze taka możliwość , że może poszliby na takie coś jak byś im dostarczył decyzje z ostatnich 5 lat że co roku brałeś suszowe i inne klęskowe , i że po prostu nie masz faktur , bo od lat nic nie zbierasz , bo ci wszystko schnie na pniu , i masz na to dowód w postaci decyzji klęskowych z ostatnich lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15422

Właśnie OSZUKALI

Mogli mówić sprzedawaj ale i miej coś sprzedane na potwierdzenie, a nie ot bo akurat kaprys.

No ale uczą

Mam jeszcze na paredziesiat tysi to sprzedam na skup

Będą szuwar ryczałtowcy kosić bo nikt im zboźa nie sprzeda

2 minuty temu, marulekk napisał:

Patrzta jak nic to Rysiek napisał do redakcji tego portalu 

Rolnik z lubelszczyzny ,sprzedaje dla ryczałtowców i ma 30%  😂

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/wiesci-rolnicze/pozostale-wiesci-rolnicze/29005-wiekszosc-rolnikow-bedzie-wykluczona-z-pomocy-suszowej-trzeba-przedstawic-fakture-vat-na-5-tys-zl

No ja toż wcześniej zamieściłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5371

To ty teraz wydzwaniasz po całej Polsce i płaczesz wszystkim???

  • Haha 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj