odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maniekc360    123
3 godziny temu, Bogdan_ja napisał:

Kura ja mam trzy działki rolne ...miałem cztery ale synowi oddałem jedno, 22 ha w jednym kawałku 

 

Mam 50 ha w 70 kawałkach.

  • Like 1
  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrrrian    2

Mam pytanie skierowane do osób, które korzystają/korzystały z dofinansowania typu młody rolnik, restrukturyzacja małych gospodarstw itp. Czy jeśli we wniosku o dopłaty mieliście zadeklarowaną uprawę jako kukurydzę na ziarno można sprzedać ją na kiszonkę i dokonać takiego zapisu w ewidencji przychodów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1908

Żadnych dopłat, robić swoje 2 krowy więcej i zysku więcej niż to uwiązanie młode rolniki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9120
1 godzinę temu, adrrrian napisał:

Mam pytanie skierowane do osób, które korzystają/korzystały z dofinansowania typu młody rolnik, restrukturyzacja małych gospodarstw itp. Czy jeśli we wniosku o dopłaty mieliście zadeklarowaną uprawę jako kukurydzę na ziarno można sprzedać ją na kiszonkę i dokonać takiego zapisu w ewidencji przychodów?

Tak możesz tego dokonać.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608
13 godzin temu, Michal014d napisał:

Możesz tyle zeby troche pozmieniac dzialkami ze tam gdzie byla kuku teraz bedzie pszenica itp. I musi byc pozmieniane na chyba co najmniej 40%(jakos tak) dzialek.

Dobrze rozumiem, że przy 75% użytków zielonych+ugory+lucerny/koniczyny nie ma tego obowiązku zmianowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    144

Jesli masz 75% tuz  lub trawy na GO liczac ten procent z calej ziemi na gosp to ten przepis cie nie dotyczy. Ugory chyba do tego procentu sie nie wliczaja sle nie jestem pewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9120
2 godziny temu, Mateusz1q napisał:

Żadnych dopłat, robić swoje 2 krowy więcej i zysku więcej niż to uwiązanie młode rolniki

Mogę wziąć za ciebie jak nie chcesz skladać🤠

10 godzin temu, jajanek1 napisał:

 

deklarowanie danego ekoschematu i sumienne wywiązanie się z obowiązków jakie dany ekoschemat wymaga  oraz niepewna ta 100 za punkt czyni z tego rolnika który się do tego zobowiązał  niewolnika / oszołoma hahahha

nie inaczej może się okazać z wystepowaniem w kolejnym roku wogóle o dopłaty , bo za 500 zł do 700 zł. nie bardzo się opłaci pier**lić z okrywą , ugorem zmianowaniem w niektórych przypadkach haha

np. jak bym miał zostawić na ciężkiej ziemi słome z kuku na ziarno dla okrywy i orać to wiosną to pier**lę ekoschematy i całe dopłaty podstawowe

wiadomo niektórym dużo zmian nie potrzeba żeby dostać podstawowe i trochę za ekoschematy żeby około 1000 do hektara dostać i wtedy to ma sens 

ale siać międzyplon za 500  obiecane  gdzie na nasiona i uprawę braknie i jeszcze jak na metr urośnie to  się z nim wiosną trzeba  męczyć  = nieporozumienie

 

 

Jak zrezygnujesz wyślij numery działek, ogarnie się 🙋‍♂️😎

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10248
10 godzin temu, jajanek1 napisał:

ale siać międzyplon za 500  obiecane  gdzie na nasiona i uprawę braknie i jeszcze jak na metr urośnie to  się z nim wiosną trzeba  męczyć  = nieporozumienie

A Ty wogole wiesz po co się to sieje ?

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7557
2 godziny temu, Mateusz1q napisał:

Żadnych dopłat, robić swoje 2 krowy więcej i zysku więcej niż to uwiązanie młode rolniki

To od przyszłego roku rezygnujesz?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2500
10 minut temu, GRZES1545 napisał:

Mogę wziąć za ciebie jak nie chcesz skladać🤠

Jak zrezygnujesz wyślij numery działek, ogarnie się 🙋‍♂️😎

Gorzej jak byś miał na takich działkach kontrol , i zamiast zarobić 1000 zł/ ha trzeba by zapłacić np z 10.000 zł  kary bo np wykryli jakieś  rażące uchybienia czy stosowanie nie dozwolonych substancji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9120

Mówisz,   dzierżawcy na gębę biorą dopłaty i nie przejmują się tym🤔

Zastanawiam się skąd to zdziwienie mniejszymi dopłatami. Przecież wszędzie mówili  że aby utrzymać dotychczasowy poziom trzeba wejść w ekoschematy. 

Tu na forum wielu  wykrzykiwało że chrzanią dopłaty i te ekoschematy a teraz zdziwienie że przelewy małe.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1848

Dodatkowo jak w tamtym podstawy było ponad 900 zł a teraz coś ponad 700 zł do hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajanek1    320
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Mogę wziąć za ciebie jak nie chcesz skladać🤠

Jak zrezygnujesz wyślij numery działek, ogarnie się 🙋‍♂️😎

Grzesiu ja nie zrezygnuje bo nam tu na południu życie ratuje uprawa soi , a strączki mają cały zielony ład w dupi... a mianowicie można siać je bez ograniczeń % nie potrzebne zmianowanie i inne duperele , robią na dodatek dopłatę do strączkowych obecnie 824 zeta , soja np.  robi   zróznicowanie w ekoschematach  , nie wymaga nawożenia wcale , daje zarobić na hektarze do  5000 zł.  teraz to nawet gołebie nie grożne , bo chyba z 50 % w województwie będzie posiane  hahah  jeszcze pasuje wsięwkę ogarnąć  jako ekoschemat .

 

jak masz tych dopłat więcej a za nadużycia kary są nakładane w  % to  nad tym co zaznaczyć albo wpisać we wniosek trzeba się dobrze zastanowić , bo to że zasiejesz np grykę 30 września na międzyplon  i sobie zdjęcia zrobisz to może ci na AF przejdzie hahah   ale jak przyjadą na kontrol to się możesz zdziwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7557
1 godzinę temu, szymon09875 napisał:

A Ty wogole wiesz po co się to sieje ?

Szymek szkoda uwagi na niego. Pieniacz, na wiosnę się chwalił ile wszystkiego napakował ekoschematy, a teraz się śmieje, że ludzie powchodzili i nie będzie kasy. 

  • Like 2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalsky30    528
18 minut temu, pedro2 napisał:

Pieniacz

Drugiego takiego jak ty ze świecą szukać😂

Co do tematu. W przyszłym roku nie będzie zryczałtowanej płatności dla małych

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    1025
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

dzierżawcy na gębę biorą dopłaty i nie przejmują się tym🤔

 

2 dzierżawców mówili mi żebym bez orki siał bo kasa większa a kilku olewa temat.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    116

no no no siej bez orki zwłaszcza jak nie masz sprzętu, albo jak ci dobrze wychodzi uprawa orkowa to partacz bezorkowo byle kaske większą miał właściciel,,,w sumie z upraw dopieszczonych nic nie zostaje to można popartaczyć.  Nie żebym był przeciwnikiem bezorki, sam częściowo stosuje od jakiegoś czasu ale nie jest to system który na każdych glebach nadaje się pod każdą uprawe czy warunki a tym bardziej nie jest to UPROSZCZENIE bo wymaga więcej przejazdów, więcej maszyn wiecej czasu itp.... Z dzierżawami to śliski temat i w tej chwili opłacalność niemal zerowa no chyba że liczyć zurzycie sprzętu to pod kreską, jednak w okolicy widze że ciągle są gospodarze skłonni dokłądać więcej i więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9360
52 minuty temu, Andpol napisał:

2 dzierżawców mówili mi żebym bez orki siał bo kasa większa a kilku olewa temat.

to niech opuszczą z dzierżawy na koszt usługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    1025

Nie gadałem z nimi na ten temat bo pola po rzepaku i pszenica po talerzówce posiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrrrian    2

Jeśli na danej działce na której jest przykładowo Tuz realizuję ekoschemat E_PN to w rejestrze zabiegów agrotechnicznych wpisuję tylko to że zastosowałem na tej działce nawóz płynny czy też wpisuje inne zabiegi jakie były wykonywane na tej działce tzn. Koszenie, zbiór? Jeśli tak to przy zabiegu koszenia trzeba nadal w kolumnie wpisywać oznaczenie E_PN czy już nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1908

Ktoś w ogóle prowadzi ten rejest zabiegów? Do kibla pójdziesz niedługo będziesz musiał zapisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrrrian    2
3 minuty temu, Mateusz1q napisał:

Ktoś w ogóle prowadzi ten rejest zabiegów? Do kibla pójdziesz niedługo będziesz musiał zapisać

A daj spokój z tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj