Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grys    279

znowu agrobiznes cena pszenicy kons  1650 3000 zł i dopłaty do nawozów 500złha max do 50 ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

W radiu nawet nie mówią że do tony nawozu i do 50 ha , rzucili jedynie hasło "500zl do hektara" i już miastowy sobie liczy ile to chłop zgarnie ...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483
9 minut temu, grys napisał:

znowu agrobiznes cena pszenicy kons  1650 3000 zł i dopłaty do nawozów 500złha max do 50 ha 

1650 skupy a 3 tys to rynek chłop dla chłopa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

czyli od jutra nawozy znowu droższe o 500zł, bo tak to działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

miastowi teraz niech liczą czy im na chleb  starczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cytuje:

PPZK KAPKA
Szanowni Panstwo, w zwiazku z pojawieniem sie nieprawdziwych informacji szkodzacych firmie PPZ Kapka z siedziba w Tarnogrodzie, ktorych rozpowszechnianie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji, zwracamy sie z prosba o informowanie firmy o tego rodzaju czynach (tel. 84 6897888, biuro@kapkappz.pl)

 

Co to za informację, ma ktoś jakieś ploteczki ?


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    544

Mircze 1560-1600 brutto fast-chem nawozy według soboty saletra 200 zł drożeje polifioska krzem 250 zł drożej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908
4 minuty temu, jahooo napisał:

czyli od jutra nawozy znowu droższe o 500zł, bo tak to działa

tarcza antyputinowska z tego co słyszałem ma zapobiegać wzrostowi żywności , więc raczej bym się spodziewał obniżki zbóż a nie  podwyżki nawozów

raczej faktur za nawóz  nie trzeba będzie pokazywać , bo to by duże zamieszanie zrobiło , nawozu by brakło , a na dodatek nie można wymagać dokumentu jak wcześniej nie było informacji  żeby go gromadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3308

Też nie rozumiem o co w tym chodzi Mati mówi sobie , Kowalczyk mówi sobie że nawet 1500 do tony może wyjść , Niby potrafię rozgryźć nawet prawo pisane paragrafami ale teraz jestem zielony . Nie wiem o co chodzi . Kto komu ma płacić i za co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25227

O propagandę i obarczenie rolnika jako winnego inflacji. 

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercik9894    32
1 godzinę temu, stach12 napisał:

tarcza antyputinowska z tego co słyszałem ma zapobiegać wzrostowi żywności , więc raczej bym się spodziewał obniżki zbóż a nie  podwyżki nawozów

raczej faktur za nawóz  nie trzeba będzie pokazywać , bo to by duże zamieszanie zrobiło , nawozu by brakło , a na dodatek nie można wymagać dokumentu jak wcześniej nie było informacji  żeby go gromadzić

Widzę, że chyba ktoś nie ma faktury 😁albo wcale nie kupował nawozów i liczy na czysty ,,piniondz"

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1256
3 godziny temu, grys napisał:

A może dobrze żeby pszenica po 3tyś nawozypo 6  chleb był po 20 zł mięso po 50 może ludzie (przeważnie w mieście ) by sie ogarneli trochę bo już im sie w głowach poprzewracało ile żywności sie marnowało żadnego szacunku do jedzenia do rolnika wszystkim chlewnie śmierdzą to może jak trochę to społeczeństwo przegłodnieje to się ogarnie , Zdarzało sie że już miastowym mieszkającym na wsi przeszkadzał kurz i hałas podczas żniw to już chyba przesadza za dobrze i za łatwo się żyło jedzenia taniego pod dostatkiem mięsa mleka ziemniaki zboża warzyw za bezcen w bród trzeba było sie prosić żeby kloś kupił to teraz może będzie odwrotnie będą się prosić żeby im sprzedać. 

to tylko takie moje przemyślenia co do tej całej sytuacji

Jak przestaniemy marnotrawić żywność, to i prośby nie pomogą, żeby ktoś tę nadprodukcję kupił.


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
DamianRolnikSkup napisał:

cytuje:

PPZK KAPKA
Szanowni Panstwo, w zwiazku z pojawieniem sie nieprawdziwych informacji szkodzacych firmie PPZ Kapka z siedziba w Tarnogrodzie, ktorych rozpowszechnianie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji, zwracamy sie z prosba o informowanie firmy o tego rodzaju czynach (tel. 84 6897888, biuro@kapkappz.pl)

 

Co to za informację, ma ktoś jakieś ploteczki ?

Sporo rolników w mojej okokicy plotkuje na temat Kapki. Miesza z cenami. Potrafi urwać w tym samym dniu z ceny z drugiego kursu przy identycznych parametrach jak w pierwszym kursie. Ludzie odchodzą od niego i jadą do pobliskiej konkurencji gdzie nie ma problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
5 godzin temu, stach12 napisał:

na razie cena gazu pokazała po ile może być saletra

gaz poszedł 2x w górę a saletra 4 razy więc nie mi to nie wyjaśnia 

 

6 godzin temu, jan88 napisał:

każdy ma swój rozum i widzi co się dzieje wiec na ten moment 2000 tyś to nie tak dużo przy cenie saletry 6000 tyś....  inflacja jest ogromna i nic nie zapowiada że będzie taniej wiec w przyszłym roku cena może sięgać nawet 3000 tyś poza tym sprzedać tylko po to żeby mieć pieniądze to bez sensu w dzisiejszych czasach a jak ktoś ma więcej towaru to już musi spora inwestycję zrealizować żeby wydać te pieniądze bo w banku to tylko stracą wartość

 masz rację , tylko że większość z tych ludzi sprzedała/sprzeda taniej co widać na forum 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103
1 godzinę temu, marks50 napisał:

Też nie rozumiem o co w tym chodzi Mati mówi sobie , Kowalczyk mówi sobie że nawet 1500 do tony może wyjść , Niby potrafię rozgryźć nawet prawo pisane paragrafami ale teraz jestem zielony . Nie wiem o co chodzi . Kto komu ma płacić i za co ?

jak sypiesz tonę nawozu na 3ha to ci wyjdzie 1500 do tony, bo dofinansowanie z 3ha weźmiesz do tej tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Tak naprawdę to pewnie nawet ARiMR tego jeszcze nie wie i jak to przeliczyć , czego wymagać. Może się skończyć na szumie medialnym a skorzysta z tego albo nie wiele osób albo Ci co nie powinni.

 

Nie wiem co jest ale u Kowalczyka ruch jak nigdy i pryzma pszenicy na dworze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

Póki co to jeszcze Komisja Europejska musi wyrazić zgodę na dopłaty do nawozu.

Wczoraj dogadane troszkę pszenicy po 1600zł netto.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13
4 godziny temu, DamianRolnikSkup napisał:

cytuje:

PPZK KAPKA
Szanowni Panstwo, w zwiazku z pojawieniem sie nieprawdziwych informacji szkodzacych firmie PPZ Kapka z siedziba w Tarnogrodzie, ktorych rozpowszechnianie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji, zwracamy sie z prosba o informowanie firmy o tego rodzaju czynach (tel. 84 6897888, biuro@kapkappz.pl)

 

Co to za informację, ma ktoś jakieś ploteczki ?

ktoś puscił plotki na lubelszczyzne i podkarpacie ze Kapka jest nie wypłacalny(komornik nad nim siedzi) kogo z rolników znam to o tym mi mówił lub rozmawialiśmy . ALe to tylko plotki takze takie sprostowanie Kapka od siebie wydał i mozna dzwonic i zdementować te pogłoski osobiscie z nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    3932

Zawsze był najlepszym płatnikiem a w tym roku te SMS-y jakieś cieniutkie przychodzą na tle konkurencji , za paszową można więcej dostać  !

Edytowano przez Wicherek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103
49 minut temu, mf25 napisał:

ktoś puscił plotki na lubelszczyzne i podkarpacie ze Kapka jest nie wypłacalny(komornik nad nim siedzi) kogo z rolników znam to o tym mi mówił lub rozmawialiśmy . ALe to tylko plotki takze takie sprostowanie Kapka od siebie wydał i mozna dzwonic i zdementować te pogłoski osobiscie z nim

te plotki się znikąd nie wzieły, jakieś źródło tego jest, miał stawiac wielki elewator i młyn w Krasnymstawie, na razie wiatr hula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek123456    66
7 minut temu, jahooo napisał:

te plotki się znikąd nie wzieły, jakieś źródło tego jest, miał stawiac wielki elewator i młyn w Krasnymstawie, na razie wiatr hula

to proste - jeśli komuś nie zapłacił w terminie to niech napisze

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    310

Ja tam ostatnio w grudniu sprzedawałem i było tak jak zawsze do 30dni płatność była. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    416
4 godziny temu, marks50 napisał:

Też nie rozumiem o co w tym chodzi Mati mówi sobie , Kowalczyk mówi sobie że nawet 1500 do tony może wyjść , Niby potrafię rozgryźć nawet prawo pisane paragrafami ale teraz jestem zielony . Nie wiem o co chodzi . Kto komu ma płacić i za co ?

Jeśli  teraz  kupisz  tonę  saletry  po 4 tys/t   to  różnica w cenie  zakupu   rok  do  roku  wyniesie  ponad  dwa  tys   więc  hipotetycznie  jeśli  wysiejesz  tę  tonę  na  trzy  hektary  i  dostaniesz   500zł  zwrotu  do  hektara  to  wyjdzie  ci  1500zł  dopłaty  do  tej  tony   bo  taka kwota  zmieści  się  w  różnicy  ceny  rok  do  roku  .  Jeśli  kupiłeś  saletrę  we  wrześniu przykładowo  po  1800zł/t  to  różnica  w  cenie  zakupu  tony  nawozu   rok  do  roku  wyniesie   800zł   i  tyle   dostaniesz   zamiast  1500 zł  po  wysianiu  tej  tony  na  trzech  hektarach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    416
10 godzin temu, tomek73 napisał:

3 tyś za pszenicę to minimum w stosunku do ceny nawozu. 

Biorąc  pod  uwagę  tylko  ceny  nawozów  to  2000zł/t pszenicy   byłoby  OK  , przy  pięciu  tonach  z  hektara  po  starych  cenach  ze  żniw  mielibyśmy  około  4 tys  za  pszenicę  a  przy  dwóch  tysiącach dostalibyśmy  tysięcy  10   różnica  sześciu  tysięcy  pokryłaby  wzrost  ceny  nawozów  z  nawiązką  - niestety  zdrożały  nie tylko nawozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj