yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Tomek90    2265
2 minuty temu, Xion napisał:

Nawet tebu solo w dobrej dawce będzie dobre bo t1 potrzebne jest by go skrócić by wygodniej pozostałe zabiegi wykonywać. 

Rzepaku się nie skraca żeby nie wylegał czy był niższy! Nie takie zadanie tych funkcji regulujących. 

Zdrowy będzie stał i 2 metrowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
3 minuty temu, Xion napisał:

bo t1 potrzebne jest by go skrócić by wygodniej pozostałe zabiegi wykonywać.

A ja myślałem że T1 jest po to by chronić rośliny pod względem chorób, a efekt regulacji pokroju jest przy okazji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Jak zwał tak zwał piszemy o tebukonazolu co ja znam i wy też znacie ten fungicyd i inni też znają to za słowa nie łapcie bo dobrze wiecie o co chodzi. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

A komu to szkodzi. Tylko jakiś porządny kup, a nie po taniości. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
2 godziny temu, disel16v napisał:

WIekszość i tak sypie ile sypie a pisze duzo mniej... Jak tu ktoś napisał 700 kg saletry. Jak to wpisać zeby zmieścic sie w normach 😀😀?

Każdy Agronom ci powie że na pszenicę trzeba dać 700 kg saletry a na rzepak więcej .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

masz rację każdy agronom- sprzedawca  Ci to powie  żeby sprzedać nawozy  i na tobie zarobić 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
Dnia 4.01.2021 o 19:57, Zapracowany napisał:

Zdięcia uszkodzonego w mojej galerii , A tu że żniw. Nigdy nie kłamię bo po prostu nie muszę, ale skoro wiecie lepiej

20200725_185233.jpg

strip till? piękny pokrój

Dnia 4.01.2021 o 20:59, Xion napisał:

Nic mu nie jest po liściu upaliłeś uszkodzony to tak wygląda niektóre całkiem po mrozach się poprzewracały niektórym czuby poodlatywały tak przemroziło... 

IMG_20200419_090708.jpg

u mnie to samo było, susza kwietniowa, odrzucił prawie całkowicie rozgałęzienia, nie wykształcił, bo na glebie lekkiej, więdnął, żyto sie skręcało i jak to miało rosnąć? to był najgorszy rok odkąd uprawiam rzepak, wszystkie plagi egipskie, koniec marca mrozy po -7, kwiecień susza, przymrozki na pąki, suche porywisty wiatry, maj deszcze, przymrozki na kwiat potem przymrozki na młode łuszczyny i na koniec grad na zielone łuszczyny, zaczęły nasiona butwieć w łuszczynach, czerń krzyżowych itd a mrozy z marca i kwietnia porozrywały rzepak, powyginały 30% roslin zostało odciętych od asymilatów na 80%

2 godziny temu, Xerkses napisał:

Czy jest uzasadnienie ekonomiczne pryskać wiosną regulatorem wzrostu rzepaku na słabym stanowisku (gleba lekka V klasa ) , zamiast tego np. dać dobrą ochronę T2 ?

jak najbardziej, jak rzepak gęsty to wskazane, jak bardzo rzadki można odpuścić ogolnie litr tebu w dobrej fazie i zrobi robote

1 godzinę temu, Xion napisał:

D06 ma puźny stat i to jest plus bo nie odczuwa tak wiosennych przymrozków. Pierwszy raz jak siałem półkarły z Pioneera nie wiedziałem o co chodzi wszystkim w okolicy rzepaki bujały do góry a mój jeszcze siedział niemrawy. Puzniejszy start to mniejsza szansa uszkodzenia badyla przez mróz. Ale w ubiegłym sezonie mrozy mi D06 uszkodziły. Borem soki trzeba dobrze zagęścić. 

A co to takiego?? U mnie pola nie są przenawożenie to i nie kontrolują jak 2metry z fartucha saletry wysieje i kilka kopek gnoju widłami wytrzącham na hektar to wszystko :) A jak chcecie po 7t rzepaku kosić i 14t pszenicy i sypiecie po tonie to trzeba karać :)

z wczesnościami odmian zarówno rzepaku jak i pszenicy bym polemizował :) wszystko zalezy kiedy jakie ryzyko przyjdzie, w tym roku późny start teoretycznie pomógł by ominąć przymrozki wiosenne, wczesnio wiosenne ale za to u nas bardziej cierpiał by z powodu suszy kwietniowej, nie ma złotego środka, każdy rok jest inny, nigdy nie przewidzimy jak dobrać odmianę pod dany rok i warunki, a jak przewidziec co bedzie w maju, jaka odmianę wybrac aby uniknąć przymrozków majowych, suszy czerwcowej? a może kwietniowej juz? na jedno ryzyko może dobierzemy reszte chwycimy na barki niestety

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Proxy dlatego sieje się liniówki, masz stabilniejsze plonowanie. U mnie na liniówkach średnia 3.85 tony a miałem mróz -9 w kwietniu po 15 tydzień przymrozków oraz 13 maja śnieg z przymrozkiem, rok temu rzepak wyglądał cacy masy sporo a co z tego jak na hybrydach 3,4 wyszła średnia. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
4 godziny temu, disel16v napisał:

WIekszość i tak sypie ile sypie a pisze duzo mniej... Jak tu ktoś napisał 700 kg saletry. Jak to wpisać zeby zmieścic sie w normach 😀😀?

zrobić plan nawożenia i spokojnie można iść na 240kg N

1 godzinę temu, Mich9 napisał:

Proxy dlatego sieje się liniówki, masz stabilniejsze plonowanie. U mnie na liniówkach średnia 3.85 tony a miałem mróz -9 w kwietniu po 15 tydzień przymrozków oraz 13 maja śnieg z przymrozkiem, rok temu rzepak wyglądał cacy masy sporo a co z tego jak na hybrydach 3,4 wyszła średnia. 

u mnie na tych samych odmianach też rzepak plonował znacznie lepiej czyli to chyba woda zrobiła plon a nie odmiana :P

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

U mnie jedno pole i dwie odmiany, to samo nawożenie i ochrona. Plon 60kg lepszy na korzyść liniówki. Gdyby jeszcze przed żniwami handlowcy nie straszyli że braknie zapraw itp to poczekałbym z zamówieniem nasion i zamówiłbym samą liniówke, finalnie tak wyszło że mam obsiane wszystko mieszańcami.

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaXtzTS    22

A jakie jest ekonomiczne rozwiązanie na płatka jeśli rzepak jest na dziewiczej działce A raczej nie posypie  4 ton bo jest niska obsada w liniówce? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

ile da ci oszczędności to rozwiązanie ekonomiczne na płatka? 50zl. przy obecnych pogodach i tak ja zaczęłam stosować dwa zabiegi na łuszczyne. no i pryszczarek mocna presja co roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9
Dnia 4.01.2021 o 12:43, Kubawww napisał:

Pierwsza dawka 400 kg saletrosanu

Druga dawka 300 kg saletry

Takie plany:) 

jaki saletrosan 26 czy 30?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie co będzie lepsze na opadanie płatka pictor w dawce 0,5 l /ha czy protiokonazol 125g/ha + azoksystrobina 125g/ha ?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
32 minuty temu, mich18 napisał:

Panowie co będzie lepsze na opadanie płatka pictor w dawce 0,5 l /ha czy protiokonazol 125g/ha + azoksystrobina 125g/ha ?

Od dwóch lat stosuje pictora i jestem bardzo zadowolony bo robotę robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89
1 godzinę temu, Mich9 napisał:

Od dwóch lat stosuje pictora i jestem bardzo zadowolony bo robotę robi

a kiedy wykonujesz zabieg jak opadają pierwsze płatki czy trochę przeciągasz zabieg pictorem ? 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
Dnia 6.01.2021 o 17:16, koniu napisał:

U mnie jedno pole i dwie odmiany, to samo nawożenie i ochrona. Plon 60kg lepszy na korzyść liniówki. Gdyby jeszcze przed żniwami handlowcy nie straszyli że braknie zapraw itp to poczekałbym z zamówieniem nasion i zamówiłbym samą liniówke, finalnie tak wyszło że mam obsiane wszystko mieszańcami.

Ta liniowa , to jaka odmiana była ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
2 godziny temu, mich18 napisał:

Panowie co będzie lepsze na opadanie płatka pictor w dawce 0,5 l /ha czy protiokonazol 125g/ha + azoksystrobina 125g/ha ?

Pictor. Azoksystrobina średnio się sprawdza w rzepaku


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

czy stosuje ktoś sól potasowa wczesna wiosną w rzepaku

poszło u mnie 300 kg ultry 8 przedsiewnie i sie zastanawiam czy nie lekkich glebach nie podsypać ze 100 kg soli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89
27 minut temu, losktos napisał:

Pictor. Azoksystrobina średnio się sprawdza w rzepaku

dzięki za podpowiedz 

 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21
9 godzin temu, Jarek22B napisał:

czy stosuje ktoś sól potasowa wczesna wiosną w rzepaku

poszło u mnie 300 kg ultry 8 przedsiewnie i sie zastanawiam czy nie lekkich glebach nie podsypać ze 100 kg soli

Tak stosuje się ją na swoich glebach daje 400 polifoski 6 pod pług,styczeń /luty 150 soli i około 200 siarczanu magnezu posypowego później azot

Edytowano przez sybiuszek24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

siarczan magnezu z siarkopolu? ile azotu leci u Ciebie, jaki region kraju i gleby i jakie plony osiągasz  ?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842
15 godzin temu, fezoi napisał:

Ta liniowa , to jaka odmiana była ?

Liniówka Es Scarlett. Mieszaniec Dk Extime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj