yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sybiuszek24    21
29 minut temu, proxy8441 napisał:

siarczan magnezu z siarkopolu? ile azotu leci u Ciebie, jaki region kraju i gleby i jakie plony osiągasz  ?

Tak z siarkopolu azotu około 450l na ha rsm 32 wiosną. Po żniwach na próbę 80 l poszło na ściernie i wymieszane. Zobacze efekt w żniwa. Gleby od 4 do 6 klasy A rzepak siany na 4 miejscami 5 klasie a plony zależy raz i 2,5 wyszło a tak to jak jest okolice 3.5  kokosów jakiś tam nie ma ale nie ma co narzekać zawsze może być lepiej lub też gorzej. W tym roku takie nawożenie wcześnie troszkę inaczej było cały czas nauka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
losktos napisał:

2 godziny temu, mich18 napisał:

Panowie co będzie lepsze na opadanie płatka pictor w dawce 0,5 l /ha czy protiokonazol 125g/ha + azoksystrobina 125g/ha ?

Pictor. Azoksystrobina średnio się sprawdza w rzepaku

Miałem u siebie w zeszłym roku porównanie na 2 ha. kawałku. Połowa (3 ścieżki) azoksystrobina 175g. + tebukonazol 175g. Druga połowa Propulse 1,1l. Różnicy jakiejkolwiek brak. Kolega handlujący nawozami i chemią, 3 krotnie lustrował ten rzepak i niezbyt chętnie, ale przyznał że różnic w skuteczności i w długości działania (początek dojrzewania) nie widzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

Jak tam u was pogody ? 

Łódzkie  zapowiadają-16 w nocy z piatku na sobote lezy 8 cm śniegu wystarczy? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jak jest śnieg to chyba sporo rzepak wytrzyma.

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
20 minut temu, Kubawww napisał:

Jak tam u was pogody ? 

Łódzkie  zapowiadają-16 w nocy z piatku na sobote lezy 8 cm śniegu wystarczy? 🤔

Kilka lat temu było u nas ponad 25stopni mrozu i 5 cm śniegu i rzepaki wytrzymały, ale to była jedna noc i bez wiatru. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

No bo co to za zima jak mrozu ni ma. Ja przy samej granicy to najbardziej odczuje. Jak wiatru nie będzie to rośliny przezimują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 minutę temu, Andpol napisał:

No bo co to za zima jak mrozu ni ma. Ja przy samej granicy to najbardziej odczuje. Jak wiatru nie będzie to rośliny przezimują.

Snieg ma być wiec powinno byc dobrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1993michal    14

panowie będzie coś z rzepaku który obskubaly sarny ?? mam 3 ha w kilku działkach i liście obgryzione do zera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 minutę temu, 1993michal napisał:

panowie będzie coś z rzepaku który obskubaly sarny ?? mam 3 ha w kilku działkach i liście obgryzione do zera

Jak korzen nie naruszony to się zregeneruje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

u nas śniegu troszkę jest, ale póki co prognozy na -10 więc jak na razie spokój, poza tym ubezpieczony.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
9 minut temu, Kubawww napisał:

Jak korzen nie naruszony to się zregeneruje 

Ja na swój rzepak nie chodzę żeby się nie denerwować. W ubiegłym sezonie poprzeczniaka zjadły do zera korzeń był odbił ale nic z niego nie było ale jak go tylko trochę podskubią to powinno być dobrze jak nie wymarznie wiosna to zweryfikuje. Też mam ubezpieczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26
15 minut temu, yacenty napisał:

u nas śniegu troszkę jest, ale póki co prognozy na -10 więc jak na razie spokój, poza tym ubezpieczony.

Jeśli wymarznie cała obsada to jakiej kwoty z hektara możesz się spodziewać z odszkodowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
19 minut temu, yacenty napisał:

u nas śniegu troszkę jest, ale póki co prognozy na -10 więc jak na razie spokój, poza tym ubezpieczony.

Nie ubezpieczalem i -16 na pogodach snieg jest ok. 8 cm, ale czy to wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Człowieku, przestań już biadolić z tym wymarzaniem ! Albo nie wiesz ile to jest 8 cm pokrywy śnieżnej, albo jaki to mróz ok. - 15. No chyba że rzepak ma wyniesiony stożek na 10 cm nad powierzchnię gleby 😋 Starzy rolnicy dawniej nie dysponowali takimi technologiami jak my dzisiaj, a sraczek nie mieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

A ja zrzut łosia dzisiaj znalazłem w rzepaku. Jakieś pobojowisko i Łopata 4,6kg z pięcioma rozgałęzieniami:) Zdeptali to chociaż za szkody coś zostawili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
35 minut temu, Xion napisał:

A ja zrzut łosia dzisiaj znalazłem w rzepaku. Jakieś pobojowisko i Łopata 4,6kg z pięcioma rozgałęzieniami:) Zdeptali to chociaż za szkody coś zostawili.

Ile takie cacko losie warte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj