yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Xion    86

Za takie duże liczę ze dwie stówy wziąść ale robi wrażenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207
2 godziny temu, yacenty napisał:

u nas śniegu troszkę jest, ale póki co prognozy na -10 więc jak na razie spokój, poza tym ubezpieczony.

jak zglosisz szkode ze mroz ci wybil i znajda jedna smietke to nic z tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40

Czym można zastąpić proteusa na opadanie płatka? Środek ten jak wiadomo wycofany. Gdzieś ktoś napisał że inazuma jest w miarę dobrym rozwiązaniem, co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 minutę temu, Andpol napisał:

Inazume 3 sezon stosował będę.

Inazuma nie daje rady na duzy nalot sąsiad mi mówił 

Dziala dobrze interwencyjnie i na początku nalotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
3 minuty temu, Andpol napisał:

Inazume 3 sezon stosował będę.

Dwa razy w tygodniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
4 minuty temu, galan99 napisał:

Dwa razy w tygodniu .

jak tak czesto pryskasz rzepak to czemu nie.

Ja Inazume stosuje dwa razy w rzepaku, raz jesienią, raz wiosną z caryxem, na płatka idzie mospilan i ostatnie lata było ok


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, yacenty napisał:

jak tak czesto pryskasz rzepak to czemu nie.

Ja Inazume stosuje dwa razy w rzepaku, raz jesienią, raz wiosną z caryxem, na płatka idzie mospilan i ostatnie lata było ok

Czyli każdy zabieg z udziałem Acetamiprydu - prawdziwy powód do dumy i chwalenia się tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

ale co złego skoro działa? Chyba lepiej Acetamipryd niż Chloropyrifos


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40

A mospilan czasami nie wchodzi w skład inazumy? Jeżeli tak to inazuma powinna być lepsza, poprawcie mnie jeżeli się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie dwa lata i będzie jak z myszami, święty Boże nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
1 godzinę temu, suffeks napisał:

jak zglosisz szkode ze mroz ci wybil i znajda jedna smietke to nic z tego :)

To szkoda ubezpieczać przy obecnie dozwolonych insektycydach. Można ograniczyć populację śmietki, ale nie zwalczyć ją całkowicie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86
2 godziny temu, yacenty napisał:

ale co złego skoro działa? Chyba lepiej Acetamipryd niż Chloropyrifos

Chloropyrifos był dobry i tani ostatnio tylko w temperaturę trzeba było się wstrzelić. A Acetamipryd jest drogi i to takie gówno że trzeba większe dawki niż podane stosować by był skuteczny. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Imidachlopryd wszędzie stosują tylko unnia zakazuje. Bayern Gaucho 600fs zaprawę robi na rynki wschodnie i do wszystkiego dolewają przy zaprawianiu od robaka nawet jęczmień od mszycy. 

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
3 godziny temu, casefarmer napisał:

A mospilan czasami nie wchodzi w skład inazumy? Jeżeli tak to inazuma powinna być lepsza, poprawcie mnie jeżeli się mylę.

Mospilan to nazwa środka podobnie jak Inazuma to też nazwa środka. Acetamipiryd jako substancja chemiczna wchodzi w skład Inazumy zaraz obok lambda-cyhalotryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
JanKrzysztof napisał:

17 minut temu, mraukot napisał:

A imidachlopryd ?

Do odstrzału w UE.

Były wogóle jakieś zarej. insektycydy do oprysków rzepaku tą s.cz., czy tylko zaprawy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
39 minut temu, mraukot napisał:

Były wogóle jakieś zarej. insektycydy do oprysków rzepaku tą s.cz., czy tylko zaprawy ?

Janus Forte 280 FS albo Montur Forte 230 FS chyba miał rejestrację 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40

A miał ktoś z was kontrolę na pozostałość zakazanych śor w roślinach lub nasionach? Bo zapewne nie jeden ma zapasy na kilka sezonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23
7 godzin temu, casefarmer napisał:

A miał ktoś z was kontrolę na pozostałość zakazanych śor w roślinach lub nasionach? Bo zapewne nie jeden ma zapasy na kilka sezonów.

Ja mialem kontrole na pozostalosci w zbozu. Pobierali klosy do badania. Z piorinu mowili ze coraz wiecej ma byc tych kontroli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

czym teraz szkodniki skutecznie zwalczać w rzepaku jak wycofali dwa najskuteczniejsze środki (proteus i srodki na bazie chloropiryfosu )?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj