yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

yacenty    3887

zaprzestać uprawy rzepaku :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
10 godzin temu, casefarmer napisał:

A miał ktoś z was kontrolę na pozostałość zakazanych śor w roślinach lub nasionach? Bo zapewne nie jeden ma zapasy na kilka sezonów.

kontrole z PIORiN na pozostałości odbywają się systematycznie, głównie z nasion roślin bądz organów generatywnych typu kłosy


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
53 minuty temu, matek89121 napisał:

czym teraz szkodniki skutecznie zwalczać w rzepaku jak wycofali dwa najskuteczniejsze środki (proteus i srodki na bazie chloropiryfosu )?

Powiem ci tak Unia planuje redukcję biopaliw żeby nie było że rzepak tani to wycofali środki do ochrony przed szkodnikami i tak samo z zaprawami że by bardzo zredukować uprawę rzepaku w Polsce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
yacenty napisał:

zaprzestać uprawy rzepaku :)

Właśnie do tego "możni tego świata" dążą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, matek89121 napisał:

czym teraz szkodniki skutecznie zwalczać w rzepaku jak wycofali dwa najskuteczniejsze środki (proteus i srodki na bazie chloropiryfosu )?

Jeszcze można kupić, szukaj na fb np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Nie dawałem Chloropyrifosu na jesień i jakoś tragedi niema, zaprawa widocznie dała rady i polopirynka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17
mraukot napisał:

losktos napisał:

2 godziny temu, mich18 napisał:

Panowie co będzie lepsze na opadanie płatka pictor w dawce 0,5 l /ha czy protiokonazol 125g/ha + azoksystrobina 125g/ha ?

Pictor. Azoksystrobina średnio się sprawdza w rzepaku

Miałem u siebie w zeszłym roku porównanie na 2 ha. kawałku. Połowa (3 ścieżki) azoksystrobina 175g. + tebukonazol 175g. Druga połowa Propulse 1,1l. Różnicy jakiejkolwiek brak. Kolega handlujący nawozami i chemią, 3 krotnie lustrował ten rzepak i niezbyt chętnie, ale przyznał że różnic w skuteczności i w długości działania (początek dojrzewania) nie widzi..

A ja się z tym nie zgodzę ja opryskalem na opadanie płatka Kierem ( azoksystrobina, difenkonazol, tebukonazol) A sąsiad obok Propulse mój rzepak czarnial w oczach A sąsiada rzepak do końca miał piękny kolor, A czym ewentualnie wjeżdżać na zieloną łuszczyne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Invigo to dość nowa firma córka chemirolu i jest wiele ich produktów które nie do końca działają tak jak powinny. Zdążają się takie które nie działają kiepsko działają czy robią przypalenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

No to prawda zgodzę się z tym i napewno rezygnuje z tej firmy, Kier wychodzi w cenie Pictora więc wybór jest już teraz prosty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

w top agrarze szczegółowo był ten zabieg opisany kiedys chyba kwietniowy z 3lata temu, zwyżka plonu była istotna ale ryzyko zdajesie przypalenia tzn były tam różne stężenia z tego co pamietam

 

co do Pictora też bedzie próba u mnie w tym roku, na rzepaku nie ma co oszczędzać i trzeba pogodzic się z tym że jest to kosztochłonna uprawa, 100kg nasion to w zniwa 180zł a teraz nawet pod 200zł także czasami 50zł na jednym zabiegu może uczynić sporą kwotę in plus, w tym roku rzepak strasznie chorował przynajmniej w regionach, w których ucierpiał z powodu suszy i przymrozków końcem marca, w kwietniu i maju a także przez grad na zieloną łuszczynę, w tym roku u mnie był horror w tym gatunku

co do Proteusa to czy on taki skuteczny? kiedyś jechałem nim na żółty pąk to słodyszek dalej żerował, od tamtej pory się zniechęciłem do niego

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

jeśli chodzi o te przypalenia to nawet lepiej  jak upali na koniec  kwitnienia kwiatki  które i tak nie zdąża wydać plonu ,przynajmniej  plantacja równiej dojdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
11 godzin temu, proxy8441 napisał:

kontrole z PIORiN na pozostałości odbywają się systematycznie, głównie z nasion roślin bądz organów generatywnych typu kłosy

Jesteś w jakimś pakiecie ze ci często badają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 11.01.2021 o 10:23, yacenty napisał:

zaprzestać uprawy rzepaku :)

ba jakis płodozmian trzeba robic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Zaprzestać nie ale ograniczyć uprawę.A nie jak u nas większość ludzi Rzepak-pszenica-rzepak-pszenica.A potrafią nawet zostawiac samosiejki.

A później placz że grzyb wpierniczył i nawet 3 tony nie uleciało.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Rzepak i pszenica tak na zmianę przez 3 lata i koniec rzepaku na kilka lat bo koszta przekroczą dochód uprawy tak się nie da rzepaku uprawiać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj