yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koordynator    41

A nie odchwaszczony jeszcze rzepak siany 07.09 4-6 liści mogę jechać nawigator 0,2+ metazanex 1,5l w tych temperaturach ( w nocy 0), czy czekać na ocieplenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Jak to może być 14 nad ranem🤔

Tak jak w ciapku możesz mieć komfort i wygode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja myślę na jutro o caryx plus bor. Dzisiaj w nocy 1 z soboty na niedzielę 1. Przymrozku nie powinno być. Po niedzieli widze znowu deszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
41 minut temu, MarcinNH napisał:

Tak jak w ciapku możesz mieć komfort i wygode

Naucz sie przecinków stawiać, a nikt się czepiać nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29
54 minuty temu, koordynator napisał:

A nie odchwaszczony jeszcze rzepak siany 07.09 4-6 liści mogę jechać nawigator 0,2+ metazanex 1,5l w tych temperaturach ( w nocy 0), czy czekać na ocieplenie.

Robiłeś już 0.2 navi? Żebyś nie poprawiał wiosna 

13 minut temu, hubertuss napisał:

Ja myślę na jutro o caryx plus bor. Dzisiaj w nocy 1 z soboty na niedzielę 1. Przymrozku nie powinno być. Po niedzieli widze znowu deszcze.

Niska temperatura, ryzykant jesteś 😮

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Dla navigatora średnia dobowa temperatura min 8 stopni i minimalna temp przez 6 dni po zabiegu nie mniej niż 5 stopni bodajże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
2 godziny temu, disel16v napisał:

Robiłeś już 0.2 navi? Żebyś nie poprawiał wiosna 

Niska temperatura, ryzykant jesteś 😮

Ryzykant nie ryzykant. Co robić. Przyszły tydzień jak nie dalej to deszcze i wiatry. Czekac jeszcze tydzień czy dwa to już sensu nie ma ta regulacja. Zobaczę może będę pryskał w niedziele. Od poniedziałku deszcze to może przymrozku nie bedzie z niedzieli na poniedziałek czy jego ryzyka. Na etykiecie caryx u nic nie ma o przymrozkach czy minimalnych temperaturach podczas oprysku. Ale rozumie się, że lepiej przed przymrozkiem nie pryskać. U mnie w niedziele rano 1 pokazują przez godzinę lub dwie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
9 minut temu, Bartoszek_xd napisał:

jak mróz łapnie zabieg to nam spali bo roślina osłabiona czy poprostu nie zadziała?

Nie pryska się jak ma być mróz, takim bogatym to nawozy przy tej cenie nie sttszane. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
1 godzinę temu, daro189 napisał:

Caryx od 5 stopni.

Navigator w takie zimno tylko w dawce 0.4 plus adiuwant

Możesz wytłumaczyć jakim sposobem od 5 stopni skoro zawiera triazol, gdzie temp. minimalna to 10 stopni a najlepiej 12?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Bo chlorek mepikwatu działa od 5.

Taki myk handlowy.

Poza tym caryx bardzo szybko się wchłania i działa wolniej ,ale jednak działa.

Najlepiej pryskać z rana i nie będzie problemów z działaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

To tylko zabieg handlowy i nic więcej, jak chcesz aby fungicydy zadziałał to potrzeba temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, Kubawww napisał:

Naucz sie przecinków stawiać, a nikt się czepiać nie będzie 

Przecież tu Polska inteligencja na forum, mistrzowie ekonomii o rynku nawozów wiedzą wszystko a domyślić się i oddzielić dwie części zdania nie dają rady.

Naucz się przecinków stawiać to też bardzo gramatycznie. Hipokryta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    67

Ja czekam z regulatorem/grzybówką. Jak nie wiatr to deszcz. A teraz w niedzielę -1 st. straszą w nocy. Późno sianym ale teraz fajnie poszedł po deszczu. Aż za fajnie 😉. Ale co zrobię? Nie mam wpływu na pogodę. Nie przykryję pola namiotem. Uczę się rzepaku. Ale szkoda, że na swoich błędach. Mogłem przyspieszyć odchwaszczanie. 

Ja na tym forum już na gramatykę nie zważam. Nie jest to konieczne😉. Ale interpunkcję to trzaby jaką taką zachować. Bo nic niekiedy nie można zrozumieć. 

Edytowano przez ciaastus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Teraz nie będzie tak pędził a zabieg za tydzień wykonasz a raczej wykonamy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

A jest jakaś opcja poprawki dwulisciennych jeszcze jesienią? 
 

0,25l Navigatora + 1,5l metazachloru prawdopodobnie puści mi taszniki. Poskręcalo je trochę ale ciagle mocno zielone mimo ze od zabiegu już pewnie ze trzy tygodnie. 
Wiosenne herbicydy oparte na chlopyralidzie nie biorą tego dziadostwa. 
 

Nie wiem co z tym Navigatorem bo już drugi rok to samo. Zawsze czyściło ładnie mimo oprysków w późniejszej fazie a teraz zostawia kolejny raz ten tasznik. Damn.. 

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Pewnie tak zrobie ale miejscami jest go na prawdę grubo. 
 

Zdaje się podczas zbioru wywiewa go z kombajnu wiec nie leci do zbiornika. 
Tylko teraz rzepak mam dosyć rzadki wiec konkurencja dla chwastów słaba i będą się panoszyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

taszniki i tobolki sa pusczane przez navigator metazanex.  Mowi sie ze zwiekszenie dawki metazanexu pomaga....      ale u mnie to loteria

nie wiem czy bardziej wczesny zabieg nie bierze skuteczniej tego dziadostwa niz zwiekszenie dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29
47 minut temu, masa24 napisał:

taszniki i tobolki sa pusczane przez navigator metazanex.  Mowi sie ze zwiekszenie dawki metazanexu pomaga....      ale u mnie to loteria

nie wiem czy bardziej wczesny zabieg nie bierze skuteczniej tego dziadostwa niz zwiekszenie dawki

A na który liść czekasz? I jaka dawka idzie finalnie? 

Wiecie może który że szkodników w ten sposób uszkadza roślinę? 

Pierwszy sezon to mam. Nigdy nie było problemu ze ślimakami jeśli to jest wasz typ. Tak z ciekawości bo mało jest takich roślin. Kazda u której korzeń trzyma się na takiej nitce jest cała fioletowa 😏

IMG_20211008_112429.jpg

Edytowano przez disel16v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
1 godzinę temu, masa24 napisał:

taszniki i tobolki sa pusczane przez navigator metazanex.  Mowi sie ze zwiekszenie dawki metazanexu pomaga....      ale u mnie to loteria

nie wiem czy bardziej wczesny zabieg nie bierze skuteczniej tego dziadostwa niz zwiekszenie dawki

Trzeba było robić po procamowsku pendimetalina z metazachlorem na glebe i navigator na 2 liść i tasznikow jak i tobolkow brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj