yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

kibix    284
48 minut temu, miwigos napisał:

Czyli za rok w Polsce nie będzie nadmiaru rzepaku ,nawet prawie pewne że już nigdy nie będzie nadmiaru

 Jak się pojedzie na skup w żniwa i tak każdy powie ze skosił minimum 4 tony.

Jest dobra cena na dzień dzisiejszy. Złożyło się tak że ludzie mają pierwszy raz rzepaki a jest ponad przeciętna aktywność śmietki. Brak zapraw. Praktycznie nie widać naczyń żółtych na rzepakach. 

Będzie piękna Polska jesień na rzepakach. Ładne zdjęcia będą wychodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monstrer    25
2 minuty temu, Hubert10624 napisał:

Panowie na pchełke wystarczy jakiś cyperkill czy lepiej wziąć inazume?

Proszę o potwierdzenie czy się nie mylę. Bo prowadzę na prywatnym "polu" dyskusję.

Wg mnie szkoda INAZUMY na pchełkę bo w tym środku tylko lambda-cyhalotryna (związek z grupy pyretroidów) zwalcza pchełkę a to nic innego jak KARATE ZONE.

Ja osobiście zastosowałem deltametrynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    25
8 minut temu, monstrer napisał:

Proszę o potwierdzenie czy się nie mylę. Bo prowadzę na prywatnym "polu" dyskusję.

Wg mnie szkoda INAZUMY na pchełkę bo w tym środku tylko lambda-cyhalotryna (związek z grupy pyretroidów) zwalcza pchełkę a to nic innego jak KARATE ZONE.

Ja osobiście zastosowałem deltametrynę.

Ciekawa dyskusja, dziękuję za sugestię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monstrer    25
4 minuty temu, Hubert10624 napisał:

Ciekawa dyskusja, dziękuję za sugestię

Nic złośliwego!!! Po prostu wymiana zdań.

Proszę o wypowiedz guru tego forum.... bez złośliwości Tomek90 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Ludzie naiwni myślą że saletra podgoni w październiku, można dać jak mocny rzepak głoduje, ale nie taka nędza. RZEPAK to nie pszenica że z szpilki zrobisz dywanik na wiosnę. Niektórzy muszą dobrze się przejechać żeby zrozumieć jak i kiedy siać żeby nie narażać się na takie koszta jak przesiewanie. Sam sialem po 20 sierpnia i nie jest to rzepak taki co zawsze mam jak sieje w swoim terminie czyli 12-18 sierpień. Niby niewiele dni a jednak taka różnica. 

Strasznie generalizujesz. Jeśli do mnie pijesz to w moim regionie po 15 sierpnia cały czas lało przez co część siewów przesunęła się na początek września, a te wcześniej zasiane zaklepało. Później znowu padało i było zimno. Przez to wszystko rzepak bardzo wolno rośnie, kapujesz? Więc jeśli jeszcze mogę zrobić coś oprócz kasacji to chyba tylko gonić odżywkami i saletrą, dlatego zapytałem. Dobrze, że u Ciebie wszystko jest zawsze pięknie i idealnie. I mam porównanie z ubiegłego roku, rzepak z początku września zdążył się wystarczająco rozwinąć przed zimą i sypał nie gorzej niż sierpniowe. Ten rok jest mokry i zimny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    25
4 minuty temu, monstrer napisał:

Nic złośliwego!!! Po prostu wymiana zdań.

Proszę o wypowiedz guru tego forum.... bez złośliwości Tomek90 

 

No dokładnie tak to zrozumiałem :D

Są jakieś skutki uboczne łączenia zabiegu na jednoliścienne i zabiegu na robaczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

Pytanie troszke z innej beczki, wam też nie odrywa się plomba z zakrętki Na produktach firmy Basf? U Mnie mszystkie plomby zostały przy zakrętkach zamiast na szyjce butelki czy to w caryxsie czy butisanie. Pytanie czy to jakiś ,,przekręt" czy wada Produkcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Uziu92 napisał:

panowie jakimi środkami zrobić regulacje i jaka dawka ?

Daj 1 l caryx bo ty masz duży rzepak.

40 minut temu, monstrer napisał:

Nic złośliwego!!! Po prostu wymiana zdań.

Proszę o wypowiedz guru tego forum.... bez złośliwości Tomek90 

Guru! O ku..a nie wiedziałem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
55 minut temu, monstrer napisał:

Proszę o potwierdzenie czy się nie mylę. Bo prowadzę na prywatnym "polu" dyskusję.

Wg mnie szkoda INAZUMY na pchełkę bo w tym środku tylko lambda-cyhalotryna (związek z grupy pyretroidów) zwalcza pchełkę a to nic innego jak KARATE ZONE.

Ja osobiście zastosowałem deltametrynę.

Inazuma tyle lepsza że działa coś tam w środku, ale jeśli chodzi o samą muchówkę to bez różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206
Uziu92 napisał:

a caryx + tebu moze być ? tebukonazol mi został z wiosny.

Może być

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Uziu92 napisał:

a caryx + tebu moze być ? tebukonazol mi został z wiosny.

Może być też tak robiłem, ale dużego rzepaku nie zatrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

dałbym 0,7 + 0,7 za mało czy za bogato  ? Można sam caryx ale chcę ten tebu przed zimą wypryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

wczoraj leciałem klasycznie 0.8+0.8


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monstrer    25

 

2 minuty temu, Zapracowany napisał:

Inazuma tyle lepsza że działa coś tam w środku, ale jeśli chodzi o samą muchówkę to bez różnicy.

no właśnie 'coś tam'  daj jakieś potwierdzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

u mnie nie wiem kiedy uda się wyjechać, wczoraj skończyłem jednoliscienne wieczorem bo w dzien wiało trochę, dziś juz cały dzien daje, teraz też wieje mocno, ciepło jest ale ten wiatr, ma tak wiać jeszcze jutro i czwartek , a weekend mocniejsze ochłodzenie, rankami przymrozki moga być, także wyjazd raczej po niedzieli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, yacenty napisał:

wczoraj leciałem klasycznie 0.8+0.8

Bez urazy ale masz mniejszego niż Uziu. 

1 minutę temu, monstrer napisał:

 

no właśnie 'coś tam'  daj jakieś potwierdzenie

Czego oczekujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
3 minuty temu, Zapracowany napisał:

Bez urazy ale masz mniejszego niż Uziu. 

ale chce zeby był grubszy :P

  • Haha 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Uziu92 napisał:

u mnie nie wiem kiedy uda się wyjechać, wczoraj skończyłem jednoliscienne wieczorem bo w dzien wiało trochę, dziś juz cały dzien daje, teraz też wieje mocno, ciepło jest ale ten wiatr, ma tak wiać jeszcze jutro i czwartek , a weekend mocniejsze ochłodzenie, rankami przymrozki moga być, także wyjazd raczej po niedzieli....

Jak nie będzie 12 stopni to tym bardziej sam caryx i czym szybciej tym lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1955

Uziu nigdy nie miał rzepaku + oporowo podkładu pieczarkowego, to rzepak będzie we wrześniu kosił. Yacenty nie podskoczy. ;)  

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886
2 minuty temu, Zapracowany napisał:

Jak nie będzie 12 stopni to tym bardziej sam caryx i czym szybciej tym lepiej

noo tylko że jak tak wieje to  ten caryx będzie wszędzie tylko nie na moim rzepaku :D

2 minuty temu, JanKrzysztof napisał:

Uziu nigdy nie miał rzepaku + oporowo podkładu pieczarkowego, to rzepak będzie we wrześniu kosił. Yacenty nie podskoczy. ;)  

no nie wiem co to wyjdzie, puki co rośnie, robale i ślimaki go oszczędziły narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

zamowiony tebukonazol w formulacji EW, deltametryna i dr green bororowy. rzepak ma średnio 3 liście do 4 w porywach. regulacja pojdzie samym tebu w dawce 0.67l na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

U mnie dziś 25 stopni a jutro ma być 12 :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj