sumek666

Ceny gruntów rolnych

Polecane posty

Agrest    25637

Tydzień  temu 3,58 klasa 3a, działka regularna że starym sądem do karczowania po 61,5. Najdroższy zakup za ha  w życiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169
16 minut temu, Agrest napisał:

Tydzień  temu 3,58 klasa 3a, działka regularna że starym sądem do karczowania po 61,5. Najdroższy zakup za ha  w życiu

Może i najdroższy zakup w życiu ale jeśli pieniądze miałyby leżeć bezproduktywnie na koncie i tracić na wartości to warto. Z resztą obserwując Twoje poczynania i zdjęcia na af raczej decyzja przemyślana. Pozdrawiam.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5035
59 minut temu, Agrest napisał:

Tydzień  temu 3,58 klasa 3a, działka regularna że starym sądem do karczowania po 61,5. Najdroższy zakup za ha  w życiu

To nie jest zła cena za tą klasę. 270 w tym roku dałem za 4.6, i to kompletnej mozaiki. Od klasy 5 do 3 na jednej działce. Do tego jeszcze o kształcie nieregularnym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5035

Jakby nie była zaniedbana to 3a da plon jak się prawidłowo zadba o plantacje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    907

Wstępnie dogadane 3a, 0,86 ha obok naszego za 35k. Ostatnie zakupy tak się zawierały 35-45 za ha klasy 2-3. Ale było i 150 za 1,5 ha z budynkami

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Za budynkami szwagier kupił 26 lat temu jak ziemia kosztowała 20 tyś  wtedy to dał 100 tyś dobry hektar kupił, żeby mógł się rozbudować , wcześniej do stodoły cofał z podwórka , bo metr za stodołą było sąsiada pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637
1 godzinę temu, Leszy napisał:

To nie jest zła cena za tą klasę. 270 w tym roku dałem za 4.6, i to kompletnej mozaiki. Od klasy 5 do 3 na jednej działce. Do tego jeszcze o kształcie nieregularnym. 

Nie będę płakał bo działka około 98x 360m równa, ponad 5ha przeliczeniowych wzdłuż asfaltu 3,5km od domu.

Kupiona za nadwyżkę budżetową więc nie boli. 

Ale z perspektywy sytuacji na rynku to jest bardzo drogo, a patrząc na to co się u nas kroi ze względu na politykę proukraińską to zakup horendalnie drogi a w wypadku kredytu nawet bezzasadny.

Do tego niskie dopłaty bezpośrednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
55 minut temu, Agrest napisał:

Nie będę płakał bo działka około 98x 360m równa, ponad 5ha przeliczeniowych wzdłuż asfaltu 3,5km od domu.

Kupiona za nadwyżkę budżetową więc nie boli. 

Ale z perspektywy sytuacji na rynku to jest bardzo drogo, a patrząc na to co się u nas kroi ze względu na politykę proukraińską to zakup horendalnie drogi a w wypadku kredytu nawet bezzasadny.

Do tego niskie dopłaty bezpośrednie.

Czemu w ogóle likwidowales te wiśnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Wiśnie tam to dziadostwo. Większość jabłoni. Mogły zostać ale jak mam ekipę do cięcia płacić to i sensu ekonomicznego uprawy nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Wiśnie tam to dziadostwo. Większość jabłoni. Mogły zostać ale jak mam ekipę do cięcia płacić to i sensu ekonomicznego uprawy nie będzie.

Nie masz nikogo w okolicy z listwą?

5lat temu przechwycilem hektar 15 letniej łutówki na ptasiej, po dwuletnim zaniedbaniu. Tnę tylko suche i na przejazd, raz przez ten czas skracalem czuby.

Teraz mam możliwość to listwą.

Nie wyglądała ta wisnia po przejęciu(teraz nie wiele lepiej)mimo to przez ten czas mniej niż 12 ton nie miałem(w zeszłym 15).

Wiśnia ostanie lata ma ceny wcale nie najgorsze. Można było niewielkim kosztem ocenić choć przez rok ekonomikę tych twoich wiśni. Jakoś zboże super nie płaci by było alternatywą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ViveN    18
Dnia 13.10.2023 o 10:58, Agrest napisał:

Nie będę płakał bo działka około 98x 360m równa, ponad 5ha przeliczeniowych wzdłuż asfaltu 3,5km od domu.

Kupiona za nadwyżkę budżetową więc nie boli. 

Ale z perspektywy sytuacji na rynku to jest bardzo drogo, a patrząc na to co się u nas kroi ze względu na politykę proukraińską to zakup horendalnie drogi a w wypadku kredytu nawet bezzasadny.

Do tego niskie dopłaty bezpośrednie.

U nas było 5.6ha za 220 tys ale spasowałem klasa głównie VI reszta to V i trochę IV gleba mocno zaniedbana i jakoś nie miałem ochoty 3 lata z tym walczyć żeby coś tam sadzić. Ogólnie wszystko co kupuje w pierwszym roku nie ma uprawy żeby wyszła na 0, trzeba by po zakupie z 2 lata robić tylko wapno i poplony ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

O tym z drzewami od strony krajówki mówisz?  Między Tobą a Radkiem?

Jest jeszcze ogłoszenie o ziemi u Was i na kadłubku po 70tys🤣. Na Kadłubku to chociaż mocna 3 klasa i ładna działka, u Was kiszka długa wąska

No i jeszcze od mojego  szwagra możesz kupić😁 Musiałem ja to obsiać bo drugi szwagier nie chce się w zboża bawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ViveN    18
Przed chwilą, Agrest napisał:

O tym z drzewami od strony krajówki mówisz?  Między Tobą a Radkiem?

Jest jeszcze ogłoszenie o ziemi u Was i na kadłubku po 70tys🤣. Na Kadłubku to chociaż mocna 3 klasa i ładna działka, u Was kiszka długa wąska

Nie, to akurat było fajne pole i Radek je kupił bo miał przez miedze to się nawet nie dotykałem do tematu. Mówię o działce po przeciwnej stronie drogi tak 400m przede na jadąc od Ciebie. słabe stanowisko pod porzeczki (ogólnie moja wieś to słabe miejsce po sadownictwo, co roku straty mrozowe) wole kupować ziemie w pasie od Helenowa do Czekarzewic tam zawsze dużo mniejsze straty i lepsze plony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

To szwagrowe lux pole ale dla mnie za daleko. Ponad 50m szerokie.  Choć kilka lat temu zamierzałem je kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Nie ma. Bo wszystko daleko.

Jest 12ha sadu ale z budynkami i że 20km będzie. Jest 6,5ha ale z budynkami ale dużo budynków i cenę nabijają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ViveN    18
10 minut temu, Agrest napisał:

To szwagrowe lux pole ale dla mnie za daleko. Ponad 50m szerokie.  Choć kilka lat temu zamierzałem je kupić

Pole fajne ale nie za 100tys za ha, 50 bym zapłacił więcej to nie widzę sensu, teraz to co chwilę coś wypływa, jak zacząłem kupować pola to ludzie nieraz sami dzwonią że chcą coś sprzedać i kasa potrzebna na już. I z zasady nie kupuje działek komuś pod nosem tak jak nie chciałbym żeby mi ktoś po sąsiedzku się pakował. O dziwo u nas to działa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

100 była raczej w formie żartu bo mu nie zależy na sprzedaży. Nigdzie się nie ogłasza bo nie podjął decyzji o sprzedaży, a nawet coś ostatnio dogadywał w kierunku szkoły. Tablica tam stoi😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
6 minut temu, Agrest napisał:

Nie ma. Bo wszystko daleko.

Jest 12ha sadu ale z budynkami i że 20km będzie. Jest 6,5ha ale z budynkami ale dużo budynków i cenę nabijają. 

U nas nawet z budynkami niema 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj