Marecki2922

Odszkodowanie za obniżenie wartości gruntów

Polecane posty

Marecki2922    517
Napisano (edytowany)

Sprawa dotyczy działki przez którą będzie przebiegać s-19  , za zajęty teren pod drogę oczywiście będę miał odszkodowanie, niestety pozostała część działki która mi pozostała po podziale ma   nieregularne kształty przez co będzie trudno ją uprawiać, przed podziałem miałem 4 hektary a po podziale pozostało mi niecałe dwa  

Od kogo domagać się odszkodowania i jak się do tego zabrać?

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

ciesz się że Ci 2 zostanie, mi zostało 15 arów, szkoda jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Za to co zostało nikt nic nie zapłaci. A 15 arów można sprzedać komuś kto z tym graniczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1308

15 arów to ziemniaka nasadzisz sobie , albo  masz do 4% ugorów przy gospodarstwie 3,75ha


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Odszkodowanie to pewnie tylko sądownie. A koszty w sądach są tak wygórowane, że na starcie to wszystko traci sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

I co powie w sądzie? Że działka ma nieregularne kształty? Okrągłą mu zostawili? Nic z tego nie będzie. Płacą tylko za część zajętą i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
1 godzinę temu, hubertuss napisał:

I co powie w sądzie? Że działka ma nieregularne kształty? Okrągłą mu zostawili? Nic z tego nie będzie. Płacą tylko za część zajętą i tyle.

Niech mówi co chce. Jedynym organem który może mu coś przyznać jest sąd i tyle w temacie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja tego nie kwestionuje. Tylko to jest tak, ze druga strona też weźmie prawników zresztą pewnie ma umowę z jakąś kancelarią na takie okazje. I tylko adwokaci zarobią. A sądzić to się można o wszystko jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432
Napisano (edytowany)

Zanim inwestor wszedł  w posiadanie  gruntu to musiałęś podpisać zgdę na okreslonych warukach  , więc twoje żale raczej bezpodstawne  

Edytowano przez Andrz_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

@Andrz_ 

Oj nie wiesz co mówisz , teraz jest tak że wchodzą na teren i nic nie masz do gadania , u mnie a polu prace trwają od października , wycena odszkodowania będzie do końca sierpnia a rzeczoznawca do wyceny przyjechał po trzech miesiącach od rozpoczęcia prac gdzie np w miejscu lasu jest teraz wykop na 4-5 metry 🤦🤦


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Poszukaj prawnika radcy prawnego tylko takiego uczciwego by ci się trafił co nie będzie chciał cię pociągać po sadach i wydoić i się dowiesz. Możesz spróbować napisać do gazety typ TPR oni tam chyba umieszczają porady prawne .Mniej więcej ocenią twoje szanse. 

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354

Dobrze płacą za takie zajęcie działki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MYCIO1    3

na podstawie art. 128 ust. 4 ustawy o  gospodarce nieruchomościami

wniosek składa się do właściwego starosty . Starosta powinien powołać rzeczoznawcę majątkowego, który ustali spadek wartości gruntów po wybudowaniu drogi.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ale tu chodzi o granty przez które np jeździł sprzęt budowlany lub tego typu sprawy a nie że działka zmieniła kształt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
4 godziny temu, Nintendo napisał:

Dobrze płacą za takie zajęcie działki? 

Dobrze to wg ciebie ile 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj