Polecane posty

beata12596    298
Napisano (edytowany)

Kilka dni nie ruszałam się z domu to nie wiem jaka obecnie wisi cena w skupach. Jedno wiem na pewno, przez to sprzedać, nie sprzedać mam ciche dni w domu 😂

Edytowano przez beata12596
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
2 godziny temu, Wicherek napisał:

Unia planuje przymus ugorowania 10 % powierzchni gospodarstw i 25 % na ekologię  !  jaki to będzie miało wpływ na ceny pszenicy ? i na nasze dochody ?

 Do 10 ha nic nie będzie ugorowania a powyżej tych ha 10 % ,100 ha będzie przeznaczone 10 ha  na  ugorowanie .

Zmniejszy się marnowanie żywności bo będzie jej mniej ale cena czy będzie większa nie koniecznie .

Zanim weszliśmy do Unii to stara 15 miała 10 % ugorowania bo nie było zbytu teraz mają u nas zbyt a my nie .

Polska pod względem produkcji mogłaby 2 razy się wyżywić i cny pszenicy są uzależnione od światowej produkcji i zawirowań jak susza , korona , i nie pewne lata następne .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268
1 godzinę temu, beata12596 napisał:

Kilka dni nie ruszałam się z domu to nie wiem jaka obecnie wisi cena w skupach. Jedno wiem na pewno, przez to sprzedać, nie sprzedać mam ciche dni w domu 😂

Ciche to będą, jak mimo zapewnień forumowych wieszczy, cena spadnie, a Ty za niesprzedawaniem byłaś. Choć strasznie dziwiłbym się Twojemu Mężowi, gdyby faktycznie oddech wstrzymał i na cichych dniach poprzestał, bo przez kolano wziąć Cię powinien i pokazać, rozumu ucząc wbijaniem ów w...no wiesz, kto do noszenia portek stworzon. 

  • Like 1
  • Haha 2
  • Confused 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Ruszyła słynna przez rzad stworzona niezależna giełda oferowano 250t pszenicy kl B, sprzedano wszystko po 830 zł[ raczej netto]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379
4 godziny temu, beata12596 napisał:

Kilka dni nie ruszałam się z domu to nie wiem jaka obecnie wisi cena w skupach. Jedno wiem na pewno, przez to sprzedać, nie sprzedać mam ciche dni w domu 😂

Ile masz tej pszenicy że tak przeżywasz już któryś tydzień? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060
4 godziny temu, beata12596 napisał:

Kilka dni nie ruszałam się z domu to nie wiem jaka obecnie wisi cena w skupach. Jedno wiem na pewno, przez to sprzedać, nie sprzedać mam ciche dni w domu 😂

A Twój mąż wie ilu masz teraz  fajnych kolegów ?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
30 minut temu, ws71 napisał:

Ruszyła słynna przez rzad stworzona niezależna giełda oferowano 250t pszenicy kl B, sprzedano wszystko po 830 zł[ raczej netto]

Ok ale to wszystko zagranicę poszło tak ?

A młyny tez będą kupować nadanej giełdzie czy dalej skupy małe  będą do młyna ostawiać skupione od drobnych rolników .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Magazyn w miejscowości Hulcze,poszło na Ukrainę, tam taka susza że szok 😉, do licytacji 2 chętnych , najwyższa oferta 831

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, jajonasz napisał:

Ile masz tej pszenicy że tak przeżywasz już któryś tydzień? 

Nie przeżywam tylko jak przystało na dobrze wychowaną osobę odpowiadam na pytanie. Ile jej mam ( albo nie mam 😂🤔)  już pisałam. Jeśli pisanie aktualnych cen jest przeżywaniem to chyba pomyliłeś tematy.

3 godziny temu, Wicherek napisał:

A Twój mąż wie ilu masz teraz  fajnych kolegów ?

Czytam jemu jak mamy chwilę wolnego te niektóre "błyskotliwe " wypowiedzi, ale , że mam tu " fajnych kolegów" to dopiero się dowiedziałam , bo nic mi nie wiadomo o nowych znajomościach 🤔

5 godzin temu, bezbarwny napisał:

Ciche to będą, jak mimo zapewnień forumowych wieszczy, cena spadnie, a Ty za niesprzedawaniem byłaś. Choć strasznie dziwiłbym się Twojemu Mężowi, gdyby faktycznie oddech wstrzymał i na cichych dniach poprzestał, bo przez kolano wziąć Cię powinien i pokazać, rozumu ucząc wbijaniem ów w...no wiesz, kto do noszenia portek stworzon. 

Bardzo ciekawe rzeczy piszesz 😂😂😂, tylko pragnę Ci uświadomić , że wszelkie decyzje podejmujemy razem , tak jak i razem pracujemy ( i jak w każdym małżeństwie niekiedy się kłócimy, też razem 😂😂😂) więc nie wyciągaj pochopnie wniosków nie znając konkretów. Co do noszenia tych owych portek to znam kobiety, które zdecydowanie bardziej nadawały by się do ich noszenia niż niejeden facet. Odnoszę wrażenie , że kilku " Panów" chce mnie wykurzyć z tego tematu, spokojnie, nigdzie się nie wybieram i chętnie dowiem się o aktualnych cenach , a nie o moim pożyciu małżeńskim.

Sorki za cytowanie postów, ale chciałam się odnieść do konkretnej wypowiedzi.

Edytowano przez beata12596
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    961
Napisano (edytowany)

Jak po suszy przychodzą  deszcze tak po cichych dniach  głośne😀 nastaną😁. Mircze dziś bez zmian 790-840 

Edytowano przez Zbyszek3939
błąd
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268
1 godzinę temu, beata12596 napisał:

Bardzo ciekawe rzeczy piszesz 😂😂😂, tylko pragnę Ci uświadomić , że wszelkie decyzje podejmujemy razem , tak jak i razem pracujemy ( i jak w każdym małżeństwie niekiedy się kłócimy, też razem 😂😂😂) więc nie wyciągaj pochopnie wniosków nie znając konkretów. Co do noszenia tych owych portek to znam kobiety, które zdecydowanie bardziej nadawały by się do ich noszenia niż niejeden facet. Odnoszę wrażenie , że kilku " Panów" chce mnie wykurzyć z tego tematu, spokojnie, nigdzie się nie wybieram i chętnie dowiem się o aktualnych cenach , a nie o moim pożyciu małżeńskim.

O pożyciu, sama zaczęłaś, więc nie ma się co spinać. To raz. Dwa, mylne wrażenie odnosisz, bo obiektywnie, to ani Cię tu nikt nie atakuje, ani nie podważa tego co piszesz, więc skąd pomysł, że wykurzyć Cię chcą? Mało tego, Ty całkiem rzeczowo, na temat i z sensem piszesz, co dość zdumiewające jest, biorąc pod uwagę fakt, Żeś do noszenia sukienek stworzona...ale rozumiem, portki...a apropo portek, to również znam kilka Pań, które je noszą, ale równie jak chwilę temu obiektywnie rzecz ujmując, noszącymi się w szortach bym je nazwał...no ok, w ogrodniczkach, ale takich do kolan i ani ciut poniżej. 
Skoro po raz kolejny o tych kłótniach opowiadasz, to Ci powiem o moim wniosku, który absolutnie pochopny nie jest, co zarzucić mi próbujesz. Otóż, jeśli wspólnie podejmujecie decyzje, to i cichych dni nie powinno być, bo „wspólną decyzją” w sytuacji gdy jedno chce sprzedać, a drugie nie, byłoby sprzedanie połowy i pozostawienie drugiej. Jeśli jest inaczej, to ciężko dopatrzeć się tu współdecydowania. Tyle Pani Rolnik😉😋

  • Haha 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndrzejRo    105
Napisano (edytowany)

chyba netto bo dwa tygodnie temu byla po 820 netto a w dalszym ciągu drożeje

Edytowano przez AndrzejRo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No teraz już tylko w dół cena minister mówił suszy nie ma a zboża pięknie falują po deszczach dawno takich nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Do żniw ponad 2 miesiące. Czerwiec i lipiec bez deszczu plus 30 i po pięknych zbozach

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Ty mi tu Wicherek nie imputuj 😂, bo sam od żniw jak w transie namawiasz do przechowywania , a teraz wyskoczyłeś jak Filip z konopii, że sprzedałeś, tak po cichu, że nie pochwaliłeś się na forum. Było trzymać jeszcze , bo wg Twoich zapowiedzi pszenica ciągle będzie drożeć to po kij sprzedałeś , a teraz mi dogryzasz? W tym tyg sprzedam i nie będę tu zaglądać , będzie po problemie 😂, bo już można dostać rozdwojenia jaźni - z jednej strony wieczny optymista Wicherek , a z drugiej wieczny zgreda Staszek 😉😂, oj panowie panowie .....

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
2 godziny temu, WOJTUNIO napisał:

Do żniw ponad 2 miesiące. Czerwiec i lipiec bez deszczu plus 30 i po pięknych zbozach

Przecie ma padać w czerwcu dość obficie wiec nie będzie tak źle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
26 minut temu, galan99 napisał:

Przecie ma padać w czerwcu dość obficie wiec nie będzie tak źle .

Oni na dwa dni nie potrafia przewidziec pogody a ty pier**lisz o opadach w czerwcu😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Tak pokazuje pogoda długo terminowa a jak będzie to się okaże ale mieć trzeba nadzieje że tak będzie z opadami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj