Polecane posty

ws71    1827
22 minuty temu, beata12596 napisał:

Ty mi tu Wicherek nie imputuj 😂, bo sam od żniw jak w transie namawiasz do przechowywania , a teraz wyskoczyłeś jak Filip z konopii, że sprzedałeś, tak po cichu, że nie pochwaliłeś się na forum. Było trzymać jeszcze , bo wg Twoich zapowiedzi pszenica ciągle będzie drożeć to po kij sprzedałeś , a teraz mi dogryzasz? W tym tyg sprzedam i nie będę tu zaglądać , będzie po problemie 😂, bo już można dostać rozdwojenia jaźni - z jednej strony wieczny optymista Wicherek , a z drugiej wieczny zgreda Staszek 😉😂, oj panowie panowie .....

Opierać decyzję o sprzedaży według prognoz zamieszczanych na tym forum to porazka,  tylko obecnie trzeba dobrze uważać komu się sprzedaje,ponoć dużo firm umoczyło na ostatnich kontraktach i ich sytuacja finansowa może być nieciekawa

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
7 godzin temu, ws71 napisał:

Opierać decyzję o sprzedaży według prognoz zamieszczanych na tym forum to porazka,  tylko obecnie trzeba dobrze uważać komu się sprzedaje,ponoć dużo firm umoczyło na ostatnich kontraktach i ich sytuacja finansowa może być nieciekawa

Czy Ty naprawdę myślisz, że opieram swoją decyzję o sprzedaży pszenicy, o te różniące się od siebie jak dzień i noc wypowiedzi na tym forum? 😂 Zapewniam, że nie 😂, decyzja o tym co robić , jak u każdego,  zależy od kilku czynników w gospodarstwie. Od trzech lat mam taki komfort, że nie mam presji braku gotówki więc pszenica może poleżeć, nawet jakby teraz trochę staniała to w żniwa była po 630zł brutto, a teraz jest ponad 800, a to różnica 😉

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

Siedzisz dzień i noc na forum zamiast się chłopem zająć i pajacujesz że wiesz kiedy sprzedawać i  na dodatek chwalisz się że masz parę groszy , do garów !!! 😀😀

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, stach12 napisał:

Siedzisz dzień i noc na forum zamiast się chłopem zająć i pajacujesz że wiesz kiedy sprzedawać i  na dodatek chwalisz się że masz parę groszy , do garów !!! 😀😀

Męski szowinista się znalazł, do twojej wiadomości nie siedzę dzień i noc, bo mam zajęcia po kokardy tylko potrafię to tak zorganizować , żeby móc w spokoju wypić kawę i przejrzeć tel, bo na wsi to niekiedy okno na świat. Co do chwalenia się to daleko mi do tego, przez 20 lat zapieprzalismy z mężem zaczynając od trzydziestki i pożyczonego pługa dwuskibowego, obrabiając 5 h pola. Więc mi nie pieprz o chwaleniu, bo tylko swoją pracą mogę sobie na to teraz pozwolić , jeszcze trzy lata temu o tej porze wumiatałam pszenicę z kątów stodoły , żeby jeszcze coś sprzedać , bo był ciągły brak kasy, więc o czym ty mówisz 🤨. Jeśli nie pasuje to nie czytaj i najlepiej nie komentuj moich postów, na ra, do roboty, a nie z babą na forum się wykłócać 😂. Ja od jakiegoś czasu muszę odpisywać na takie " dziwne" zarzuty nie wnoszące nic o czym w temacie należało by pisać. Jeszcze jedno , jeśli chodzi o chłopa to życzę ci, żeby twoja żona ( baba, przyjaciółka, konkubina czy kochanka nie wnikam) też tak tobą się zajmowała 👍

Edytowano przez beata12596
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4063
2 godziny temu, stach12 napisał:

Siedzisz dzień i noc na forum zamiast się chłopem zająć i pajacujesz że wiesz kiedy sprzedawać i  na dodatek chwalisz się że masz parę groszy , do garów !!! 😀😀

Stasiu  ! Oj nie ładnie tak ! Przeproś !

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Beatka a u was tam na wschodzie to potaniała ostatnio pszenica czy w miejscu?  A po ile teraz kukurydza ..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaYogi    51
Dnia 13.05.2020 o 22:38, andrzej1988 napisał:

i zniwa tak samo. Cena pojedzie w dół. AniaYogi czy macie juz naprawiony samochod samozaładowczy z odkurzaczem tak zwanym??

Tak zapraszam  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na południu potaniała z 790 na 760 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1380

Jakby jeszcze kogoś interesowały ceny, a nie historia życia Pani spod Hrubieszowa, to SAKO 800 brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, beata12596 napisał:

Czy Ty naprawdę myślisz, że opieram swoją decyzję o sprzedaży pszenicy, o te różniące się od siebie jak dzień i noc wypowiedzi na tym forum? 😂 Zapewniam, że nie 😂, decyzja o tym co robić , jak u każdego,  zależy od kilku czynników w gospodarstwie. Od trzech lat mam taki komfort, że nie mam presji braku gotówki więc pszenica może poleżeć, nawet jakby teraz trochę staniała to w żniwa była po 630zł brutto, a teraz jest ponad 800, a to różnica 😉

Widzisz jeśli producent zboża nie ma braku gotówki a większość z tego forum do takich należy bo potrafią zbiory rzetrzymać 3 lata to znak że zboże jest o wiele za drogie i jest miejce na obniżki 🤔🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Stasiu, ale czy życie ma się opierać na gonieniu własnego ogona? Jeśli wypracuję sobie poduszkę finansową to oznacza że jest mi za dobrze i trzeba ukręcić nade mną lepszego bata?

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukszat    29
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Widzisz jeśli producent zboża nie ma braku gotówki a większość z tego forum do takich należy bo potrafią zbiory rzetrzymać 3 lata to znak że zboże jest o wiele za drogie i jest miejce na obniżki 🤔🤭

 jeśli producent zboża nie ma braku gotówki to nie oznacza że zboże jest za drogie tylko że bardzo dobrze zarządza swoim gospodarstwem, pozatym producenci zboża nie tylko zboże uprawiają na swoim gospodarstwie 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Po 3 lata ...przegazowane i zanieczyszczone przez szkodniki samo gazowanie to spore koszty no ale lepiej tak niż kase trzymac za nią na koncie i inflacja wpie.....la zysk

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
2 godziny temu, staszek131415 napisał:

Widzisz jeśli producent zboża nie ma braku gotówki a większość z tego forum do takich należy bo potrafią zbiory rzetrzymać 3 lata to znak że zboże jest o wiele za drogie i jest miejce na obniżki 🤔🤭

marzy  ci się przednówek od marca jak przed wojną kiedy to chłop nie miał co do gęby włożyć?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4063
4 godziny temu, jajonasz napisał:

Jakby jeszcze kogoś interesowały ceny, a nie historia życia Pani spod Hrubieszowa, to SAKO 800 brutto 

Myślę że za paszową  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147

tymczasem na Ukrainie

28-03-2020  Piekarze proszą władze o ograniczenie eksportu produktów zbożowych, to że mąka w koszcie własnym sprzedaży chleba stanowi ponad 40 proc., to podwyżka ceny tego towaru pierwszej potrzeby dla obywateli o 15-20 proc. jest praktycznie faktem dokonanym

zaś  Ukraińskie Stowarzyszenie Zbożowe skutki ograniczenia eksportu zboża byłyby katastrofalne . Według ministerstwa rozwoju gospodarczego w 2019 roku zbiory zboża na Ukrainie wyniosły 75 mln ton, z czego 54 mln ton wyeksportowano.

tak oto rozwiązano ten problem  

w poniedziałek weszło w życie rozporządzenie wprowadzono regulowane ceny na chleb  min. żytnio-pszenny  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekk45    7

lokalny skup pogranicze mazowieckiego i łódzkiego: w czwartek było 830, w piątek 800 a dzisiaj już 780 netto za paszowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciano    7
AniaYogi napisał:

Dnia 13.05.2020 o 22:38, andrzej1988 napisał:

i zniwa tak samo. Cena pojedzie w dół. AniaYogi czy macie juz naprawiony samochod samozaładowczy z odkurzaczem tak zwanym??

Tak zapraszam  

jaka cena i was za pszenicę ?? mam 150t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147

Export narastająco Pszenica zwyczajna

do  10/05/2020       tydzień 45  PL  +115 903 ton          2 874 674 ton

do 17/05/2020       tydzień  46  PL   +29 539  ton          2 904 213 ton

do 17/05/2020      tydzień  46 EU+ UK                          30 256 132 ton        +64%   Y/Y   

   

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Dzisiaj sprzedałem wszystko na raz 80 ton pszenicy paszowe po 820 netto i 200 ton kukurydzy po 730 netto z odbiorem! Moje nerwy już dłużej nie wytrzymały!  Podług żniw zarobiłem na kukurydzy 150 zł tona a pszenica 120 złoty! 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Warto było czekać. Zarobiłeś na wypasioną szejsiątke i to 4x4😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj