Polecane posty

W poprzedniej końcówce sezonu też był spadek rzędu 100-150 zł jak nie więcej, ale kto to pamięta 🤣🤣


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
1 godzinę temu, przem napisał:

Uważam że aktualne duże spadki cen, to wyrywanie resztek towaru z rynku, skupy wykorzystują przestój w porcie obniżają cenę wywołując panikę i automatycznie mamy dużą podaż zboża na rynku. W czerwcu ruszają załadunki w porcie, na giełdzie znów zielono, duzi producenci np. Francja Rosja Niemcy UK obniżają szacunki zbiorów i to dość znacznie, pytanie tylko czy będzie to miało jakikolwiek wpływ na  nasz rynek?

@galan99 w ubiegłym roku też pod koniec maja miałem piekne pszenice, prowadzone i szacowane na minimum 9 ton, w czerwcu spadło 4 litry deszczu i przyszły upały, i 9 ton było ale z 1,5 ha, teraz mamy podobną sytuacje, deszcz który spadł w maju już się kończy, jesli nie popada w najbliższym czasie to znów będzie dużo słomy i mało ziarna.

W tym roku maj jest zimny i mokry spadło do 100 litry  pszenice zaczynają się wykłaszać , zeszłym roku maj był upalny i suchy spadł deszcz pod koniec maja i tyle było w czerwcu dalej grzało .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Jest sucha największa od lat albo dekad. Niektórym  się poszczęściło i spadło dużo. 

Jak do końca maja nie popada porządnie to plonów nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Zamojskie kwiecień i maj 100 litry i niedziela , poniedziałek , ma spaść do 30 litry jak będzie zobaczymy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, WiesławZetor napisał:

Dziś SMS z Roli Człuchów. Konsumpcja spadła o 80 złotych na tonie, pasza 150.

A nie mówiłem żeby sprzedawać?To się wam marzyło 1500 to było do przewidzenia towaru ludzie mają dużo i niebędzie komu kupować po żniwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9206
10 minut temu, staszek131415 napisał:

A nie mówiłem żeby sprzedawać?To się wam marzyło 1500 to było do przewidzenia towaru ludzie mają dużo i niebędzie komu kupować po żniwach

Staszek nie wiem, co bierzesz codziennie, ale zmniejsz dawkę. Nie wiem, gdzie ty widzisz ten towar, bo u mnie od dwu tygodni nie widziałem ciągnika ani auta ze zbożem, w skupie to nawet ziarnka nie znajdziesz.  Jeśli ktoś jeszcze ma, to po prostu może przetrzymać i sprzeda po żniwach. Wiadomo było od razu, że górka nie potrwa wieki, więc większość wyprzedała już dawno. A co będzie pożniwach, nie wie na razie nikt. Kontrakty codziennie idą w górę, juz wracają na poziom 190 euro, czyli nie będzie po pińcet, tylko raczej 700. A że skupy zechcą orżnąć tych, co muszą sprzedać prosto z pola, no cóż, taki lajf, był czas przywyknąć.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

Spokojnie. Skupy, które już nie mają parcia na zakupy zmieniły swoje cenniki na "pożniwne". Jak ktoś musi kupić sporo towaru dobrej jakości, to musi zaproponować dobrą cenę, i tyle. Do żniw jeszcze 2 miesiące, ruchy mogą być znaczne, ale nie ma co panikować. Luz

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
44 minuty temu, galan99 napisał:

Zamojskie kwiecień i maj 100 litry i niedziela , poniedziałek , ma spaść do 30 litry jak będzie zobaczymy .

W tamtym roku w samym maju spadło u mnie 100 litrów także nie wymyślaj tutaj bo rok wcale nie jest lepszy . Ciągle przymrozki opadów o połowę mniej niż w zeszłym roku a jeszcze nie wiadomo co będzie w czerwcu, a ten już się tu podnieca że będzie 30 procent więcej 😂

  • Like 2

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Maj zeszłym roku był upalny w tym chłodny i wilgoć jest w moich stronach pszenice są bardzo ładne lepsze jak rok temu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1265

Beata się cuś nie udziela...chyba szlaban na komputer od Męża dostała

  • Haha 2

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
5 minut temu, bezbarwny napisał:

Beata się cuś nie udziela...chyba szlaban na komputer od Męża dostała

Spokojny Twój rozczochrany 😂😂😂 cały czas tu jestem , a że o cenach wiem tyle co stąd to się nie udzielam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A już miałem pisać, że sprzedałaś zboże i do spa wyjechałaś na tydzień 😛


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1265
21 minut temu, beata12596 napisał:

Spokojny Twój rozczochrany 

Z racji wieku, łysy jestem i nawet jeśli Ty nie o tym, to z góry zastrzegam, że nie masz u mnie miejsc, poza brodą czasem, w których wspomniany przez Ciebie ład panuje😋

  • Haha 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
Napisano (edytowany)
6 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

A już miałem pisać, że sprzedałaś zboże i do spa wyjechałaś na tydzień 😛

Sprzedałam po 85 brutto, ogłaszam wszem i wobec, bo widzę niektórym się nudzi, dlatego też nie piszę nic o cenach . Spa pozostaje niestety w strefie marzeń, bo 70 szt bydła samo się nie obrządzi 🤨😞

Edytowano przez beata12596
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Jak na razie niema źle zeszłym roku o tej porze gorzej było i nie były złe plony wiec spokojnie z tą prognozą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Wystarczy jedna porządną burza i można pomarzyć o dobrych plonach także ... 

Ale widzę że przynajmniej trochę optymizmu u ciebie jest. Zawsze to jakaś odmiana po tych pesymistycznych postach z przeszłości 😀

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    146

Hamburg: Großhandelspreise vom 19.05.2020 - Getreide, Mühlenprodukte, Futtermittel und Ölsaaten

 alle Preise in Euro je 1.000 kg, einfuhrabgefertigt.

Futterweizen  loko/promptTermine

Futterweizen

franko HH 198,00  €

1 € = 1,0956 US $ 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25521
17 minut temu, robercikj100 napisał:

 

Ale widzę że przynajmniej trochę optymizmu u ciebie jest. Zawsze to jakaś odmiana po tych pesymistycznych postach z przeszłości 😀

Ale ten optymizm ma na celu podtrzymać pesymizm.  Tak kombinuje żeby zawsze było gorzej niż jest😁

Będzie źle bo w polu jest dobrze.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
Napisano (edytowany)

Tak to jest liczą na 9 ton i cenę po 850 netto ile to w padnie kasy a tu rozczarowanie bo wyszło 5 ton po 650 netto .

Mam pogląd inny obstawiam na plon do 6 ton i cenę po 600 netto i nigdy rozczarowania nie ma , wychodzi zawsze lepiej .

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
9 godzin temu, galan99 napisał:

Ten rok jest bardzo dobry na uprawę pszenicy plony będą bardzo dobre lepsze o 30 % od zeszłego .

to celujesz w 11 ton bo w ubiegłym miałeś po 8:D

 

6 godzin temu, galan99 napisał:

W tym roku maj jest zimny i mokry spadło do 100 litry  pszenice zaczynają się wykłaszać , zeszłym roku maj był upalny i suchy spadł deszcz pod koniec maja i tyle było w czerwcu dalej grzało .

 

Chyba tylko u ciebie bo w zamojskim to BIDNE psieżyto ledwo zaczyna ale żeby pszenica to brak 3 tygodni minimum

ty staraj się pamiętać co piszesz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Propozycja kontraktu na pszenicę w żniwa 12.5% 710 netto minus mój transport co w praktyce da 650 netto. Nie skorzystałem.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj