Polecane posty

stach12    908

jak ma 20 ha i idzie na etat to ma albo słabą ziemie albo słabą  głowę haha

a wielki jak bierze bez dopłat to podobnie albo pusta pała   albo dobra ziemia , przeważnie pusta głowa i słaba ziemia 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs73    53

@Ws71 ja nie zaprzeczam ,że cena żywca jest niska bo faktycznie jest ale to nie znaczy że możemy się na wszystko godzić i tak jak leci po kolei czyli od zbożowca kupić tanio i dalej na mięso jak się uda to sprzedać drogo a jak nie to na tanim zbożu i tak wyjdzie na swoje.W całym łańcuchu koszta wzrosły(powiedziałbym uciekły) tak mocno,że cena przykładowo pszenicy 500 zł to kpina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 godziny temu, stach12 napisał:

drodzy moi galan i staszek !! wam się już pomału we łbach pier**li i sami nie wiecie co chcecie

staszku jak paszówka będzie po 500 to świnie będziesz oddawał za darmo baranie , a po 2 kto ci posieje po 500 jak po 700 sensu pomału nie widzę

dla w miare normalnego hodowcy dobra cena to przynajmniej 700 zł /tona ,bo jak hodowla na dobrym w miare poziomie to rynek głąbów hodowlanych eliminuje hahaha jest cena i jest zbyt na kabana

To bąż normalnym hodowcom kupuj zboże paszowe po 700 życzę powodzenia każy był mądry wolę zboża sprzedać niz przy świniach chodzić to tera mi tu nie płakać

19 godzin temu, pawel885 napisał:

Stasiek w markecie ostatnio kilo schabu za 9.99zł więc kiego wuja ty chcesz za żywiec 6? To Twój tok myślenia. Twoje handlowe wojaże i zaklepywanie pod sklepem zachowaj dla siebie . Bo kupujesz pomieszane dwuletnie zboże z owsem, żytem i zielskiem od lokalnych pijaczków i chwalisz się za ile to nie idzie paszowego wyrwać....

Jakby nie tacy rolnicy jak ja to by niejeden ze swym zbożem został na przyszły rok nie kupuję od żadnych pijaczków są to rolnicy którzy kiedyś tak jak ja dokupowali niewielkie ilości 50 -100 ton a zrezygnowali z hodowli bo im się nie opłacało i doskonale rozumiejąsytuację mówią że jakby nie takie gospodarstwa jak moje to oddali by pole w dzierżawę

20 godzin temu, Rumcajs73 napisał:

Staszek a Ty uważasz że 500 to uczciwa cena za pszenicę?Przecież to kpina!Ta cena stoi w miejscu od 15 lat a ile poszły w górę koszta.Pomyśl człowieku zanim będziesz siał taką propagandę.Wiem ,że Ty chciałbyś kupić tanio i świniaka sprzedać drogo ale ten kto żyje tylko z uprawy też chciałby jakoś godnie żyć a cena 500 zł jest przy wysokim plonie zwrotem kosztów albo i nie.

U nas kontrakty na świeże zbiory 700 12,5 i 680 pasza.

Ja piszę o zbożu paszowym ludzie sieją pszenicę na piachy uzyskują niskie plony i lament że niska cena świnia wcale pszenicy nie potrzebuje wystarczy jej pszenżyto które nie wymaga takich nakłdów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824
4 godziny temu, mtz55 napisał:

Powiem że zapomniałeś dodać że rolnik jeszcze oddaje 20 ha dużemu i pobiera dopłate idzie do pracy na etat, chyba że z zamiłowania ryje pole.

Okolice legnicy, wrocławia ten system już dawno funkcjonuje..

Ten aspekt pominąłem, tylko jak na razie lewusy wydzierżawiają takie gospodarstwa, malo chętnych na dzierżawę po 1600-1800 zł za ha,przeważa pogląd że dopóki da radę będzie tatową ziemię obrabiał[część traktuje jako hobby,relaks] a dopłaty traktują jako premię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs73    53

@Staszek131415 ja dobrze wiem ,że świnia niekoniecznie musi mieć pszenicę ale i ta też pszenica paszowa potrzebna jest też gdzie indziej i mimo wszystko uważam, że tak czy inaczej cena 500 zł za paszówkę to kpina.Nie kupisz Ty to kupi kto inny.Bzdurą jest to ,iż nie ma na nią zapotrzebowania lub też,że będzie nadprodukcja bo tego nie wiemy.Ja Ci życzę abyś sprzedawał świniaki po 8zł/kg ala za pszenicę cena bliska 800 powinna być już normą.Jeśli chodzi o pszenżyto to na pewno zdajesz sobie sprawę, że dzisiejsze odmiany już prowadzi się podobnie do pszenicy i wcale nie są na nie wiele mniejsze nakłady a wręcz wychodzi to bardzo podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, Patryk1222 napisał:

Ceny jęczmienia powalają 500 zł netto xD

Żyto będzie po 300...

 

9 minut temu, Rumcajs73 napisał:

@Staszek131415 ja dobrze wiem ,że świnia niekoniecznie musi mieć pszenicę ale i ta też pszenica paszowa potrzebna jest też gdzie indziej i mimo wszystko uważam, że tak czy inaczej cena 500 zł za paszówkę to kpina.Nie kupisz Ty to kupi kto inny.Bzdurą jest to ,iż nie ma na nią zapotrzebowania lub też,że będzie nadprodukcja bo tego nie wiemy.Ja Ci życzę abyś sprzedawał świniaki po 8zł/kg ala za pszenicę cena bliska 800 powinna być już normą.Jeśli chodzi o pszenżyto to na pewno zdajesz sobie sprawę, że dzisiejsze odmiany już prowadzi się podobnie do pszenicy i wcale nie są na nie wiele mniejsze nakłady a wręcz wychodzi to bardzo podobnie.

Mam pytanie czy na zakupy chodzisz do najbliższego sklepu czy jedziesz do marketu gdzie mozesz kupić taniej? Ktoś tu pisał  promocjach schabu po 9 zł każdy jak może kupić taniej to to zrobi nawet jak dobrze zarabia szansę na przetrwanie mają tylko najsilniejsi widać to na rynku trzody podobnie będzie na rynku zboża i nikt tego nie zmieni a gadanie że pszenica powinna kosztować 800 czy 500 to pobożne życzenia mi w tym roku raczej zboża niezabraknie i dokupywać nie bęę tak zrobi wielu rolników w okolicy jedynym ratunkiem może byćeksport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824
8 minut temu, Rumcajs73 napisał:

@Staszek131415 ja dobrze wiem ,że świnia niekoniecznie musi mieć pszenicę ale i ta też pszenica paszowa potrzebna jest też gdzie indziej i mimo wszystko uważam, że tak czy inaczej cena 500 zł za paszówkę to kpina.Nie kupisz Ty to kupi kto inny.Bzdurą jest to ,iż nie ma na nią zapotrzebowania lub też,że będzie nadprodukcja bo tego nie wiemy.Ja Ci życzę abyś sprzedawał świniaki po 8zł/kg ala za pszenicę cena bliska 800 powinna być już normą.Jeśli chodzi o pszenżyto to na pewno zdajesz sobie sprawę, że dzisiejsze odmiany już prowadzi się podobnie do pszenicy i wcale nie są na nie wiele mniejsze nakłady a wręcz wychodzi to bardzo podobnie.

Obecne odmiany pszenżyta mają już 80% genów pszenicy także praktycznie uprawa i nakład prawie identyczny,bywały lata że karmiłem pszenicą i kukurydzą wszystko to jest kwestią różnicy w cenach poszczególnych gatunków zbóż

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

A z ciekawości  bo nigdy nie siałem ile normalnie pszenżyto plonuje? Nie licząc odmian agrofoto. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Od 5 do 8...zależy...ja nie sieję pszenżyta. Raz miałem i nakłady były podobne jak na pszenicę. Cena kiedyś była o 50 zł niższa od paszówki. Obecnie nawet 120-130 zł.takze lepiej posiać paszówki...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Wszystko zależy od klasy, ale powiedziałbym raczej że nawet między 4 a 8. Generalnie kiedyś był na pszenżyto wielki boom, bo była to ciekawa alternatywa dla wymagającej pszenicy i kiepsko strawnego żyta. Teraz jest tyle różnych gatunków pszenic i wchodzi coraz więcej żyta hybrydowego, że dla mnie bardziej opłacalne jest zasiać żyto na V-VI i pszenicę na IV klasie ziemi, niż kombinować z pszenżytem, które na tym samym polu i przy podobnych nakładach sypało gorzej od pszenicy, kiedy miałem je po raz ostatni. Znajomy hodowca trzody też rezygnuje już z pszenżyta, woli trochę pszenicy dla prosiąt, żyta hybrydowego dla tuczników i opierać się głównie na jęczmieniu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824
38 minut temu, melon10641 napisał:

A z ciekawości  bo nigdy nie siałem ile normalnie pszenżyto plonuje? Nie licząc odmian agrofoto. 

Na glebach od 4a do 5 od 4t do max 6t powyżej też się zdarza ale to  na niektórych kawałkach i przy bardzo sprzyjającym roku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Tak mówicie że pszenżyto 80 % genów pszenicy ale są odmiany o ziarnie typowo żytnim i typowo pszennym i te żytnie plonują lepiej na gorszych stanowiskach. Dodatkowo sa odmiany z taką słomą ze bizon aż jeczy jak sie zbiera na pełny cheder pszenice wysoko plonujące zbiera się lżej. Cena pszenżyta poleciała na morde i przy wydajności o 2 tony wyższej niż pszenica też to słabo sie kalkuluje bo na pszenice zawsze zbyt jest a pszenżyto różnie to bywa ale jest to alternatywa dla żyta które wg mnie agrotechnika jest droższa niż dla pszenżyta skracanie żtto minimum 2 razy i to konkretnie grzybówka w życie nie zrobisz to przy takich małych flagaxh plonu nie będzie pszenżyto lepiej sobie radzi przy nizkiej agrotexhnice a i cena nieco wyższa od żyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

No z tym to się kompletnie nie zgodzę. Dwa lata temu moimi jedynymi zabiegami (oprócz zwalczania chwastów) w życie było pół litra najtańszego tebu i 0,8l CCC. Oddało prawie 3,5t/ha na VI klasie, a rok wybitny nie był. Żyto da się poprowadzić tanio i dobrze, trzeba się tylko odpowiednio wstrzelić z zabiegami. I nigdy nie skracałem żyta dwukrotnie, pszenżyta z resztą też nie. Zabiegi fungi to głównie prochloraz, tebu, tiofanat i w tym roku epoksykonazol, czyli nic specjalnego i żadnych problemów nie miałem, gdzie pszenica i pszenżyto co i rusz miały jakieś choroby. Jednego roku lepiej wyszedłem na życie, mimo niskiej ceny, niż na pszenicy, bo agrotechnika znacznie tańsza. Z tym że ja żyta nie sprzedawałem jeszcze nigdy na pasze, zawsze konsumpcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Było, 130kg N dla żyta, w tym samym roku 150kg N dla pszenżyta, 170-180 dla pszenicy, polifoski tyle samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

No o czym my tutaj... Dla mnie plon żyta populacyjnego poniżej 5 t to porażka. Zapomniałem o tym wspomnieć. W zeszłym roku po sprzedaży wyszło że troszeczke braklo do tych 5 ton. Mimo to 1/2 pochylona ostro pomimo konkretnych zabiegów. W tym roku powtórka ale po 1 nowy rozsiewacz pomimo ustawień fabrycznych troche nawozu się nałożyło za daleko rzuca i większe nawożenie 350 saletry. Tragedii nie ma pozBieram bo plackiem  nie leży . pszenżyto nawożenie identyczne stoi jeden zabieg skracania i plon sie zapowiada lepszy od żyta no i podejrzewam że cena ciut lepsza będzie no więc...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs73    53
5 godzin temu, staszek131415 napisał:

 

Mam pytanie czy na zakupy chodzisz do najbliższego sklepu czy jedziesz do marketu gdzie mozesz kupić taniej? Ktoś tu pisał  promocjach schabu po 9 zł każdy jak może kupić taniej to to zrobi nawet jak dobrze zarabia szansę na przetrwanie mają tylko najsilniejsi widać to na rynku trzody podobnie będzie na rynku zboża i nikt tego nie zmieni a gadanie że pszenica powinna kosztować 800 czy 500 to pobożne życzenia mi w tym roku raczej zboża niezabraknie i dokupywać nie bęę tak zrobi wielu rolników w okolicy jedynym ratunkiem może byćeksport

Staszek131415 jeśli chodzi o moje zakupy to nie szukam promocji.Kupuję to co mi smakuje i niekoniecznie w dobrej cenie a najczęściej z własnego wyrobu zaprzyjaźnionego rolnika.Jak dobrze podsumowałeś na koniec ,że jedynym ratunkiem jest eksport.Jak miałbym sprzedawać takim jak Ty ,którzy liczą tylko na okazje cenowe jak widzę to z torbami bym poszedł.Pozdrawiam Cie i jeszcze raz powtarzam ,życzę Ci ceny żywca 8zł a sobie ceny pszenicy , którą Tobie sprzedam na chwilę obecną 800 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
15 minut temu, BENNY82 napisał:

No o czym my tutaj... Dla mnie plon żyta populacyjnego poniżej 5 t to porażka. Zapomniałem o tym wspomnieć. W zeszłym roku po sprzedaży wyszło że troszeczke braklo do tych 5 ton. Mimo to 1/2 pochylona ostro pomimo konkretnych zabiegów. W tym roku powtórka ale po 1 nowy rozsiewacz pomimo ustawień fabrycznych troche nawozu się nałożyło za daleko rzuca i większe nawożenie 350 saletry. Tragedii nie ma pozBieram bo plackiem  nie leży . pszenżyto nawożenie identyczne stoi jeden zabieg skracania i plon sie zapowiada lepszy od żyta no i podejrzewam że cena ciut lepsza będzie no więc...?

Dla Ciebie porażka, dla mnie lepsze 4-5t żyta niż 2-3 pszenżyta na VI klasie. Może Ty potrafisz lepiej prowadzić pszenżyto, a ja mam szczęście do żyta? Nie wiem, mówię Ci po prostu jak jest. Swoją drogą poprzednie dwa lata w suszy totalnej, więc uwierz mi, że te 3,5t żyta z ha cieszyło. Uprawiam żyto od kilku lat, zawsze idę po tzw. najniższej linii oporu (ale też bez dziadowania) i jeszcze sie na nim nie zawiodłem. Pszenżyta próbowałem różne, ale bywało raz lepiej, raz gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

Jęczmień sprzątnięty . Nie wiem ile leciało z tego pola koło domu bo nie ważyłem tego ale myślę że w granicach 7.5 + tony ziemia  4b trochę 5 ale z drugiego poletka pojechałem na wagę i 14940 kg z 1.65 ha. Klasa pół na pół 3b 4a. Jeszcze nigdy tyle zboża nie udało mi się zebrac. Kumpel u siebie 10200 ale ziemia 3a.  Papa się cieszy cena dnia 600 netto ale krążą pogłoski że od środy 50 na dół 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
51 minut temu, lukasz222 napisał:

Dla Ciebie porażka, dla mnie lepsze 4-5t żyta niż 2-3 pszenżyta na VI klasie. Może Ty potrafisz lepiej prowadzić pszenżyto, a ja mam szczęście do żyta? Nie wiem, mówię Ci po prostu jak jest. Swoją drogą poprzednie dwa lata w suszy totalnej, więc uwierz mi, że te 3,5t żyta z ha cieszyło. Uprawiam żyto od kilku lat, zawsze idę po tzw. najniższej linii oporu (ale też bez dziadowania) i jeszcze sie na nim nie zawiodłem. Pszenżyta próbowałem różne, ale bywało raz lepiej, raz gorzej.

Żebyśmy sie rozumieli. Ja też żyta nie sieje na 4 klasie. 5-6 4 ki też troche si3 trafi jak to na mozaice. Z hybrydy wyleczyły mnie ceny j.s i ceny które spadły na łeb  z 600 pln na 350 byl taki rok. Nie krytykije Ciebie bo kazdy wykorzystuje potencjał swoich gruntów aby zysknbyl najlepszy. I tak dla przykładu napisze 4-5 klasa sieje pszenice bo bum taki ze psEnica i rzepak bo nic innego sie nie opłaca i przychodzi rok 1,5 t z ha plon brak opadów to jeszcze były lata gdzie nie trąbiono o suszy a już wtedy deficyt wody byl nnawżenie na 6 t/ha plecy w pszenżyto i żyto sie nie bawiłem . zasiałem po tym rzepak plon ogólny z pola 5t a na 3 klasie ledwie 3 t. Rolnictwo to loteria trzeba robić wszystko by straty były minimalne. U mnie bambry sieją pszenica rzepak i tak wkółko ja mam jesze łubin i groch od tego roku. Nie powiem czasami od czegoś dołoże do innego ale tak to jest jak ktoś twierdzi inaczej to albo ma gnoju albo gnojowicy w opór ja nie mam staram si3 wyjśc na prostą a w zasadzie jestem już ale to musi przejśc każdy jezeli stawia na swoim a nie ślucha bajek przy wódce i kończy z ręką w nocniku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, lukasz222 napisał:

No z tym to się kompletnie nie zgodzę. Dwa lata temu moimi jedynymi zabiegami (oprócz zwalczania chwastów) w życie było pół litra najtańszego tebu i 0,8l CCC. Oddało prawie 3,5t/ha na VI klasie, a rok wybitny nie był. Żyto da się poprowadzić tanio i dobrze, trzeba się tylko odpowiednio wstrzelić z zabiegami. I nigdy nie skracałem żyta dwukrotnie, pszenżyta z resztą też nie. Zabiegi fungi to głównie prochloraz, tebu, tiofanat i w tym roku epoksykonazol, czyli nic specjalnego i żadnych problemów nie miałem, gdzie pszenica i pszenżyto co i rusz miały jakieś choroby. Jednego roku lepiej wyszedłem na życie, mimo niskiej ceny, niż na pszenicy, bo agrotechnika znacznie tańsza. Z tym że ja żyta nie sprzedawałem jeszcze nigdy na pasze, zawsze konsumpcja.

No to niezły biznes robisz na tym życie sprzedając po 500 3,5 tony a pole pewnie szpadlem uprawiasz nasiona za darmo ostajesz i cepem młócisz?

15 godzin temu, ws71 napisał:

Obecne odmiany pszenżyta mają już 80% genów pszenicy także praktycznie uprawa i nakład prawie identyczny,bywały lata że karmiłem pszenicą i kukurydzą wszystko to jest kwestią różnicy w cenach poszczególnych gatunków zbóż

Tu się z Tobą zgodzę jak bęę miał do dyspozycji pszenżyto po 600 to nie bęę karmił pszenicy po 800 jak kolega tu pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No masz rację, 3,5 tony żyta to mi wystarczało w początku lat 90 ubiegłego wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj