Polecane posty

Gość   
Gość

Nie wiem, nie sieje tego od 20 lat. Za 500 podziękowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
15 godzin temu, kaczus napisał:

Jęczmień sprzątnięty . Nie wiem ile leciało z tego pola koło domu bo nie ważyłem tego ale myślę że w granicach 7.5 + tony ziemia  4b trochę 5 ale z drugiego poletka pojechałem na wagę i 14940 kg z 1.65 ha. Klasa pół na pół 3b 4a. Jeszcze nigdy tyle zboża nie udało mi się zebrac. Kumpel u siebie 10200 ale ziemia 3a.  Papa się cieszy cena dnia 600 netto ale krążą pogłoski że od środy 50 na dół 

Czyli po suszy i ulewach szykuje nam sie trzecia klęska, tym razem urodzaju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
6 godzin temu, staszek131415 napisał:

No to niezły biznes robisz na tym życie sprzedając po 500 3,5 tony a pole pewnie szpadlem uprawiasz nasiona za darmo ostajesz i cepem młócisz?

Cieszę się że wiesz lepiej po ile sprzedałem 😂 serio się czasem zastanawiam, czy ty tylko udajesz takiego trolla, ale patrząc na twoje preferencje polityczne, to nawet sie nie dziwię 🤔

Żeby zaspokoić twoją ciekawość: całość żyta sprzedałem po 600zł/t, razem jakieś 4300zł, kosztów na całym areale zrobiłem 3000zł. No i plus dopłaty. Jak dla mnie na VI klasie w czasie suszy, to całkiem niezły interes. Ale ty pewnie byś w tych warunkach dał radę zrobić co najmniej 6t/ha i to pszenicy, więc gdzie mnie małorolnemu do takiego wielkiego bambrotrolla 🤔

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7587

To tylko 1300 zł zarobiłeś , bo dopłaty każdy ma do 1 ha i będzie miał siania czy sadzenia aby było przeorane raz w roku Dobra kultura rolnej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
20 godzin temu, kaczus napisał:

Jęczmień sprzątnięty . Nie wiem ile leciało z tego pola koło domu bo nie ważyłem tego ale myślę że w granicach 7.5 + tony ziemia  4b trochę 5 ale z drugiego poletka pojechałem na wagę i 14940 kg z 1.65 ha. Klasa pół na pół 3b 4a. Jeszcze nigdy tyle zboża nie udało mi się zebrac. Kumpel u siebie 10200 ale ziemia 3a.  Papa się cieszy cena dnia 600 netto ale krążą pogłoski że od środy 50 na dół 

A przyczepy odjęte

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Wiesiek, kaczus wcale nie musi bajek opowiadać bo dzisiaj zacząłem jęczmień i super sypie. Na pewno lepiej niż 7 na 4 b i 5, a jutro wjadę w ten ładniejszy to dokładniej powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7587

Wszędzie podają że jęczmień tak sypie w tym roku 9 ton to norma więc co takie zdziwienie że mało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908
18 minut temu, 90210grzesiu napisał:

Wiesiek, kaczus wcale nie musi bajek opowiadać bo dzisiaj zacząłem jęczmień i super sypie. Na pewno lepiej niż 7 na 4 b i 5, a jutro wjadę w ten ładniejszy to dokładniej powiem.

chłopie żeby wypowiadać się o plonie to trzeba zważyć i podzielić przez areał

ozimy ma to do siebie że na przyczepie dużo a gorzej na wadze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

Ej rzeczywiście zapomniałem odjąć . Jaja sobie robisz czy co? Ja jestem z powiatu Średzkiego dzisiaj rozmawiałem z 2 kumplami z gostyńskiego co już jęczmień sprzedali to u nich tak samo 8 do 9.5  ton/ha jak z lepszej ziemi. I jak napisałem wcześniej  jeszcze nigdy tyle nie zebrałem. Mój rekord był na życie odmiana tur mocne 8 ton/ha

A specjalnie pojechałem na wagę bo normalnie się wierzyć nie chce 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

Jeszcze miesiąc temu  dużo osób pisało że  jęczmień ozimy w tym roku to katastrofa  a teraz  plon od 8 ton w z wyż   😵 . Zamojskie  od Tomaszowa na wschód połowę tego z hektara.

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
23 godziny temu, kaczus napisał:

Jęczmień sprzątnięty . Nie wiem ile leciało z tego pola koło domu bo nie ważyłem tego ale myślę że w granicach 7.5 + tony ziemia  4b trochę 5 ale z drugiego poletka pojechałem na wagę i 14940 kg z 1.65 ha. Klasa pół na pół 3b 4a. Jeszcze nigdy tyle zboża nie udało mi się zebrac. Kumpel u siebie 10200 ale ziemia 3a.  Papa się cieszy cena dnia 600 netto ale krążą pogłoski że od środy 50 na dół 

No i macie 50zł w dół jak na skupach za przyczepami się brandzlujecie, bo po 10t... Wybory pokazują że chłopy głupie, ale zachowanie na skupach tylko to potwierdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
8 godzin temu, stach12 napisał:

chłopie żeby wypowiadać się o plonie to trzeba zważyć i podzielić przez areał

ozimy ma to do siebie że na przyczepie dużo a gorzej na wadze

Na przyczepy pszenicy musiał bym mieć plon 12 z ha to myślę że nie zawyżyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
Dnia 6.07.2020 o 23:19, kaczus napisał:

Jęczmień sprzątnięty . Nie wiem ile leciało z tego pola koło domu bo nie ważyłem tego ale myślę że w granicach 7.5 + tony ziemia  4b trochę 5 ale z drugiego poletka pojechałem na wagę i 14940 kg z 1.65 ha. Klasa pół na pół 3b 4a. Jeszcze nigdy tyle zboża nie udało mi się zebrac. Kumpel u siebie 10200 ale ziemia 3a.  Papa się cieszy cena dnia 600 netto ale krążą pogłoski że od środy 50 na dół 

Komu sprzedajesz? 🤔


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
17 godzin temu, skywalker89 napisał:

No i macie 50zł w dół jak na skupach za przyczepami się brandzlujecie, bo po 10t... Wybory pokazują że chłopy głupie, ale zachowanie na skupach tylko to potwierdza

A co w tym dziwnego że skup chce zarobić ,w żniwa musi byc tanio,kto niema gdzie przechować albo podszewka w kieszeni sprzeda nawet po 450,jak byś kupował tak samo byś zrobił

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, kaczus napisał:

Ej rzeczywiście zapomniałem odjąć . Jaja sobie robisz czy co? Ja jestem z powiatu Średzkiego dzisiaj rozmawiałem z 2 kumplami z gostyńskiego co już jęczmień sprzedali to u nich tak samo 8 do 9.5  ton/ha jak z lepszej ziemi. I jak napisałem wcześniej  jeszcze nigdy tyle nie zebrałem. Mój rekord był na życie odmiana tur mocne 8 ton/ha

A specjalnie pojechałem na wagę bo normalnie się wierzyć nie chce 

Czyli 500 netto za tonę to całkiem przyzwoita cena przy tym plonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Staszkowi wystarczy jak zostanie 1000 zl z hektara i cały w skowronkach,szczęsliwy czlowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, skywalker89 napisał:

No i macie 50zł w dół jak na skupach za przyczepami się brandzlujecie, bo po 10t... Wybory pokazują że chłopy głupie, ale zachowanie na skupach tylko to potwierdza

Mądrzy włąsnie bo przestali wierzyć w zieloną koniczynkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

Fizyczny 1000 zł / ha jest lepszy od psychicznych 3000 /zł z ha zysku 😀😀

problem w tym że tu się prawie wszystkim wydaje że dużo  namłócili albo zarobili

 

Staszek jak przyzwoita cena 500 zł /tona  ma zadowalać rolnika bo zebrał dużo , to podobnie myśląc w twojej branży za tucznika powyżej 60 % mięsności zamiast 40 groszy premii na kg. powinieneś dostać w jape hahaha  bo na produkcje kg. mięsa tucznik zużywa mniej paszy niż na kg. tłuszczu

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Stasiek czyli jak uda ci się odchować od maciory 18 prosiąt/ miot to kupujący powinien ci powiedzieć że nie da ci po 200zł za szt tylko po 150 bo i tak dobrze na tym wyjdziesz hahahaha. Ale z ciebie dekiel 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

Ja nie sprzedaje ja kupuję jeszcze. Cena dzisiaj 570 netto. A pojechałem na wagę tylko z ciekawości i radości z plonu. Życzę wam takich samych a nawet 100 kg więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, pawel885 napisał:

Stasiek czyli jak uda ci się odchować od maciory 18 prosiąt/ miot to kupujący powinien ci powiedzieć że nie da ci po 200zł za szt tylko po 150 bo i tak dobrze na tym wyjdziesz hahahaha. Ale z ciebie dekiel 

Raczej zWas pytam gdzie ta pszenica po 1200 w majum miała być i pustae pułki? Skąd się wzięło zboże którego nima jk mówił Wincent? Oj bajkopisarze teraz przyjdzie niemca prosić by kupił i coś cicho o tych statkach w portach czyżby zatonęły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

U mnie świeży jęczmień stoi na przyczepach bo nikt nie chce kupić. 

Po 500 może sprzedam. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
13 godzin temu, stach12 napisał:

chłopie żeby wypowiadać się o plonie to trzeba zważyć i podzielić przez areał

ozimy ma to do siebie że na przyczepie dużo a gorzej na wadze

Oj kolego mocno byś się zdziwił w przypadku niemieckich odmian hybrydowych ok 8-9 ton bez problemu ziemia 4a ,  waga identyczna jak jary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7587

Zanosi się że w całej Europie będzie dostatek ziarna miała być susza a leje wszędzie będzie dużo marnej jakości a to pociągnie cenę w dół a mąka i tej pszenicy będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, leszek1000 napisał:

U mnie świeży jęczmień stoi na przyczepach bo nikt nie chce kupić. 

Po 500 może sprzedam. 

A jak plonował jakie odmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj