Polecane posty

ws71    1827
2 godziny temu, stach12 napisał:

3,5 popłyneło ,nastepne 3,5 pojechało na kołach , a to by oznaczało że te wasze 500 zamieni się na 500 za pół tony 😀

Jeszcze napisz z której części Polski bo z pół- zachodniej to na pewno nie, do grudnia nie szło prawie nic,tylko lokalne firmy brały na własne potrzeby,od stycznia tylko na porty , szło na barki i na zachód żyto-pszenżyto Niemcy , szał na Niemcy to był w sezonie 2018-19 gdzie firmy w czasie żniw dawały ok 750 netto ,a na wiosnę i tak była niższa cena niż jesienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, pawel885 napisał:

Co rok piszesz że urodzaj... Nie pykło ci przed tamtymi żniwami to zapowiadałeś rekordowe zbiory kukurydzy co ludzie po 6 ton mokrej zbierali i tak w kółko trollujesz 

Zacytuj ten post co pisałem o rekordowych zbiorach kukurydzy dziś kupiony jęczmień po 500 jeszcze pytał czy nie za drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7587
15 godzin temu, stach12 napisał:

3,5 popłyneło ,nastepne 3,5 pojechało na kołach , a to by oznaczało że te wasze 500 zamieni się na 500 za pół tony 😀

W Polsce jest produkcja Dla porównania, jeszcze w latach 2008-2012, jak podaje Agencja Rozwoju Rolnictwa, w Polsce produkowano około 28 milionów ton zbóż rocznie.

Według danych zaprezentowanych przez Główny Urząd Statystyczny, w 2018 roku w Polsce zebrano około 22 mln ton zbóż podstawowych oraz mieszanek zbożowych.

Ten rok mokry to wzrośnie produkcja zbóż .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

myślałem że tu jest 2 świrów a to chyba jeden pod 2 postaciami !!

posty staszka nad albo pod galanem wcale nie są przypadkowe jeden pod drugim z reguły  , po prostu świr ma wtedy napady hahah

3 mitoman  siedzi w soi hahaaha i jak się kto tylko wychyli to więcej tam nie zagląda

stasiek kto pytał że nie za drogo ?????  chłopie tobie się we łbie już pier**li haha

 tutaj prowadzisz podwójne życie , sam like sobie dajesz cytujesz itd to jest twoje zaburzenie

kupując od tego biedaka jeczmien po 500 ty sam siebie słyszałeś czy nie za  drogo

daleko masz do horoszczy ???

Edytowano przez stach12
,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prędzej Ciebie się przydałoby tam zamknąć, staszek przynajmniej wie o czym mówi, A Ty jak zaczniesz bełkotać to nie ma żadnego składu

  • Like 2

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs73    53
3 godziny temu, staszek131415 napisał:

Zacytuj ten post co pisałem o rekordowych zbiorach kukurydzy dziś kupiony jęczmień po 500 jeszcze pytał czy nie za drogo

Staszek ja nie wiem kto Ci za taką cenę sprzedaje jęczmień i w dodatku pyta czy może nie za drogo.U nas wszystkie skupy w okolicy obniżyły ceny ale do granic 590( co według mnie i tak jest za tanio w porównaniu do kosztów produkcji)

Przykładowe ceny jednego z nich:Pszenzyto 590,Pszenica K. 700,Pszenica P. 660,Jęczmień 590,Łubin 955, Bobik 900, Groch 830,Kukurydza 640,Rzepak 1640.

I tutaj Staszek jak widzisz pszenica też nie jest po 500.Nie wiem skąd u niektórych te ceny się biorą.Są co prawda niskie ale nie aż tak.

26 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

prędzej Ciebie się przydałoby tam zamknąć, staszek przynajmniej wie o czym mówi, A Ty jak zaczniesz bełkotać to nie ma żadnego składu

DamianRolnikSkup ,Staszek być może wie o czym mówi ale z tymi cenami i upieraniem się, że przy wysokim plonie pszenica po 500 to i tak dobrze ,to przegięcie.Sam jest rolnikiem więc raczej powinien rozumieć zbożowców.Ja też chciałbym aby trzodę sprzedawano po 7 czy 8 zł a nie po 4zł bo zobaczcie czy ceny w sklepach reagują tak jak skupy.A powiedz Damian w takim razie z ciekawości po ile kupujesz pszenicę?Albo inaczej,po ile byś ją sprzedał Staszkowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kto ma sznsę po 590 sprzedać to bym sie nie oglądał bo cena poleci i szybko nie wzrośnie no chyba że ktoś nie inwestuje w gopsodrastwo i rok zbiory trzyma tomoże za rok ta cena bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mowie, ze z nim się zgadzam. Ale prawda jest taka, że w tym roku zboża będzie dużo, sporo jeżdżę to widzę jakw wyglądają uprawy.

Ktoś może czuć się urażony jego opiniami co do cen, ale bezpośrednio nikogo nie obraża. 

A Stach to jak by z kumplami z pod sklepu rozmawiał na prawo i lewo obrażając kogo się da. 

Co do cen

Szukam tylko starej pszenicy z dostawą na Kętrzyn po 800 netto, to w zależności od tego gdzie masz gospodarstwo to minus transport sobie policz

Nowego zboża nie kupuje, czekam aż się sytuacja wyklaruje. 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Pszenica 12.5 Elewator Jabłowo 8 lipca 770netto w porcie 10 lipca 780 netto. Cefrtra tak samo .

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jest ssanie że szok miesiąc do żniw 700 zl to niezła cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Zadzwoń @staszek131415 do  Golubia Dobrzynia zapytać się ile płacą za pszenicę paszową, tylko wcześniej weź leki na serce, bo jest to prawie 800 zł netto.  Ty dobrze wiesz, że znowu będziesz ludziom strychy wymiatał byleby wyrwać coś za pińcet, a teraz rozpaczliwie odreagowujesz. Szkoda tylko normalnych hodowców trzody, bo Ty akurat na spadki cen świń zasłużyłeś sobie parszywym trolligiem.

Edytowano przez JanKrzysztof
  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
9 godzin temu, staszek131415 napisał:

Zacytuj ten post co pisałem o rekordowych zbiorach kukurydzy dziś kupiony jęczmień po 500 jeszcze pytał czy nie za drogo

Już cytowałem twoje brednie kilka razy i ani razu się do nich nie odniosłeś... Pisałeś po żniwach 2019 że kukurydze zapowiadają się rewelacyjnie i nikt o zdrowych zmysłach nie będzie kupował pszenicy jak będzie taniej kukurydzy w bród 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs73    53
19 minut temu, staszek131415 napisał:

No jest ssanie że szok miesiąc do żniw 700 zl to niezła cena

Staszek to żart czy kpina ta Twoja wypowiedź?Przecież cały czas powtarzasz o cenie 500 zł a teraz niby co?700 to tanio?Kurde przekorny trochę jesteś albo ja Ciebie w ogóle nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Przecież idzie jeszcze wyrwać ponad 750netto w wielu skupach. Nie wiem co za debil ci sprzedaje zboże stasiek, chyba ten co jedyny środek transportu jaki ma to rower i ciągnik bez świateł 

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Nerwy mu puszczają, bo  bogatsi sąsiedzi bez produkcji zwierzęcej w jego marzeniach mieli podupadać finansowo, a oni pszenicę posprzedawali na górce po 850-890 zł netto.  Za to świnie zdaniem staszka miały być po 7 netto przed tegoroczną Wielkanocą,

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert669    1

Polecam tekst pod adresem: https://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/zboza/francja-niskie-prognozy-zbiorow-zboz,97287.html 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 godzin temu, Rumcajs73 napisał:

Staszek to żart czy kpina ta Twoja wypowiedź?Przecież cały czas powtarzasz o cenie 500 zł a teraz niby co?700 to tanio?Kurde przekorny trochę jesteś albo ja Ciebie w ogóle nie rozumiem.

Naucz się czytać ze zrozumieniem nigdy nie pisałem o pszenicy po 500 a o zbożu paszowym po 600 i uważam że to jest bardzo dobra cena za niedługo będziecie ją tak wspominać jak trzodowcy 6 zł za tucznika

15 godzin temu, pawel885 napisał:

Już cytowałem twoje brednie kilka razy i ani razu się do nich nie odniosłeś... Pisałeś po żniwach 2019 że kukurydze zapowiadają się rewelacyjnie i nikt o zdrowych zmysłach nie będzie kupował pszenicy jak będzie taniej kukurydzy w bród 

Zacytuj ten post gdzie tak pisaem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

To , że jest teraz ssanie na pszenice jest z jednego prostego czynnika, wiele ferm drobiarskich stało w maju przez covida i straty jakie poniesli w kwietniu.

cena podskoczyła i wszystkie fermy ruszył z produkcją kurczaka. Logiczne, że jest mega ssanie na pasze a więc i na pszenice i kukurydzę.

We wrześniu będzie mega wyhamowanie. Pszenica po żniwach spadnie i skala będzie przeceny okrutna.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
Przed chwilą, staszek131415 napisał:

Zacytuj ten post gdzie tak pisaem

To nie pamiętasz? Może inny troll był wtedy na zmianie i to nie ty pisałeś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Staszek twoje 500 za zboże to nam się śni,więc nie pitol że nie pisałeś ,sam sobie znajdż ,jak maz skleroze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
38 minut temu, ksiaze napisał:

To , że jest teraz ssanie na pszenice jest z jednego prostego czynnika, wiele ferm drobiarskich stało w maju przez covida i straty jakie poniesli w kwietniu.

cena podskoczyła i wszystkie fermy ruszył z produkcją kurczaka. Logiczne, że jest mega ssanie na pasze a więc i na pszenice i kukurydzę.

We wrześniu będzie mega wyhamowanie. Pszenica po żniwach spadnie i skala będzie przeceny okrutna.....

W Twoich prognozach zawsze tanieje i przechowywać też się nie opłaca. Rolnikiem raczej nie jesteś albo matematyka jest Ci zupełnie obca.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj