Polecane posty

Gość   
Gość
11 godzin temu, Agrest napisał:

600 brutto i przywoź. Tylko bez robala

Max 200t bo szkoda maszyny pod chmurą trzymać.

U mnie bida w polu.

W ubiegłym roku zapowiadało się źle,  było dobrze.

W tym pszenica nie rokowaŁa, ale pszenżyto było rewelacyjne. Teraz kłosy bida i ciężko ziarno wyłuskać

A ja jestem mile zakoczony wykosiłem wczoraj 1 ha piachu i plon 4200 ważony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
16 godzin temu, beata12596 napisał:

Rzepak 1650 brutto, jęczmień 560 brutto, ceny pszenicy brak 🤨. Ale za to saletra węgierska 920 zł, NPK 7-20-30 też bodajże węgierski  po 1450 zł, saletrzak ma dojechać po 900 zł 🙂👍

Gdzie te węgierskie nawozy? Rzepak sprzedawałem po 1700.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
2 godziny temu, Bugii napisał:

Wczoraj wpadlem w koncu w pszenice. Myslalem ze bedzie mokra. Na poczatku 13% pozniej spadlo na 12.5% Plon rewelacja ok 8 t/ha. Oby tak dalej bylo.

Mazowsze powiat plocki.

Zamojskie pszenice jeszcze nie za tydzień nie które odmiany powinni być .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Mam 0.45 ha Euclide na rozmnożenie to już można ja ciąć i Euforię jeszcze ze 2 dni a Ostroga to jeszcze dobry tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5393

660 paszarnia 690 młyn, ceny netto. Południowa Wielkopolska. Pszenica jeszcze na polu ale przy tej cenię chyba poczekam trochę z sprzedażą


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Chyba z tych zapowiadanych wielkich zbiorów nie wiele będzie panowie ;) rolnicy co pozaczynali  zniwa są nie zadowoleni z plonu. A wiele z nich naprawdę dba o pola. Także spokojnie z tym entuzjazmem wielkich zbiorów. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
40 minut temu, Bartek933 napisał:

660 paszarnia 690 młyn, ceny netto. Południowa Wielkopolska. Pszenica jeszcze na polu ale przy tej cenię chyba poczekam trochę z sprzedażą

Gdzie w pld wielkopolsce takie ceny? Zacząłem kosić i póki co 4t/ha a pszenica dosyć zadbana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5393

Piast lewkowiec i młyn Ostrów Wielkopolski


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
3 godziny temu, Andpol napisał:

Gdzie te węgierskie nawozy? Rzepak sprzedawałem po 1700.

Agricola na Kolejowej w Hrubieszowie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
3 godziny temu, danielursus3p napisał:

Chyba z tych zapowiadanych wielkich zbiorów nie wiele będzie panowie ;) rolnicy co pozaczynali  zniwa są nie zadowoleni z plonu. A wiele z nich naprawdę dba o pola. Także spokojnie z tym entuzjazmem wielkich zbiorów. 

Będzie przeinwestowane wedle plonu a jeszcze nie znana cena jest do końca jak będzie bo jak rząd ogłosi za***iste zbiory na poziomie 8 lub 9 ton to już cena będzie nie ciekawa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21
1 godzinę temu, galan99 napisał:

 

Widziałeś cene w Udryczach?

1 godzinę temu, galan99 napisał:

 

Widziałeś cene w Udryczach?

1 godzinę temu, galan99 napisał:

 

Widziałeś cene w Udryczach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19707
6 godzin temu, danielursus3p napisał:

Chyba z tych zapowiadanych wielkich zbiorów nie wiele będzie panowie ;) rolnicy co pozaczynali  zniwa są nie zadowoleni z plonu. A wiele z nich naprawdę dba o pola. Także spokojnie z tym entuzjazmem wielkich zbiorów. 

Dziś wjechałem i względem jęczmienia gorzej,ale to najsłabsza działka

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
2 godziny temu, wojtal24 napisał:

mazowieckie 680zl brutto od poniedziałku i tendencja spadowa

To tylko chwila tak z 10 dni będzie u nas po 600 brutto jak Mazowieckie jest teraz cena 680 brutto i tendencja spadkowa .

Tylko jak długo będzie ta niska cena to jest pytanie .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79

beda ciagnoc z ukrainy tam tanio i balszoj to unas zjazd posrednik chce zyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020

Wjechałem dziś w najsłabszą pszenicę ok 6 t dała. Pzz Zamość ceny brak, agria plus było coś 620 tylko za szybko jechałem bo do roboty się spieszyłem i nie wiem czy to cena za jęczmień czy pszenicę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Jakby ktoś byłby w farmerze Lipsku to wrzućcie zdjęcie z cennika, zawsze to jakaś orientacja w cenach w regionie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
1 godzinę temu, fabio napisał:

beda ciagnoc z ukrainy tam tanio i balszoj to unas zjazd posrednik chce zyc

U nas 600 zł a z Ukrainy po 450 to jest biznes .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
45 minut temu, daro189 napisał:

Jakby ktoś byłby w farmerze Lipsku to wrzućcie zdjęcie z cennika, zawsze to jakaś orientacja w cenach w regionie. 

W zimnie 680-640brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
50 minut temu, galan99 napisał:

U nas 600 zł a z Ukrainy po 450 to jest biznes .

Jak możesz to podaj źródło informacji, bo mi wychodzi, że aktualna cena pszenicy w portach w UA jest po 693

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Czasami rozrzut nawet z cenami nawozów jest kolosalny na przestrzeni 10km.

W tym roku jak dzień przed koszeniem rzepaku zadzwoniłem, to Lipsko dawało 1744 brutto, a w łabuńkach 1690 brutto. W dniu koszenia odpowiednio 1710 i 1700 wiec na darmo bym jechał dwa razy dalej i marnował sprzęt. A też niechętnie ktoś chce odpowdac na temat cen 5, 6 nawozów przez telefon. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj