Polecane posty

galan99    7578

Kiedy ruszacie Panowie z pszenicami ja się przymierzam po niedzieli Belissa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No niestety, dawniej jak nie było internetu to tylko rodzina i sąsiedzi wiedzieli że stasiek to głupek, dziś cała Polska czyta jego brednie 

  • Like 2
  • Haha 6
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Kiedy ruszacie Panowie z pszenicami ja się przymierzam po niedzieli Belissa

Jeśli nie popada i kombajn dojedzie to okolice soboty. Odmiana Reform.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
1 godzinę temu, pawel885 napisał:

No niestety, dawniej jak nie było internetu to tylko rodzina i sąsiedzi wiedzieli że stasiek to głupek, dziś cała Polska czyta jego brednie 

Stasiek głupi nie jest, my nie rozumiemy jego żartów ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578

To jaka  wydajność jest ? .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Rok temu żniwa już w pełni były, plon 6 ton średnia, przed 1 sierpnia już poplony miałem zasiane a teraz jeszcze słoma zielona.... Także myślę że 1-2 tony na plus będzie minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 godzin temu, Rumcajs73 napisał:

Staszek przestań już mieszać.Przecież cały czas wmawiasz nam,że pszenica będzie po 500 i to przy tych plonach przyzwoita cena według Ciebie.Daj już sobie spokój z tym mówiłem czy nie.Będzie to będzie ,nie mamy na to wpływu.Chociaż jak widać na razie nic się nie zanosi na to aby miała tak drastycznie spaść.Cały czas mam oferty na pszenicę od 670 do 690 pasza a jakościówka 720-730 więc na razie dramatu nie ma.Pokosimy ,zobaczymy.

Ja ? Zacytuj ten post?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, pawel885 napisał:

No niestety, dawniej jak nie było internetu to tylko rodzina i sąsiedzi wiedzieli że stasiek to głupek, dziś cała Polska czyta jego brednie 

Aj tam zaraz głupek poprostu piszę jak jest kiedy będzie ta pszenica po 1200 co pisałeś bo ludzie masę towaru mają to napewno nie będzie bez wpływu na obniżki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie piszesz jak jest bo tak nigdzie nie ma, ja jak co roku twierdzę że w żniwa spadki a na wiosnę wzrost ceny. Nikt nie pisał o cenie 1200 ale jak koledzy pisali ponad 900brutto szło dostać a ty ciągle spadki, spadk,i pincet i świnie po 8zł .... Twoje złote czasy się skończą niedługo. U nas we wsi wszyscy starzy kawalerzy z czerwonymi nosami tylko czekają aż ojce umrą i sprzedają ziemię bambrom albo Warszawiakom na działki rekreacyjne... Skończy się "Stasiu poratuj..." 

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nikt nie pisał?

Dnia 22.04.2020 o 20:08, miwigos napisał:

Na tą chwile nie podpisal bym nawet za 1000,aktualnie konsupcja 890 netto

 

Dnia 4.04.2020 o 09:57, stach12 napisał:

przesłanek do sprzedawania poniżej 1000 nie widze

codziennie nowe info które powinno windować 10 euro na giełdzie , a rośnie 1 eurocent

  może  być tak że cena w szopie będzie większa jak na giełdzie

nie ładnie jest zarabiać podczas zarazy

cały czas  nam wmawiano że zboża w chlebie niewiele

to i po 1500 sumienie pozwoli

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
18 minut temu, staszek131415 napisał:

kiedy będzie ta pszenica po 1200 co pisałeś

To w końcu ja pisałem czy ktoś? A z tych postów wynika że pszenica idzie w górę i szła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

staszku tanie ziarno  to  zacheta hodowców skoczków do wstawień

ty jako rasowy hodowca potrzebujesz drogiego ziarna , drogich warchlaków i zdrowia które tutaj tracisz

walka z przeciwnościami  ktorych  nie widzisz nie czyni szkód  fizycznych tylko pustoszy przestrzeń pod beretem !!!

wzrost cena ziarna o 100 na tonie podnosi koszty na kg tucznika o 20  groszy

ziarno jak będzie po te twoje pinset to urwiesz łapy od wideł a na bułke z masłem dalej będzie brakować

spróbuj płacić od tej pory po 1 000 za tone ziarna i spokojnie obserwuj rynek !!!

 

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
10 godzin temu, staszek131415 napisał:

Aj tam zaraz głupek poprostu piszę jak jest kiedy będzie ta pszenica po 1200 co pisałeś bo ludzie masę towaru mają to napewno nie będzie bez wpływu na obniżki?

Piszą tacy ludzie troche bez pojęcia chwalą się na fb że rzepak sypał super aż sie nie spodziewał plonu a zaraz potem pisze że cena w skupie spadła.... Pośrednicy też czytają i widzą że sypie bach ceny w dół...dalej sie chwalcie że po 4 tony oddaje a ceny napewno pójdą w góre. 

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578

O czym mowa ze czytają tam czy tu nie ma znaczenia wystarczy to co ludzie wiozą i na miejscu powiedzą ale rzepaki słabo w tym roku 2,5 do 3 to już dobrze zapowiadali się bardzo dobrze a wyszło jak zwykle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Panowie taka moja prośba, nie sprzeczajcie się ze Staszkiem, bo to jak walić głową w mur, ściana stoi, a was tylko głowa zaboli, on rzuca hasło powtarzające się już ponad rok, a reszta próbuje jemu udowadniać, że jest inaczej. Większy sens będzie miało pisanie o cenach jakie u was płacą za zboża i ignorowanie proroczych wpisów. Pozdrawiam i życzę pogody na żniwa.

Edytowano przez beata12596
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Rzepak 1650 brutto, jęczmień 560 brutto, ceny pszenicy brak 🤨. Ale za to saletra węgierska 920 zł, NPK 7-20-30 też bodajże węgierski  po 1450 zł, saletrzak ma dojechać po 900 zł 🙂👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Dziś trochę pszenicy sieknąłem  dużo pośladu jest i plon nie powala 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25611
8 godzin temu, stach12 napisał:

sprzedam pszenice starą 850 netto , cena wywoławcza !!!

600 brutto i przywoź. Tylko bez robala

Max 200t bo szkoda maszyny pod chmurą trzymać.

U mnie bida w polu.

W ubiegłym roku zapowiadało się źle,  było dobrze.

W tym pszenica nie rokowaŁa, ale pszenżyto było rewelacyjne. Teraz kłosy bida i ciężko ziarno wyłuskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Mazowieckie cenny netto na lokalnych skupach :

Pszenica 660-720 zł/tona,

Pszenżyto 550-580,

Żyto 450-480,

Rzepka 1620-1640

Rzepak słabo sypie, u mnie około 2,8-3 tony /ha, przy sprzedaży będzie wiadomo, ale i tak dobrze bo tylko trochę gdzie mokro zostało. Zboża zobaczymy jak będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Wczoraj wpadlem w koncu w pszenice. Myslalem ze bedzie mokra. Na poczatku 13% pozniej spadlo na 12.5% Plon rewelacja ok 8 t/ha. Oby tak dalej bylo.

Mazowsze powiat plocki.

Edytowano przez Bugii
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj