Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stach12    908

na naszym terenie ziarna 40 % mniej  , jedynie jeczmien ozimy poszalał w okolicach 10 😀

jeden kosi a pozostali klęczą w pokosach i szukają czy nie gubi kombajn , słomy do oporu , jakość marna , a takie było piękne kilka tygodni temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
14 minut temu, stach12 napisał:

na naszym terenie ziarna 40 % mniej  , jedynie jeczmien ozimy poszalał w okolicach 10 😀

jeden kosi a pozostali klęczą w pokosach i szukają czy nie gubi kombajn , słomy do oporu , jakość marna , a takie było piękne kilka tygodni temu

Jaki region ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

U mnie - Zamojskie popadało i 2 dni wolnego mam. Wczoraj koszony najgorszy kawałek gdzie robak upierdzielił. Nie liczę ile sypało, szkoda się denerwować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

pszenicę robak zeżarł ? u mnie nawet kurzu nie przybiło, więcej było rosy w nocy

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Pszenica paszowa Jagra Hrubieszów 680 brutto, jęczmień 560 zł brutto.

Edytowano przez beata12596

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, stach12 napisał:

na naszym terenie ziarna 40 % mniej  , jedynie jeczmien ozimy poszalał w okolicach 10 😀

jeden kosi a pozostali klęczą w pokosach i szukają czy nie gubi kombajn , słomy do oporu , jakość marna , a takie było piękne kilka tygodni temu

Jak dbasz tak masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
5 godzin temu, jahooo napisał:

pszenicę robak zeżarł ? u mnie nawet kurzu nie przybiło, więcej było rosy w nocy

Przedplon rzepak. Pszenica wiosną była ok ale jak zaczęło się strzelanie w źdźbło to tylko część roślin urosła i wydała kłos. Część się zatrzymało w rozwoju i zaczęło jakby gnić od środka. Wszelkie zabiegi były wykonywane tak samo jak na zbożach po sąsiedzku. Jedyna różnica w przedplonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227
14 minut temu, melon10641 napisał:

Przedplon rzepak. Pszenica wiosną była ok ale jak zaczęło się strzelanie w źdźbło to tylko część roślin urosła i wydała kłos. Część się zatrzymało w rozwoju i zaczęło jakby gnić od środka. Wszelkie zabiegi były wykonywane tak samo jak na zbożach po sąsiedzku. Jedyna różnica w przedplonie.

Znajomy tak ma po soi, która była kilka razy pryskania. Soja była średnia a pszenica bardzo marna mimo dobrego nawożenia i ph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053
32 minuty temu, melon10641 napisał:

Przedplon rzepak. Pszenica wiosną była ok ale jak zaczęło się strzelanie w źdźbło to tylko część roślin urosła i wydała kłos. Część się zatrzymało w rozwoju i zaczęło jakby gnić od środka. Wszelkie zabiegi były wykonywane tak samo jak na zbożach po sąsiedzku. Jedyna różnica w przedplonie.

Czy to nie była żółta karłowatość jęczmienia ? , masz może pole na borowinach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Mam na borowinie.

Edit:

sprawa wyglądała Bardzo dziwnie. Mianowicie na gdzieś z 50m od obory jak linijką odciął w poprzek pola pszenica zrobiła się marna. Jak zaczęła się kłosić to wtedy zobaczyłem, że cześć się kłosi a część się zatrzymała. To co się zatrzymało to miało slaby system korzeniowy i źdźbło było bardzo sztywne. 
Zaraz obok też była pszenica i było ok, jedynie ta co po rzepaku to ujowa. Ale dla ciekawości ok 1/4 plantacji po rzepaku rosło sobie normalnie bez żadnych objawów. Wiosną obie dostały w tyłem mrozem.

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053

Jeszcze na jesieni mszyca zaraziła ją wirusem i stanowisko nie miało wpływu tylko termin siewu i najczęściej południowa wystawa pola gdzie mszyca lubi siedzieć do słońca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Mazowsze powiat plonski. Lokalny skup 

Pszenica paszowa 620 netto

Pszenica konsumpcja 680 netto 

Pszenzyto 580 netto

Zyto 480 netto

U mnie wszystko w magazyny i czekamy na nowa fale korony.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackasss    59

A Woźniak w środku żniw podniósł pszenżyto z 580 na 600 a pszenicę z 650 na 680

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

lubelskie pow. chełmski pszenżyto i jęczmień po 500 zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296
1 godzinę temu, aro321 napisał:

lubelskie pow. chełmski pszenżyto i jęczmień po 500 zł brutto

To chyba ze 30 lat temu, brałem więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    952
50 minut temu, rumcio40 napisał:

To chyba ze 30 lat temu, brałem więcej

W  1992 roku jęczmień był  po 450  zł brutto tona😄, to teraz jest o 50 zł droższy na tonie

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79

a granica z ukraina dalej otwarta i ciagna ciagna zboze posrednicy a polski chlop oddaje po kosztach gdzie nasz prezydent zapomnial po wyborach o rolniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj