Polecane posty

pawel885    2279

A jak pisałeś stasiu  przed żniwami 2019 że po żniwach za kabana kupisz 2 tony pszenicy też zapomniałeś ?

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7586

Powiem tak jak jest w naszych stronach cena pszenicy jest 700 zł teraz jest 3 pierwszych dni żniw jak się zaczynają i wiozą na sków i po tych dniach , zaczynają się spadki ceny do 600 zł brutto tak było zeszłego roku jak będzie teraz to nikt nie wie jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Staszek twoje 500 za zboże to nam się śni,więc nie pitol że nie pisałeś ,sam sobie znajdż ,jak maz skleroze

Widzisz omamay masz nigdzie tak nie pisałem o pszenicy

48 minut temu, pawel885 napisał:

A jak pisałeś stasiu  przed żniwami 2019 że po żniwach za kabana kupisz 2 tony pszenicy też zapomniałeś ?

Nigdy tak nie pisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    952
29 minut temu, galan99 napisał:

Powiem tak jak jest w naszych stronach cena pszenicy jest 700 zł teraz jest 3 pierwszych dni żniw jak się zaczynają i wiozą na sków i po tych dniach , zaczynają się spadki ceny do 600 zł brutto tak było zeszłego roku jak będzie teraz to nikt nie wie jeszcze.

Spadki to nieuniknione ale żeby jeszcze pogoda dopisała w żniwa i dała wszystko zebrać bo ten rok niepodobny do innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs73    53
3 godziny temu, ksiaze napisał:

To , że jest teraz ssanie na pszenice jest z jednego prostego czynnika, wiele ferm drobiarskich stało w maju przez covida i straty jakie poniesli w kwietniu.

cena podskoczyła i wszystkie fermy ruszył z produkcją kurczaka. Logiczne, że jest mega ssanie na pasze a więc i na pszenice i kukurydzę.

We wrześniu będzie mega wyhamowanie. Pszenica po żniwach spadnie i skala będzie przeceny okrutna.....

Ja piernicze następny jasnowidz...jakie to będą przeceny!A skąd Ty to wiesz?Już nie raz z wyhamowania zrobił się zryw.Tego nie przewidzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
Przed chwilą, staszek131415 napisał:

Widzisz omamay masz nigdzie tak nie pisałem o pszenicy

Nigdy tak nie pisałem

 Twój bełkot znaleziony w CENY PSZENICY 2019: 

"stawiaćsilosy i trzymać żebym wiosną po te 500 kupił bo po żniwach 600 całkiem realne"

"Jednak po żniwach za tucznika 2 tony pszenicy staje się realne"

"Po zniwach i ziemia spadnie bo masa ludzi przeliczyło siędając 3 tysie dzierżawy "

"ludzie sporo maja iwiosną nie będzie komu kupić 500 jak nic pszenica będzie"

 to ułamek twoich mądrości

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs73    53
Dnia 5.07.2020 o 13:59, staszek131415 napisał:

Poczekaj tylko jak te małe gospodrstwa zlikwidują hodowlę to pszóka za 500 będzie wspominiem

Staszek to nie Ty pisałeś o tym ,że 500 będzie w marzeniach?A nam tu wciskasz,że nic takiego nie miało miejsca.Może najlepiej za darmo niedługo Ci oddam tą pszenicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

paszowa pszenica będzie max  600zl, a konsumpcja 650....czy komus sie podoba czy nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs73    53
10 godzin temu, ksiaze napisał:

paszowa pszenica będzie max  600zl, a konsumpcja 650....czy komus sie podoba czy nie....

Ty ,@ksiaze -jasnowidz a powiedz po ile rzepak będzie ?A ta pszenica kiedy podrożeje?No i kiedy dokładnie ta cena 600 będzie?

Edytowano przez Rumcajs73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 godzin temu, pawel885 napisał:

 Twój bełkot znaleziony w CENY PSZENICY 2019: 

"stawiaćsilosy i trzymać żebym wiosną po te 500 kupił bo po żniwach 600 całkiem realne"

"Jednak po żniwach za tucznika 2 tony pszenicy staje się realne"

"Po zniwach i ziemia spadnie bo masa ludzi przeliczyło siędając 3 tysie dzierżawy "

"ludzie sporo maja iwiosną nie będzie komu kupić 500 jak nic pszenica będzie"

 to ułamek twoich mądrości

To są Twoje cytaty nie moje sam widzisz jak kłamiesz

Co do ceny zbóż to nie są chyba złe bo obok mnie gościu wział  wdzierżawę 10 ha i zapłacił z góry za 10 lat 50 tysi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Hahaha ty naprawdę masz problemy z psychiką albo piszesz nawalony po długich negocjacjach z Mietkiem w sklepie. To twoje słowa stasiu, albo innego trola piszącego z profilu staszek131415

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 5.05.2020 o 06:50, Wicherek napisał:

 

Dnia 1.05.2020 o 19:34, KULAWA_KOZA napisał:

w Małopolsce po 800 już płacą......i dzwonią i szukają :) Czuje że w czerwcu będzie 1000zł/t

 

Dnia 30.04.2020 o 23:52, szaman1 napisał:

Taka obniżka po tym kapuśniaczku to zagrywka która powinna wszystkim przemówić co oni mają w gaciach jak jeszcze 1/4 roku do zbiorów które już nie rokują na 80% normy na db glebach, na słabych 30-50% a jak w maju nie popada w czerwcu i lipcu przypali to nie będzie co kosić analogiczna sytuacja jest w większości Europy. Ja swoją sprzedam jak dostanę po 120, chyba że 3 lata będzie leżała, zebrałem połowę to jeszcze raz tyle powinienem dostać . Jak to mówią kto nie ryzykuje ten nie pije łiskacza.

 

Dnia 28.04.2020 o 11:20, marks50 napisał:

To się w końcu hodowcy zdecydujcie czy kupowaliście po 500 czy po 800 bo konfabulujecie mówiąc jak wam pasuje . W tej chwili przez sam port wyeksportował 3 mln , drugie tyle wyjechało do Niemca to już maż 6 mln tak więc z twych wydumanych 4 mln to 2 mln brakuje , dlatego robi się panika , kolejne kraje gotowe kupić po 1000 za tonę a hodowcy płaczą że po 800 muszą płacić , teraz pytanie gdzie kupimy te 2 mln brakujące ??? Z Rosji nie , Australii nie , może Niemiec nam odsprzeda po 800 by ws71 zarobił , może samochody przywiozą na ukraińskich tablicach :)  . Jest kiepsko a do żniw daleko i sami jesteście hodowcy sobie winni i zamiast kupować gdy było tanio to twierdziliście że doczekacie się po pińcet a w tym czasie eksport hulał , teraz dalej płaczecie że po 800 za drogo a na eksport po 900 leci aby waga się zgadzała za miesiąc znowu będziecie płakać ze że już dajecie po 900 ale nie możecie kupić bo nie ma .  W kwietniu planowano wyeksportować 250 tysięcy ton a wyjechało 400 tyś. , tu nic nie zwalnia tylko przyśpiesza więc jedynym sposobem by zboże nie wyjechało jest płacenie rynkowych cen a nie mówienie że 800 to drogo .

 

Dnia 27.04.2020 o 20:43, szaman1 napisał:

do połowy maja 1100 zł pęknie bez względu na opady kraje robią zapasy, a granic nie zamkną.  Ardanowski robi z rolników palantów. Ja mam ok 300t i się nie spinam zebrałem 50 % to cena powinna być adekwatnie wyższa nie sprzedawać jak wszyscy będą trzymać tym prędzej cena skoczy. 

 

Wasze mądrości gdzie te 1200 za tonę i skąd zboże mają mi]łyny jak wszystko za granicę wywiezli a te statki co płynęły to zatonęły czy zawróciły?

https://www.olx.pl/oferta/pszenica-ozima-CID757-IDFHfUS.html#22528f9982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie zmieniaj tematu, zacytowałem twoje prognozy po 500 a ty głupa palisz tzn nim jestes 

  • Thanks 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndrzejRo    105

Apetyt na cenę pszenicy chyba przedwczesny bo jednak plony będą chyba najwyższe w histoii uratuje cenę tylko exsport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
21 minut temu, AndrzejRo napisał:

Apetyt na cenę pszenicy chyba przedwczesny bo jednak plony będą chyba najwyższe w histoii uratuje cenę tylko exsport

Chyba u ciebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs73    53
1 godzinę temu, AndrzejRo napisał:

Apetyt na cenę pszenicy chyba przedwczesny bo jednak plony będą chyba najwyższe w histoii uratuje cenę tylko exsport

Najwyższe w historii!Zależy u kogo i w jakim rejonie.Może u Ciebie tak .U nas mogą być porównywalne z zeszłym rokiem .Natomiast jeśli chodzi o cenę to my jej nie zrobimy ,bez względu jakie byśmy te plony mieli.Czekajmy cierpliwie do żniw.Cena raczej nie będzie tak niska jakiej tu niektórzy jak widzę chyba oczekują.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek131415 napisał:

20 godzin temu, pawel885 napisał:

 Twój bełkot znaleziony w CENY PSZENICY 2019: 

"stawiaćsilosy i trzymać żebym wiosną po te 500 kupił bo po żniwach 600 całkiem realne"

"Jednak po żniwach za tucznika 2 tony pszenicy staje się realne"

"Po zniwach i ziemia spadnie bo masa ludzi przeliczyło siędając 3 tysie dzierżawy "

"ludzie sporo maja iwiosną nie będzie komu kupić 500 jak nic pszenica będzie"

 to ułamek twoich mądrości

To są Twoje cytaty nie moje sam widzisz jak kłamiesz

Co do ceny zbóż to nie są chyba złe bo obok mnie gościu wział  wdzierżawę 10 ha i zapłacił z góry za 10 lat 50 tysi

Za takie pieniądze to każdy by tak zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    952
1 godzinę temu, Rumcajs73 napisał:

Cena raczej nie będzie tak niska jakiej tu niektórzy jak widzę chyba oczekują.

Skąd takie przewidywania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7586

Udrycze pszenica 650 zł a była 700 zł za kilka dni będzie po 600 zł szykują się na żniwa jak co roku jak będzie taka pogoda kapryśna to skupy będą zasypane bo nie da rady zmagazynować wilgotnego ziarna . Nie każdy posiada własny Kombajn by złapać suche .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4064

Na Podkarpaciu Lubelszczyżnie i Małopolsce pszenica silnie porażona fuzariozą  , młyny chcąc mieć towar bez fuzariozy będą musiały dobrze płacić za zdrową pszenicę której będzie mało ,    węgierska pszenica jest w tym roku bez fuzariozy ale mają gorsze plony więc cena będzie wyższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj