Polecane posty

Lewy410    15

Tak obniżka a na giełdzie w góre od 15 maja dopiero się zacznie skok jak Rosja wstrzyma export pszenicy dzisjaj mówili 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
1 godzinę temu, Zbyszek3939 napisał:

Mircze walczy😄 zmowa cenowa jeszcze nie dotarła cena u Pana  W.    tak jak w poprzednim tygodniu 820/870  brutto.

Hrubieszów i bliskie okolice również bez zmian 😉🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek123456    66
27 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

Już po spadkach MATIF  ceny pszenicy do góry.

186€

Nie do końca tak do góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
Napisano (edytowany)
33 minuty temu, Marek123456 napisał:

186€

Nie do końca tak do góry:)

Zauważyłes na jaki miesiąc to jest?Bo na pewno to nie jest bieżacy kontrakt

Edytowano przez lonoh
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
6 godzin temu, staszek131415 napisał:

Pomażyć każdemu wolno

Tak jak i tobie "po pińcet".

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3481

Obecnie łapie 200 € za maj więc nie wprowadzaj ludzi w błąd jak to masz w zwyczaju @12345, z drugiej strony to dobry znak jak się mobilizują naganiacze i wciskają na tym forum kit bo potem zawsze drożeje :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czyli co trzymac jeszcze ? , bo juz w wiekszości skupów obniżki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25640

Ale tam piszą o wzroście cen żywności a nie produktów rolnych

W sklepie to już zdrożało i drożeć będzie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4067

A może być tak ze w sklepach zdrożeje bo susza a chłopom stanieje bo susza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek123456    66
37 minut temu, marks50 napisał:

Obecnie łapie 200 € za maj więc nie wprowadzaj ludzi w błąd jak to masz w zwyczaju @12345, z drugiej strony to dobry znak jak się mobilizują naganiacze i wciskają na tym forum kit bo potem zawsze drożeje :) .

Nie wprowadzam.

To jest kontrakt sierpniowy.

Majowy zakończył się wczoraj z kursem 196,50€Czy zdrożeje? Nie wiem. Moim zdaniem będzie taniej ale to jest tylko moje zdanie. Nikogo nie namawiam ani do sprzedaży ani do trzymania. Uważam, że każdy ma swoją głowę:)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25640
2 minuty temu, Wicherek napisał:

A może być tak ze w sklepach zdrożeje bo susza a chłopom stanieje bo susza ?

Może, tylko tłumaczenie będzie inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek123456    66
1 minutę temu, Wicherek napisał:

https://www.barchart.com/futures/european/grains

z tego samego :)

Ale chyba masz rację, bo wcześniej czytałem, że majowy wygasa chyba 11.05

1 minutę temu, Agrest napisał:

Może, tylko tłumaczenie będzie inne.

to tak jak z paliwem w TVP mówią że orlen sprzedaje tanio paliwo a miedzy marketowym a orlenowskim jest 35 groszy różnicy

oczywiście na korzyść marketu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Wicherek, już zrobiłeś ludziom wodę z mózgu, żeby rzepaku nie sprzedawali i kto Cię posłuchał kiepsko na tym wyszedł. Porty wymusiły na młynach i paszarniach podwyżki, ale jak statki odpłyną może się zrobić nieciekawie. W Wielkopolsce sporo zboża podróżuje obecnie po drogach do skupów, a wystarczy jedno bum na rynku drobiu i paszarnie zamykają skupy. Zboża wszystkim do żniw wystarczy i myślę, że wspomnisz moje słowa.Dopiero jak latem przysuszy dobrze w Europie, to jesienią się może tysiaka w końcu doczekasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3481
29 minut temu, Marek123456 napisał:

Nie wprowadzam.

To jest kontrakt sierpniowy.

Majowy zakończył się wczoraj z kursem 196,50€Czy zdrożeje? Nie wiem. Moim zdaniem będzie taniej ale to jest tylko moje zdanie. Nikogo nie namawiam ani do sprzedaży ani do trzymania. Uważam, że każdy ma swoją głowę:)

Jaki sierpniowy ??? (sep '20 )  to wrzesień -dziecko nie wypowiadaj się  bo nie orientujesz się kiedy kontrakty się kończą , mylisz miesiące  i wprowadzasz tylko  zamieszanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek123456    66
2 minuty temu, marks50 napisał:

Jaki sierpniowy ??? (sep '20 )  to wrzesień -dziecko nie wypowiadaj się  bo nie orientujesz się kiedy kontrakty się kończą , mylisz miesiące  i wprowadzasz tylko  zamieszanie

rozluźnij pośladki:) obserwowałem rzepak stąd moja pomyłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
18 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Wicherek, już zrobiłeś ludziom wodę z mózgu, żeby rzepaku nie sprzedawali i kto Cię posłuchał kiepsko na tym wyszedł. Porty wymusiły na młynach i paszarniach podwyżki, ale jak statki odpłyną może się zrobić nieciekawie. W Wielkopolsce sporo zboża podróżuje obecnie po drogach do skupów, a wystarczy jedno bum na rynku drobiu i paszarnie zamykają skupy. Zboża wszystkim do żniw wystarczy i myślę, że wspomnisz moje słowa.Dopiero jak latem przysuszy dobrze w Europie, to jesienią się może tysiaka w końcu doczekasz.

Pierwsze  ich załaduj  to dopiero odpłyną.  Kolejne podwyżki pszenicy  nieuniknione.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek123456    66
6 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

Pierwsze  ich załaduj  to dopiero odpłyną.  Kolejne podwyżki pszenicy  nieuniknione.

z całym szacunkiem. Jak statek dopłynie to go załadują :) jeden dzień opóźnienia to są kolosalne koszty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
2 minuty temu, Marek123456 napisał:

z całym szacunkiem. Jak statek dopłynie to go załadują :) jeden dzień opóźnienia to są kolosalne koszty 

Ktoś któregoś dnia pisał że płyną 2 czy 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
Napisano (edytowany)

Tu masz rację Zbyszek. Załadują nasze dobre zboże i odpłyną, a do nas w podzięce pozwożą jakieś zmiotki ze świata i skupy spuszczą cenę.  W żniwa dokupią trochę od ludzi bez magazynów i znowu do jesieni sobie przebimbają. Przed wirusem zboże było dużo droższe na Matifie niż w kraju i jakoś nikt nie kwapił się do niwelowania różnic. Jeden z przedstawicieli powiedział mi wprost, że gdyby nie wirus, to rolnicy zobaczyliby obecne ceny jak świnia niebo.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
Napisano (edytowany)

Ten przedstawiciel to jakiś wybitny mędrzec,

Edytowano przez Zbyszek3939
błąd
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj