Polecane posty

Zbyszek3939    965
45 minut temu, Marek123456 napisał:

Niestety, drogo już było. Po kolei obniżają. W poprzednim tygodniu Glencore sprzedał 40tys ton do młynów zamiast na statki a biorąc pod uwagę że mają najlepszą wywiadownie na świecie to możemy się spodziewać co będzie dalej

 Na pewno nie najlepszą  pierwszy MOSSAD drugie KGB co najwyżej są 3 wywiadownią  😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek123456    66
2 minuty temu, Zbyszek3939 napisał:

 Na pewno nie najlepszą  pierwszy MOSSAD drugie KGB co najwyżej są 3 wywiadownią  😄

a to na pewno:)

Chodziło mi o rolniczą

14 minut temu, marks50 napisał:

Te 40 tysięcy to nawet na tydzień nie starczy , może i JK Ardanowski postraszył że macie sprzedać do młynów taniej bo jak nie to zrobimy aferę jak to Glencore za złotówkę magazyny przejął , niech co tydzień sprzedają po 40 tysięcy ton to uwierzę że dokładają do interesu zamiast eksportować . A skąd takie info ?

Liczą się fakty,

tydzień temu pisałem że spadnie

Zobaczymy jakie ceny będą znowu za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3481
Napisano (edytowany)

Więc możesz pisać bajki a jak zgadniesz to powiesz że liczą się fakty :) dobre :) a jak za tydzień podrożeje to napiszesz że liczą się fakty bo napisałeś "zobaczymy jakie ceny będą za tydzień " 

Edytowano przez marks50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

 Czy będzie taniej czy nie ciężko wyczuć już teraz   ale ruch ze zbożem wczoraj u nas się zrobił sporo rolników wiozło zboże do punktu skupu  a zdawało się że już nie mają. Na  razie MIRCZE 10 zł w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7586
11 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

 Czy będzie taniej czy nie ciężko wyczuć już teraz   ale ruch ze zbożem wczoraj u nas się zrobił sporo rolników wiozło zboże do punktu skupu  a zdawało się że już nie mają. Na  razie MIRCZE 10 zł w dół.

Zboża w Polsce jest jeszcze dużo a teraz są opady to i plony będą jeszcze lepsze jak w zeszłym roku będzie jeszcze więcej zbóż a jak cena będzie to się okaże oby nie gorzej jak było ostatnio po żniwach , Araby też się nasycą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Ja od pośrednika słyszałem że podobno 2 spore statki mają w najbliższych dniach wejść do portu , przeważnie nie opowiada bajek więc zobaczymy. Ceny 20-30 w dół, towaru mało ale wszyscy spuszczają więc się śmieje że nie będzie gorszy 😅 płn mazowsze na dzień dzisiejszy 80-82 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3481

To by się zgadzało z naszymi forumowymi "wieszczami" że będzie taniej bo zazwyczaj po takiej aktywności na forum za chwilę robi się drożej  , można sprawdzić w poprzednich miesiącach :) .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, marks50 napisał:

Te 40 tysięcy to nawet na tydzień nie starczy , może i JK Ardanowski postraszył że macie sprzedać do młynów taniej bo jak nie to zrobimy aferę jak to Glencore za złotówkę magazyny przejął , niech co tydzień sprzedają po 40 tysięcy ton to uwierzę że dokładają do interesu zamiast eksportować . A skąd takie info ?

Na pewno pojawiła się pszenica z Ukrainy kupiona przez Polski rząd po 220 €  przewieziona przez ukraińskie ciężarówki jak mi ostatnio radziłeś zadzwoniłem i  już są spadki , a tak na serio to w cenach  namieszała Rosja i ich  oswiadczenie że niby sprzedali caly przeznaczony kontygent a teraz okazało się że jest klopot z 2,6mln ton na który prawdopodobnie brak chętnych, obserwując polski rynek rolny to wołowina leży,trzoda lepiej nie wspominać,kurczak to samo,popyt wewnętrzny na pewno będzie mniejszy niż w poprzednim sezonie, a jak tam Twoj honor[wiesz w ogóle co to słowo znaczy], w okolicy w  magazynach hula wiatr większośc sprzedala w kwietniu po ok 860 netto, mialy wejść statki ok 15 jak ktoś tu przekonywał na forum co się z nimi stało? to są właśnie uroki uzależnienia od eksportu że nie wiadomo nigdy jaka będzie cena, a tak w ogóle to jak obserwuje Twoje prognozy od ok 2 sezonów to nie trafiłeś jeszcze z prognozą ani razu ,to już @staszek131415 ze swoim obniżkami  jest lepszy bo w poprzednim  trafił, jeszcze jedno w USA cena na lipiec spadła poniżej 800zł/t

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

ale tu dziecinada !!!

statek zanin ponyśli o wypłynięciu po zboże to skupiki nają nieć ziarno na nagazynie i transport zaklepany janusze !!

te zagrywki obecne skupików nają na celu zabezpieczenie towaru na następny przypływ . do walki o ziarenko wkroczyli również ci co byli zasypani tzn nłyny paszarnie susza  i stasiek z VS  i gra się toczy 

klawiatura ni wysiadła od tych podwyżek hahaha

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
Napisano (edytowany)

Coraz więcej kurników stoi pustych, a tu jeden dzieciak z drugim prześcgają się w prognozach czy ziarna braknie za tydzień czy za dwa. W ubiegłym roku kurniki wstawiały non stop i niczego nie zabrakło, to i teraz wystarczy zboża. Pogłowie bydła rok do roku spadło, a trzody spadnie, bo mało kto się odważy wstawiać drogiego warchlaka przy obecnej cenie tuczników. Wicherek mniej pisze, bo ściany w chałupie wzmacnia, żeby płody z tego roku pomieścić. Rzepaku nie sprzedał, bo miał być po 2000, pszenicy też nie sprzeda, bo sobie uroi, że przyjedzie szejk z Arabii  i zapłaci 1400. 

Edytowano przez JanKrzysztof
  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88    45
12 godzin temu, lonoh napisał:

Spadek czy rosnaca tendencja? 

Cena utrzymana na tym samym poziomie. Natomiast słyszałem że ma spadać. Dziś i jutro wywożę wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

To czyli te forum się dzieli na "wieszczy wzrostowych", "wieszczy spadkowych" a wynik ich rozważań to loteria, jak wyżej widać kto głośniej krzyczy to poprzedniego rozmówce za krzyczy. 

Te 2 szt. statków co mają wpłynąć to Glencora (to statki z tego co słyszałem 15-20tys.) i towar jest pod to już zabezpieczony, to faktycznie zrobią one zamieszanie na rynku :D

Cefetra podobno wstrzymała skup na porcie (już niby 2 dzień), podobno mają kupione 30tys. ton zboża, i nie jest to sprzedane, czekają na oferty bo cena spadła

Jak nie wypuszczą tego na export to rozprowadzą to na północy po paszarniach , ale to tylko z luźnych rozmów info jak kto chce niech sobie to interpretuje

Przed korona wirusem nic nie wskazywało, ze cena tak podskoczy, raczej była stabilna i te +10 zł przyrastała na miesiac, a co wyszło to wiadomo. Może i

teraz być analogiczna sytuacja, chociaż patrząc na obecną pogodę nic nie wskazuje na to, żeby żniwa były nie udane w tym roku

 

Edytowano przez DamianRolnikSkup

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Patrząc na prognozy długoterminowe i brak opadów (podobno) przez czerwiec i początek lipca, a potem opady pod koniec lipca i w sierpniu, nie jestem takim optymistą.

Brak sprzedaży zboża przez Rosję może wiązać się ze spadkiem cen ropy - zapewne te kontrakty wykupił ktoś, kto teraz z tego powodu nie ma pieniędzy na ich realizację. Poza tym, cicho mówi się, że Rosja tego zboża po prostu nie ma , nie ma czego sprzedać. A co do cen - zgadzam się z przedmówcą, poza paniką koronawirusa nie było technicznych podstaw na aż takie wzrosty jak ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
Napisano (edytowany)
13 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

To czyli te forum się dzieli na "wieszczy wzrostowych", "wieszczy spadkowych" a wynik ich rozważań to loteria, jak wyżej widać kto głośniej krzyczy to poprzedniego rozmówce za krzyczy. 

Te 2 szt. statków co mają wpłynąć to Glencora (to statki z tego co słyszałem 15-20tys.) i towar jest pod to już zabezpieczony, to faktycznie zrobią one zamieszanie na rynku :D

Cefetra podobno wstrzymała skup na porcie (już niby 2 dzień), podobno mają kupione 30tys. ton zboża, i nie jest to sprzedane, czekają na oferty bo cena spadła

Jak nie wypuszczą tego na export to rozprowadzą to na północy po paszarniach , ale to tylko z luźnych rozmów info jak kto chce niech sobie to interpretuje

 

Przed korona wirusem nic nie wskazywało, ze cena tak podskoczy, raczej była stabilna i te +10 zł przyrastała na miesiac, a co wyszło to wiadomo. Może i teraz być analogiczna sytuacja, chociaż patrząc na obecną pogodę nic nie wskazuje na to, żeby żniwa były nie udane w tym roku

 

Nikt na nikogo nie krzyczy.

Co do żniw, to jeszcze nic nie wiadomo. Trochę popadało, ale jak do żniw będzie sucho i ciepło, to zbiory nie dopiszą. Nie zmienia to jednak faktu, że przez zmniejszone zapotrzebowanie z racji spadającego pogłowia zwierząt w kraju, paszarnie z młynami do żniw spokojnie doczłapią. Później okupią się tanizny od ludzi bez magazynów i zabawa z czekaniem "aż zabraknie" zacznie się od początku. I tak w kółko, aż do konkretnej suszy w świecie i jak nie będzie skąd do Polski sprowadzić zmiotek, to wtedy faktycznie cena wystrzeli do góry, dzięki czemu Wicherek sprzeda pszenicę i będzie miał gdzie spać.

Edytowano przez JanKrzysztof
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3481

Też tak słyszałem  że kupują ale 600 tys , Korea też zaopatrzyła się w  a Japończyki szukają na rynku być może strasznie wybredni :) są 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4064
2 godziny temu, JanKrzysztof napisał:

Nikt na nikogo nie krzyczy.

Co do żniw, to jeszcze nic nie wiadomo. Trochę popadało, ale jak do żniw będzie sucho i ciepło, to zbiory nie dopiszą. Nie zmienia to jednak faktu, że przez zmniejszone zapotrzebowanie z racji spadającego pogłowia zwierząt w kraju, paszarnie z młynami do żniw spokojnie doczłapią. Później okupią się tanizny od ludzi bez magazynów i zabawa z czekaniem "aż zabraknie" zacznie się od początku. I tak w kółko, aż do konkretnej suszy w świecie i jak nie będzie skąd do Polski sprowadzić zmiotek, to wtedy faktycznie cena wystrzeli do góry, dzięki czemu Wicherek sprzeda pszenicę i będzie miał gdzie spać.

Dziękuję ze się o mnie tak martwisz  !    mogłem sprzedać pszenice w Styczniu po 700 netto , czekałem i sprzedałem teraz po 805 , powtarzam  - budujcie silosy  ! , szykujcie stare stodoły i obory na zboże !

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Ja nie wierze ze ludzie nie maja gdzie zsypac zboza. Sam w zniwa troche sprzedaje bo sie nie miesci ale ile moge tyle upycham. A znam takich agentow ze im sie poprostu nie chce tego zmagazynowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko też zależy od tego jakie zboże się zbierze, nie zawsze jest kolorowo z suchym zbożem, a w żniwa jak skupy i sąsiedzi mają swoją robotę to kto im usługę zrobi? 

Częściej ludzie z przymusu sprzedają te zboże odrazu, niż z braku chęci do magazynowania 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
20 godzin temu, Wicherek napisał:
6 minut temu, Wicherek napisał:

Dziękuję ze się o mnie tak martwisz  !    mogłem sprzedać pszenice w Styczniu po 700 netto , czekałem i sprzedałem teraz po 805 , powtarzam  - budujcie silosy  ! , szykujcie stare stodoły i obory na zboże !

 

Wicherek już sprzedałeś ? Nie czekałeś sam , a innych namawiasz ? 🤨

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
Napisano (edytowany)

Wicherek to mąciwoda. Jest jak chłop-awanturnik na zebraniu wiejskim, najpierw innych podburza, a potem pierwszy podpisuje i przyzna się do tego dopiero po czasie albo wcale... Jak ktoś ma wolne magazyny to niech trzyma, ale jak ktoś potrzebuje miejsca na świeże ziarno, to może sporo stracić w oczekiwaniu na 1000...

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3481

A skąd takie wywody ? Uczestniczysz w jakiejś zmowie że tak zapewniasz ? Nikt dziś nie wie jak zachowa się rynek a ty wyjeżdżasz z taką deklaracją . A jak będzie 990 to też straci ? Już nie jeden na tym forum zaklinała że 800 jest nie do uzyskania a będzie tylko 500 teraz ceny mamy jakie mamy i znów zaklinanie że 1000.. to może stracić  ? Coś za bardzo ciśniecie na sprzedaż , aż tak bardzo wam zależy ? Sam minister Ardanowski że rolnicy oczekują nawet 1500 za zboże ale się nie doczekają to nie oznacza że nie będzie po 1000/1100/1200 zł . Poczekamy zobaczymy , sam część zboża nie zamierzam w tym sezonie sprzedawać tylko zgazowałem i niech leży rok  chyba że doczekam się się tej 1000 to się zobaczy :) .,

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4064
2 godziny temu, beata12596 napisał:

Wicherek już sprzedałeś ? Nie czekałeś sam , a innych namawiasz ? 🤨

Ja tylko namawiam do magazynowania w żniwa kiedy płacą za pszenicę 55 zł  a sprzedaję najczęściej od Stycznia do Maja    i   zawsze na przechowaniu zarabiam !

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj