Polecane posty

wiesiek63zmc    1049
54 minuty temu, Zdzinio napisał:

Dzisiaj sprzedałem wszystko na raz 80 ton pszenicy paszowe po 820 netto i 200 ton kukurydzy po 730 netto z odbiorem! Moje nerwy już dłużej nie wytrzymały!  Podług żniw zarobiłem na kukurydzy 150 zł tona a pszenica 120 złoty! 

przy tym szczęściu rzuć gospodarkę a graj w totka Robota dużo czyściejsza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, witejus napisał:

marzy  ci się przednówek od marca jak przed wojną kiedy to chłop nie miał co do gęby włożyć?

Mi się nic nie marzy ale za ile ma sprzedać swoje zbiory ten co zebrał 2 tony zha a ten co zebrał 8 bo nie miał suszy i jeszcze pomoc dostał?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Za tyle samo . Rynek ustala ceny , a nie wyliczenia i Ty .

Edytowano przez Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Zdzinio napisał:

Dzisiaj sprzedałem wszystko na raz 80 ton pszenicy paszowe po 820 netto i 200 ton kukurydzy po 730 netto z odbiorem! Moje nerwy już dłużej nie wytrzymały!  Podług żniw zarobiłem na kukurydzy 150 zł tona a pszenica 120 złoty! 

Boziu kochany co Ty z taką gotóką zrobisz bo nawozy na pewno rok wcześniej kupiłeś 🤔🤭

3 minuty temu, Pafnucy napisał:

Za tyle samo . Rynek ustala ceny , a nie wyliczenia i Ty .

No widzisz jednak rynek a on jest różny w kraju może być pszenica po600 i po 800

Lepiej sprzedć 8 ton po 600 niż 2 po 800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może , ale nie musi . Twoje wołki to po 600 ostatnio .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
2 godziny temu, staszek131415 napisał:

Lepiej sprzedć 8 ton po 600 niż 2 po 800

A to zależy. We wiosce mam takiego hobbystę co się modli byle tylko na nasienie usypało, twierdzi że tak najlepiej na tym wychodzi i prawie bez roboty xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

U mnie cena pszenicy stoi na 810 netto kons. Paazowa 770. Pszenżyto i żyto 5 pln w góre na tonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    968

  Mircze cena bez zmian  u Pana  W    od połowy tamtego tygodnia  790/840 brutto konto termin 14 dni . Sam też już sprzedaję  bo już mnie to mierżi. Trochę się zarobiło od żniw  będzie na nowe lemiesze.😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

A ja sprzedalem wszystko na jesieni i w zimie po 700 zl brutto konsumpcje a teraz 700 zl paszowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Boziu kochany co Ty z taką gotóką zrobisz bo nawozy na pewno rok wcześniej kupiłeś 🤔🤭

 

Stasiu nie martw się już wszystko zaplanowane jeszcze będę musiał pare byków sprzedać!😁😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaYogi    51
5 godzin temu, Marciano napisał:

jaka cena i was za pszenicę ?? mam 150t.

Zapraszam na priv wycenimy;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Kto w centrum da dobrą cene za pszenice gestosc 79 bialko 18 gluten 40?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795
13 godzin temu, danielursus3p napisał:

A to zależy. We wiosce mam takiego hobbystę co się modli byle tylko na nasienie usypało, twierdzi że tak najlepiej na tym wychodzi i prawie bez roboty xD

Też mam takiego sąsiada, uprawia kilka hektarów żyta w monokulturze, zależnie od przebiegu pogody zbierze od 500kg do 1t z hektara a jedyne zabiegi to podorywka po żniwach, bronowanie i siew. To co ukosi wyrówna się za kombajn a zysk stanowią dopłaty. I na wakacje zarobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty Bogu dziękuj  że większość dopłatowców tak uprawia bo inaczej 500 by nigdy zboże nie przekroczyło zresztą jak słaba ziemia to najlelepszy sposób gospodarowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7985

noo najlepiej jakby po 300 za tonę było dla chłopa , a pójdziesz do sklepu i za 100 zł dla 2 osób na dwa dni ledwo coś kupisz do jedzenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795
18 minut temu, staszek131415 napisał:

Ty Bogu dziękuj  że większość dopłatowców tak uprawia bo inaczej 500 by nigdy zboże nie przekroczyło zresztą jak słaba ziemia to najlelepszy sposób gospodarowania

Akurat nic do niego nie mam, osiąga faktyczny zysk tylko trochę przykro się robi na widok wyjałowionego pola, ale ważne że dochód przynosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25781

Tu akurat Stasiu ma rację, tacy gospodarze są nam potrzebni.

Nie pochwalam różnych programów rolnośrodowiskowych, ale one znacząco ograniczają podaż płodów rolnych na rynku i regulują w jakimś stopniu ceny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

E tam. Najlepiej jakby wszystko w dzierżawe obszarnikom oddali, którym ciągle mało. :P Żeby mogli produkować coraz więcej za taki sam zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
24 minuty temu, staszek131415 napisał:

Ty Bogu dziękuj  że większość dopłatowców tak uprawia bo inaczej 500 by nigdy zboże nie przekroczyło zresztą jak słaba ziemia to najlelepszy sposób gospodarowania

Gdyby nie było dopłat do na 5 i 6 klasie nie byłoby zboża, tylko ugór albo las. Ile nieużytków wskrzeszono po wejściu dopłat, ile piachu się bez sensu przewala, bo "coś" urośnie i przy okazji dopłata wpadnie...  Najlepiej widać po buraku i strączkowych, co robią dopłaty z cenami dodatkowo dotowanych upraw. Dzisiaj obszarnicy na 5 klasie sieją buraka w striptillu, bo są dopłaty , inaczej by im się ta uprawa nie skalkulowała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co Wam do tego, to jego ziemia i jego pieniądze. Jeszcze zajrzycie mu do lodówki, czy nie ma za dużo lub za mało

 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Ja sam trochę tak praktykuję, na najgorszych kawałkach bardzo umiarkowane nawożenie na 3t/ha bo więcej nie urośnie + dopłaty i coś z tej ziemi jeszcze zostaje. Jakby nie było dopłat to zboże musiałoby być chyba o 50% droższe, żeby się wyrównało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukszat    29
4 godziny temu, przemol87 napisał:

Kto w centrum da dobrą cene za pszenice gestosc 79 bialko 18 gluten 40?

jakie okolice ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, marek1977 napisał:

Dzisiaj podpisana pszenica po 850zł/netto.

gdzie podpisane i pasza czy konsumpcja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

U nas w świętokrzyskiem panika chodzą słuchy że będzie taniec i ostatnie parę dni kolejka na skupie, wszystkie hale pełne nie nadarzają chyba wywozić. Było 82brutto wczoraj dziś 80 i jeszcze ładna musi być. To i ja zacząłem wozić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj