Polecane posty

galan99    7584

Jest droższa i co po za tym jak u nas się to nie przekłada na cenę w Zamościu Zakłady zbożowe 717 zł ale mało kto wiezie bo jebią na parametrach .

Skup na paszę AGR - pszenica 620 sprzedają cały czas samochód za samochodem .

Udrycze pszenica paszowa -600 zł.

kraśnicczyn 600  zł Netto .

Każdy ma zboża dużo i tak czekają kto się wyrwie zacznie sprzedawać ale od połowy września się ruszy sprzedasz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Nie każdy ma dużo zboża, widziałem po magazynie największego na wsi, połowa tego co zawsze... 

Trzymają cenę, trzeba być dobrej myśli że i na krańcach wschodnich będzie z +50zl netto przynajmniej niedługo, Ukraina ogranicza niby wowózke, zobaczymy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25629
46 minut temu, galan99 napisał:

 

Każdy ma zboża dużo i tak czekają kto się wyrwie zacznie sprzedawać ale od połowy września się ruszy sprzedasz .

Chodzisz ludziom po magazynach czy ot tak z rękawa strzelasz , że jest tak dużo?

Ja jestem pioneczkiem, ale mam dużo mniej jak w ubiegłym roku.

  • Like 3
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584
  • Nie sprawdzam ale  u nas plony były  6 , 7 do 8 ton praktycznie u każdego tak było jak słabsza klasa 4 b to do 5 ton zeszłym roku było słabiej .
  • Tak tych obszarników co mają dzierżaw po 100 ha tak jest plon marny jak pszenicy i rzepaku niech więcej dobierać im trzeba .
Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

A w moich stronach  6 to szczyt ,5 ,4, 3 a nawet 2T z ha, klasa III. Wiosna zrobiła swoje.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

galan99  jak możesz rozwiń swoją myśl po edytowaniu, bo jakoś 🤔

Edytowano przez mano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
galan99 napisał:

  • Nie sprawdzam ale  u nas plony były  6 , 7 do 8 ton praktycznie u każdego tak było jak słabsza klasa 4 b to do 5 ton zeszłym roku było słabiej .
  • Tak tych obszarników co mają dzierżaw po 100 ha tak jest plon marny jak pszenicy i rzepaku niech więcej dobierać im trzeba .

Nie piernicz glupot cala lubelszczyzna w tym roku dostala po dupie i plony 7-8 ton to na wybitnych kawalkach. Normalnie 6 ton byla.U mnie w tym roku mniej w magazynie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
3 godziny temu, ws71 napisał:

@hardkor113 ,takie były ceny to jest region o stosunkowo dużej produkcji zwierzęcej dużo podmiotów chętnych do kupna, i nieciekawe plony + jeszcze w sierpniu 2019 pogłoski o chęci zakupu jak leci zbóż przez sąsiadów zza Odry, we wrześniu się wszystko uspokoiło i ceny spadły do 660, u nas bardzo dużo zależy od kaprysów Niemców którzy jak jesienią kupują to cena jest wysoka ok 150 zł więcej jak w pozostałej części kraju. Około 30.04.2020 u nas dało radę wyciągnąć max 890zł netto .

Czyli podałeś ceny miedzysasiedzkie ,a nie w młynach ,skupach ,bo mi też nie pasowało ,rok temu w żniwa 650  tym 700 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147

Eksport pszenica

                               PL                                        PL                      

 data                  razem  [tona]                     wzrost[tona ]          

  1. 13/07/2020             0                                         0
  2. 23/07/2020             0                                         0
  3. 27/07/2020          1260                                     1260           
  4. 03/08/2020          1260                                      0  
  5. 10/08/2020          1260                                      0
  6. 24/08/2020          59 806                                +58 546

porty ruszyły tyle że nam potrzeba  wiele więcej

w zeszłym roku eksport pszenicy ok 4 mln ton raczej 3,3 mln  ;  ostanie zaraportowanie 02/07/2020     3 270 686 ton tego będziemy się trzymać

 tak że jeszcze długa droga a nikomu zboża nie brakło

 

MATIF 

30.07.2020               183,00 EUR 

10,08,2020               177 EUR 

18.08.2020               183,25 EUR                         (kontrakty na  Maj  2021           184 EUR)

24,08,2020               185,75 EUR                         (kontrakty na  Maj  2021           185,25 EUR)

Edytowano przez theta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 23.08.2020 o 21:03, miwigos napisał:

Mylisz się  jestem bardziej wyrobiony niż większość na 20-30 ha,a wczasy są co roku nad bałtykiem

Miwigos to taki typ, że lubi się pochwalić dobrymi plonami i świetną sytuacją materialną. Dobrze gospodarzy, tylko nie rozumie, że na forum są rolnicy, którzy uprawiają 5 i 6 klasę w kilku kawałkach, że ludzie nie są jak on 'zagospodarzeni' od pokoleń. Więc po co wciąż się chwalić, innym pewnie przykro jest... Jeden ma 100 ha 2 klasy, inny 10 klasy szóstej. Ot takie to nasze polskie rolnictwo. Miwigosie, ja też mam super plony. Ale wiem, że to nie sztuka osiągać je na 2 i 3 klasie. Do tego wielkość gospodarstw. Miwigos kupił wszystko nowe na PROW, mniejsi za swoje kupują używki. Taka to sprawiedliwość. Cóż, chłopak ma dużo dobrej ziemi, nie musi tyrać przy hodowli, obsieje, a 8 miesięcy leży i odpoczywa. A mimo to żyje dobrze. A mniejsi narobią się jak woły, a nie zarobią połowy tego, co Nasz Miwigos ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584

Mi tam to wszystko jedno kto co myśli plony było różne do 6 ton i były do 7 i 8 ton jak wcześniej napisałem co do cen zeszłym roku były 570 netto a w tym roku jest 600 netto i co takiego dziwnego .  Tylko to że w naszych stronach nie sprzedają w chwili obecnej dużo tylko się powstrzymują ale jak długo to się okaże . Bardzo wielu pisało że na 4 i 5 klasie maja plony 5 ton więc jak to się ma do 1,2,3 klasy ziemi .

Mieszalnia pasz w Zamościu 620 netto samochodów dużo jest z pszenicą wiec sprzedają i co takiego dziwnego ale 700 netto nie ma jak u innych i co z tym zrobić .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
9 godzin temu, galan99 napisał:

Mi tam to wszystko jedno kto co myśli plony było różne do 6 ton i były do 7 i 8 ton jak wcześniej napisałem co do cen zeszłym roku były 570 netto a w tym roku jest 600 netto i co takiego dziwnego .  Tylko to że w naszych stronach nie sprzedają w chwili obecnej dużo tylko się powstrzymują ale jak długo to się okaże . Bardzo wielu pisało że na 4 i 5 klasie maja plony 5 ton więc jak to się ma do 1,2,3 klasy ziemi .

Mieszalnia pasz w Zamościu 620 netto samochodów dużo jest z pszenicą wiec sprzedają i co takiego dziwnego ale 700 netto nie ma jak u innych i co z tym zrobić .

Samochodów jest dużo ale na obcych numerach  tak że nie wiadomo co przywożą   a dużo z powrotem zabiera paszę  dla tego jest spory ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
10 godzin temu, WiesławZetor napisał:

Miwigos to taki typ, że lubi się pochwalić dobrymi plonami i świetną sytuacją materialną. Dobrze gospodarzy, tylko nie rozumie, że na forum są rolnicy, którzy uprawiają 5 i 6 klasę w kilku kawałkach, że ludzie nie są jak on 'zagospodarzeni' od pokoleń. Więc po co wciąż się chwalić, innym pewnie przykro jest... Jeden ma 100 ha 2 klasy, inny 10 klasy szóstej. Ot takie to nasze polskie rolnictwo. Miwigosie, ja też mam super plony. Ale wiem, że to nie sztuka osiągać je na 2 i 3 klasie. Do tego wielkość gospodarstw. Miwigos kupił wszystko nowe na PROW, mniejsi za swoje kupują używki. Taka to sprawiedliwość. Cóż, chłopak ma dużo dobrej ziemi, nie musi tyrać przy hodowli, obsieje, a 8 miesięcy leży i odpoczywa. A mimo to żyje dobrze. A mniejsi narobią się jak woły, a nie zarobią połowy tego, co Nasz Miwigos ...

Nie narzkaj, ty też od niedawna nie musisz tyrac przy hodowli 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
11 godzin temu, miwigos napisał:

Czyli podałeś ceny miedzysasiedzkie ,a nie w młynach ,skupach ,bo mi też nie pasowało ,rok temu w żniwa 650  tym 700 netto

Ceny  w skupach i mieszalniach pasz w okolicy ceny z ok 15 sierpnia  2019 roku.,,Sąsiedzi" słowo było użyte w sensie  określenia niemieckich firm

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

670 netto pasza, okolice Sokołów Podlaski ilości cało samochodowe

Edytowano przez DamianRolnikSkup

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    952
2 godziny temu, Cezar81 napisał:

lubella 700 netto mają zacząć znów brać

To może coś się ruszy z ceną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pszenica spokojnie do 800zl dojdzie więc jak ktoś już zmagazynował to nie warto teraz sprzedawać, tym bardziej stasiowi po 500 😄

dziś poszły ostatnie dwa auta kuku po 880netto  ( podczas żniw kukurydzianych 600netto była)  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

WIESŁAW V i VI kl. to się zalesia ,albo typowo pod dopłaty łubin na talerzówkę

Te czasy co na 12-15 ha się dobrze żyło nie wrócą,świat zrobił się brutalny nie zmienimy tego

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584
1 godzinę temu, mano napisał:

Można dzisiaj spokojnie dostać 710 brutto.

Gdzie tak chcą płacić jakoś nie widzę w okolicy nie ma takich chętnych 640 brutt do 670 brutto ale nie 710 brutto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sxAnia    33

u nas na chwilę obecną 600 na konto to max. a plony dużo gorsze jak w tamtym roku. kosimy usługowo i 6 ton/ha to bardzo dobry plon a zdarzały się pola gdzie leciało 2 t/ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
10 godzin temu, galan99 napisał:

Gdzie tak chcą płacić jakoś nie widzę w okolicy nie ma takich chętnych 640 brutt do 670 brutto ale nie 710 brutto .

W Mirczu u pana W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj